Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

@maracz gwarantowane jest 6 do 8h ale to przy niskiej jakości paliwa. Przeczytaj DTR.

Jeden Czech mówił mi że 30h o których mówi właściciel zrobisz bez problemu. Potrzebujesz do tego dobrego drewna i wiedzieć jak.

@Gregor887

Napisz mail do nich. Kocioł ma doskonały wentylator i wymogi ciągu bodaj tylko 10Pa. Minimalny komin dla HG zgodny z normami bankowo wystarczy. Dla kotów na drewno problemem raczej jest minimalny przekrój. Jest on podany w DTR i jest w zasadzie minimalny (teraz nie wspomnę). Jak masz wentylator to jest tak jak z samochodami. Nie pytasz czy asfalt na drodze jest dobry dla twojego Passata w TDI;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie jestem fachowcem więc pytania mogą być śmieszne..

Myślę nad remontem kotłowni. (piec zgazowujący i bufor). Wcześniej myślałem o kotłach Atmos. Trafiłem na to forum i bardzo zainteresował mnie omawiany kocioł. Trudno jednak znaleźć na polskich stronach opinie jego użytkowników. 

Pytanie do Wina 1989:

Jaki  koszt modernizacji kotłowni. Posiadasz jakiś schemat instalacji z tym kotłem?  Gdzie kupiony kocioł? Z tego co zrozumiałem to do tego typu kotła nie trzeba laddomatu? Czy są jakieś wytyczne co do komina. Czy z instalacją poradzi sobie " zwykły Janusz hydraulik" :)

Do ogrzania dom ok. 10 letni. 

Pow 170 m2, ocieplony, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawę komina znajdziesz w DTR kotła Harmony nas ich stronie. Jest po polsku. Komin minimalny zgodny z przepisami choć do drewna potrzebny większy przekrój. Mimo wszystkiego wymagany ciąg jest śmieszny dzięki dmuchawiec- miałem taką w ręce. Potwór.

Schematy też są w DTR. Można podłączyć bez laddomatu i stąd bez pompy obiegu kotłowego.

Pełen koszt powinien się zmieścić 15-16 brutto 23%. Można wziąć pewnie z BGK i później masz jeszcze ulgę. Czy nawet czyste powietrze. Jest jeszcze gmina. U mnie na ten kocioł mam 8600pln dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mogę wiedzieć skąd takie dopłaty?

Ja mogę liczyć tylko na program czyste powietrze. Dom jest własnością rodziców i z innych przyczyn narazie tak będzie. BGK wspomaga przy spłacie kredytu, chyba że czegoś nie zauważyłem. W mojej gminie wiatr tylko wieje w głowach urzędników. Więc liczę na czyste powietrze gdzie dostane do 15 % zwrotu kosztów plis ulga termomodernizacyjna. 15 - 16 tys to kwota za sam kocioł? nie mogę znaleźć żadnego polskiego dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gminy dają dopłaty. Różne, przeróżne.

Gmina może zastrzec że nie możesz tej dotacji z niczym łączyć.

BGK dopłaci do kredytu. 20% no ale 2% prowizji zaoczne świec netto masz 18% minus murze 1% odsetek.

Ten kredyt jest to byś miał za co zrobić inwestycje. Docelowo masz kredyt z CzP którym dojścia kredyt z dopłatą w banku. 

Nas koniec jest jeszcze penisa modernizacyjna z PIT więc mogę kalkulacje pomniejsz o chyba 14% bo z kalkulacji tych wszystkich zmiennych tyle wychodzi.

To już są dość konserwatywne projekcie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DzonyZerg napisał:

Gminy dają dopłaty. Różne, przeróżne.

Gmina może zastrzec że nie możesz tej dotacji z niczym łączyć.

BGK dopłaci do kredytu. 20% no ale 2% prowizji zaoczne świec netto masz 18% minus murze 1% odsetek.

Ten kredyt jest to byś miał za co zrobić inwestycje. Docelowo masz kredyt z CzP którym dojścia kredyt z dopłatą w banku. 

Nas koniec jest jeszcze penisa modernizacyjna z PIT więc mogę kalkulacje pomniejsz o chyba 14% bo z kalkulacji tych wszystkich zmiennych tyle wychodzi.

To już są dość konserwatywne projekcie kosztów.

"penisa modernizacyjna" - ah ta AUTOKOREKTA :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry;)

 

@sambor

Zawsze coś mądrego powiesz.

Więc muszę się spieszyć. Choć nie są by z miasta .

Mogę spytać się te informacje?

-----

Co do kwot dopłat jakby ktoś nie wierzył.

Wznowili też zgłoszenia na 70% do PV.

 

https://e-urzad.tarnowskiegory.pl/umwtg/Service/getServiceCard/id,19.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tutaj się zgodzę.

Choć jako były gieldowiec sadze ze niestety banksterzy powiedza by drukować i robić popyt. Ekspertem od monetaryzmu nie jestem, jednak po 13 latach gospodarki na dodruku, ujemnych stop procentowych, bail inach i bail ałtach, quantitative easing... "Co może pójść źle?" ;))))

Unia drukuje głównie pod dopłaty. 

Na szczęście ja zmieniłem kids pocztowy o 75 numerów i mam czas z kotłem do 2027 i do tego czasu się raczej już się podniesiemy.

