Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mówimy o kotlach na polskim rynku to będzie z 20 minut. No cóż 25 bo muszę iść siku ;]

 

A tak na serio to od pewnego czasu o tym myślę. To mi też ułatwi sprawę z tym co mam skrzynce wiadomości.

 

Dzięki za ten kocioł. Nie wiem czy przeoczylem go na listach BAFA czy go nie ma. Choć buszujac to i tam to dowiedziałem się że żeby być na tej liście to czystość emisji musi być wysrubowana. A czystość emisji niekoniecznie świadczy o dobrej sprawności.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badaniach uzyskał by 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki! Bardzo to pomocne. Tak jak sądziłem. Nie ma o czym gadać. Działa jak trzeba a jak działa to można sicie wyobrazić. Chodzież i wrzucasz. Dziękuję.
Masz econet?

Nowe wideo. Jakby ktoś chciał zobaczyć jak te cacka prezentują się w świetle dziennym



Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 19:56, Wina1989 napisał:

Posiadam ten kocioł od sierpnia 2019r. Zero problemów.  Warstwa stałego żaru działa zgodnie z ich opisem. Nigdy nie było tak żeby jej nie było. Jak wygasła to jedna zapałka i rozpala się całą warstwa w ciągu 10 sekund. Temp spalin 129 stopni przy 70 procent mocy. Tyle. 

Mozesz napisac cos wiecej, co ogrzewsz,jaka moc,jaki bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wina1989
Podlacze się z prośbą o wrażeniach z palenia. Szczegolnie że ponad 10 osób z tego forum dopytywalo mnie o ten kocioł.

Najbardziej mnie interesuje czy system stalozarowy to na prawdę zupełnie inna jakoś komfortu przy zasypowcu.

Jaki masz model?

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 230m2. Wybudowany 30 lat temu. Ocieplony 10cm. Nowe okna. Ogrzewanie wyłącznie grzejniki.  U mnie blaze harmony 12 daje rade. Bufor 1000l. Wydaje się że 700 spokojnie wystarczy.  Mam z econectem ale w większości jest zbędny, chyba że dla serwisu. Palę drewnem, zrębka, trocinami, brykietem. W zestawie mam palnik kipi ale używany może 5 razy. Dla mnie zbędny. Do kotła chodzę max 1 lub 2 razy dziennie przy temp ok 0 stopni w zależności czym palę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
12kW ma jeszcze+30% mocy więc go co innego. Sadze ze oni tak oznaczali że względów prawnych. By poprostu bufor mógł być mniejszy.

Mnie najbardziej interesuje czy app econetu alarmuje gdy kocioł przejdzie w postój stalozarowy, gdy bufor się kończy i gdy zaniecha podtrzymywania żaru i się wygasi. To by było genialne. Za 2 tygodnie jadę jeszcze raz do nich to się dowiem bo przy okazji zwiedzimy miasto obok. Chyba Ołomuniec. Roman gorąco polecil że lepsze i nie ma co się tłuc do Brna.

Mówił mi że niechętnie schodzą z regulacją poniżej mocy z katalogu darze ze nie będzie problemu by z nimi się dogadać gdybyś musiał go zmniejszyć do minimalnej 5 czy moze i 4kW.
Fajna sprawa:) fajna spółka:)

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałozar ma ramię jak poziom paliwa obniży się wtedy ramię uniesie następnie przez 10min Kocioł działa normalnie. Następnie przechodzi w tryb postoju i robi przedmuchy powietrza co jakiś czas. Jeżeli żar wygaśnie- zależne od twardości drzewa itp. wystarczy jedna zapałka i w max kilka sekund wszystko się pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wina1989 Też masz takie "niedopalone" resztki, jak na tym filmie?  (1m37s) Czy może to zależy od x czynników ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to normalne a nas otwarci bardzo powszechne w HG.. Palisz kolejny wsad to się spala. Tylko zostają gdy czyścisz. Czyli co tydzień lub dwa.