Szkoda tej dopłaty do ocieplenia, choć PV będzie bo te fundusze już jest w kasie miasta. Miały być wydane rok temu i to dotacja celowa EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z krajowych ciężko to fajnie wyrwać. U mnie tylko monterzy z listy urzędowej te dotacje realizują. Słyszałem że kotły i ich ceny to porażka. Cena montażu i materiał prądu być kosmos. 

Nie dziwota że jest wolna pyka na PV bo pewno tak jak kiedyś w gminie gdzie niedawno mieszkałem ( ten sam powiat) to było 50% dopłaty ( z koszmarnymi obostrzeniami) i wychodziło drożej niż wziąć to samo z rynku.

Z krajowych to jest jeszcze te 18% z BGK. I to raczej też klapnie. 

CzP jest z EU, tylko niby jest tak duże i jest jakieś jest bo PiS powiedział że mi b ma kasy. To dali.

Sadze ze jak powiemy że nie ma kasy to dadzą. Myślę że racja jest to że ekologia to w EU taki fundament polityki jak niegdyś silna marka w powojennym RFN.

BGK to według ich infolinii byłaś z masłem. Zrobić audyt, formularz i zrobić tak jak w audycie. Czyli np kocioł HG 25kW z ED i musi działać;) później ich nic nie obchodzi. Kij z tym ich jestem, tylko ta premia. 

Boli też trochę bo niby dziecko dojdzie ale póki co ja na starcie, ojciec jeszcze trochę też będzie ( po euro 2012 może w końcu za rok, dwa mu się uda) , narzeczona nie pracuje. Więc z CzP na modernizację, okna i rekuperację by ładnie się syplo. Kocioł chce z tylko miasta bo mi pule wybije.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie to wygląda na ten sam kocioł, co BlazeHarmony, tylko sprzedawany po inna marką.

Czy BlazeHarmony ma DTR po polsku ? Znalazłem tylko PDF'a po czesku. 

Z tłumaczenia na google wychodzi, że potrafi działać w trybie awaryjnym przy braku prądu. 

7.3 Praca kotła bez prądu
Kocioł może pracować w trybie awaryjnym tylko na ciąg kominowy. W tym celu należy zdjąć przednią pokrywę
z podnoszeniem) i zabezpieczyć przepustnicę powietrza (19) odpowiednim przedmiotem (np. kawałkiem drewna) w całkowicie otwartym
pozycja. Konieczny jest wystarczający ciąg kominowy: przy ciągu kominowym 10 Pa kocioł może pracować z mocą około 75%.
Jeśli komin się przegrzeje, przejście na operację ciągu kominowego jest stosunkowo łatwe.
Jeśli komin jest zimny, zalecamy najpierw rozpalić ogień w dolnej komorze spalania, pozostawić na około 30 minut
palić tylko lekko uchylonymi dolnymi drzwiami i dopiero wtedy zalać komorę aplikacyjną. Jeśli tak jest
niewystarczający ciąg, możliwe jest usunięcie zaślepki otworu czyszczącego (45) z komory spalania. Zwiększy to temperaturę
spaliny, a tym samym ciąg komina. Wzrost mocy jest również możliwy poprzez usunięcie turbulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Blaze Harmony ma po polsku na polskiej wersji strony chyba był, jak nie to napisz do nich. Nie pamiętam skąd to mam.

Benkov to klon Blaze Harmony, tak samo jak kiedys Ekoefekt czy jeden włoski CTM. Choć to jest konstrukcja firmy Verner. Nie wiem czy były wb produkcji bo oni produkują od wielu lat protoplastę Blaze Comfort/Praktik.

Benkov pewno podpisał umowę tylko na Czechy. W Niemczech też ich nie ma, za to CTM jest się nie mają np sondy lambda co tam jest w zasadzie kluczowe. W szajselandzie z sonda jest tylko Blaze i oni są tam marka premium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 'szajsland' i okolice to swego czasu trochę nad tym siedziałem.

Tacy producenci mają podobne konstrukcje (zgazowujące, pakowane od góry):

Viessman/Kob

Lopper/Drumer

Biovent

HDG

Froling

...tam wszedzie z tego co pamietam sonda siedzi. Sonda siedzi za to cena fruwa;)

 

Edytowane przez Marcin1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od jakiej mocy się ją liczy? Na stronie jest moc znamionowa, regulowana minimalna i regulowana maksymalna. W normie doczytałem się że jest moc nominalna i moc znamionowa (chyba używane zamiennie). Skoro kocioł ma możliwość pracy z 50% mocy znamionowej i spełnia normy emisji to wydaje się że wymagany zbiornik buforowy powinien być liczony dla mocy regulowanej minimalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko, w małych (niskich) kotłowniach duży bufor jest kłopotliwy a dwa małe jeszcze bardziej. A miałem nadzieję że wreszcie pojawił się kocioł który nie wymaga wielkiego baniaka. Ciekawe co napiszą w DTR jeśli się w końcu pojawi na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski DTR dostałem przez mail. 

Jest czeska wersja na stronie gdzie jest tabela. ( Pamiętam że Polska wersja też była)

Po czesku bufor to AKU. 

Wymagane pojemnościs są niższe niż dla innych kotłów o podobnej mocy. Niestety nie są tak małe jakby mogły być i tutaj mi się to bardzo nie podoba. No ale nie jestem producentem świetnych kotlow pyrolitycznych który w zasadzie gwarantuje satysfakcję.

Tańszy Comfort ma niższe wymaganen pojemności.

 

W sprzedaży już powinien być Blaze Praktik który bufora na nie wymagać. Ani przez regulacje aby przez samą Blaze sro

Edytowane przez DzonyZerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.