Ogólnie to w cb innych zostają one w komorze. Tutaj komora jest taka że popiół się przesypuje cały i nie musisz czyścić komory. Kilkadziesiąt gran niedopałków w zamian za na luksus. Bo te czyszczenie komory gazowania przed rozpaleniem to większość pracy a ty tego nie masz.

 

Edit.

Dodatkowo to takie przesypywanie popiołu bardzo często niszczy ceramikę. Trzeba je wykonywać bardzo delikatnie. Znam to z Atmosa. Dużo pracy, dużo czasu i ryzyko że rozwalisz korpus za 200euro czy więcej.

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Wiem od kilku ludzi ze wszystko gra. Jest tak jak mówią. Musi być bo te kotły były zrobione pod rynek Niemiecki, ten rynek gdzie Defro czy Klimosz dostają tak po głowie że te kotły to sobie na ebay wystawiają bo mało który handlarz poświęci 1m2 ekspozycji by to pokazywać.

Oni nie mogą sicie pozwolic na robienie ludzi w Bajona.

 

Ta forma mówi jak jest i tak jest. To nie są jacyś polscy szubrawcy tylko firma która mówia wiele innych rzeczy i z tego co wiem od ludzi to też tak jest. Czyli np jak dobrze ułożysz dobllre drewno to stalozar nie pociągnie gwarantowane 6-10h tylko 20-25.

 

Jeszcze zapomniałem zęby sicie zobaczyć w filmikach od Adama od Defro HG jak niedopaly wykorzystuje do robienia żaru startowego.

 

Trocina się przesypie to się spali, tak jak te niedopaly. A jak ktoś przeczytał DTR to ma wskazówkę że trocin nie można zbytnio ubijać bo się zablokuja i nie będą stosować w odpowiednim tempie.

 

( Co jest fajna wskazówka że można w dół modulować moc).

 

Wczoraj się ucieszyłem bo resztę trocin ściągałem do spalenia i w dwóch workach mam pył. Będą eksperymenty w przyszłym roku czy można tym palić czyli czy można brać ten kompletny odpad.

 

To nie jest kocioł żeby pitolic o niedopalach. To nie Atmos, Defro czy Klimosz. To raczej Hertz, Solarbayer czy nawet Froling. Jak kupujesz Mercedesa to nowe pytasz czy on jeździ, nawet nie pytasz jak dobrze jeździ, tylko ogólnie - jak Ci się tym autem jeździ.

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o resztki w popiołem to występują tylko przy czyszczeniu.  W normalnym trybie pracy spalają się przy kolejnym spalaniu. Z dyszy robi się palnik który je poprstu spala do zera. Trociny spalają się super ale robię to tak że układam pełny wkład drewnem a następnie większą połowę Komory załadunkowej pomiędzy polanami uzupełniam trocinami. W przypadku zrębek na rozżarzone węgielki daje klika polan następnie dwa wiadra zrębek a na nie 3duze polana z których po spalaniu powstanie kolejny żar. Moc wentylatora która oscyluje max 28 procent nie wydmuchuje zrebkow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wina1989 napisał:

Jeżeli chodzi o resztki w popiołem to występują tylko przy czyszczeniu.  W normalnym trybie pracy spalają się przy kolejnym spalaniu. Z dyszy robi się palnik który je poprstu spala do zera. Trociny spalają się super ale robię to tak że układam pełny wkład drewnem a następnie większą połowę Komory załadunkowej pomiędzy polanami uzupełniam trocinami. W przypadku zrębek na rozżarzone węgielki daje klika polan następnie dwa wiadra zrębek a na nie 3duze polana z których po spalaniu powstanie kolejny żar. Moc wentylatora która oscyluje max 28 procent nie wydmuchuje zrebkow. 

Kolego możesz nagrać jakiś filmik jak podkładasz  i jak sie w tym pali.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.