Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo sadzy w komorze spalania, Ferroli Biopellet


Gump

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Dziwne jest to, ze turbulatory sa czarne tylko na dole. Po drugie to widze, ze palnik nie jest samoczyszczacy. To minus pomimo, ze budzetowka. @Gump w koszu palnika przed czyszczeniem widze, ze niektore otwory nadmuchowe za zaklejone spiekiem. Zgadza sie? Jezeli sie zgadza to moze to jest przyczyna. W tych miejscach pellet moze sie wedzic. I duzy naduch jest tu niekorzystny przez spiekanie pelletu. Kup kilka workow jakiegos stelmeta i sprawdz czy tak sie bedzie nadal dzialo. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tutaj czyszczenie to tylko wydmuch. Warto co jakiś czas wyjąć koszyk palnika i zobaczyć te dziury czy nie są zaklejone bo to jest odpowiedzialne za napowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palec w popiele, tylko po przetarciu ściany wymiennika. Obserwowaleś czy podczas pracy widoczne są spaliny z komina? Wydaje mi się że te kotły nie pracują z podaną sprawnością w podanym zakresie mocy (u mnie do 15 kw jakoś pracuje, powyżej kopci i zarasta sądzą). Obserwowaleś komin podczas pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocyl ale ty masz Lidię tak? Bo już się gubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palec w popiele, tylko po przetarciu ściany wymiennika. Obserwowaleś czy podczas pracy widoczne są spaliny z komina? Wydaje mi się że te kotły nie pracują z podaną sprawnością w podanym zakresie mocy (u mnie do 15 kw jakoś pracuje, powyżej kopci i zarasta sądzą). Obserwowaleś komin podczas pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230

co do spieków, to one kruszą się pod palcem. Palę olimpem ze stelmetu. Takie spieki usuwam raz na dwa dni. Na zdjęciach od eliksa, turbulatory też są ciemne na końcach. W sumie sam już nie wiem.

 

@eliks

co do tego, że jakość wykonania jest słaba, zobacz na wkłady z wermikulitu. Wszystkie już są popękane. Dzięki za zdjęcia innego biopelleta.

 

@kocyl

jak piec się wygasi, wrzucę zdjęcia o które prosiłeś. Dym przy rozpalniu jest jasny, nie ma go dużo. Na modulacji 1 zauważalny jak spadnie większa dawka pelletu, też biały i mało go.

Edytowane przez Gump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są ciemne na dole chociaż spalanie ma tam prawidłowe a reszta jasna i kanały drożne. Czyszczenie po sezonie, chata 300m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, Gump napisał:

Bardziej przejmuje się sadzą na końcach turbulatorów.

edit: kocioł wychładza się do około 45 stopni. Teraz, jak jest ciepło do 25.

Moze tu jest przyczyna. Zimna stal zbyt mocno schladza spaliny na poczatku grzania. U mnie przy buforze kociol tez schladza sie do ponizej 40°. Z tym, ze  cala komora spalania wylozona jest szamotem.

U ciebie jest jedna plyta i tam sadzy nie ma. Moze warto byloby dolozyc plyty szamotowe na bokach komory spalania. Chociazby do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak

Wrzuciłem zdjęcie, bo kolega @kocyl prosił. To dopalona sadza. Myślę, że to jest ok.

 

Natomiast moim teraźniejszym problemem jest to, że co trzy tygodnie czyszczę wymiennik z turbulatorami (patrz zdjęcia na poprzedniej stronie). Na górze turbulatory są ok, na dole sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora spalania jest bardzo mała. Tam po prostu nie ma miejsca żeby płomień się dopalił bez dotykania ścianek z wodą. Końcówki zawirowywaczy teź pewnie są jeszcze przypiekane ogniem a z racji tego, że nie są chłodzone to mają jasny kolor. Oszczędności producenta wychodzą bokiem. Po kilka centymetrów w każdą stronę więcej i byłoby moim zdaniem lepiej. Albo ustawić pracę tak, żeby płomień był mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak, że na 5 płomień jest wysoki i wkracza do tej komory na górze ze zdjęć. Mniejszy płomień, to mniej wyciągu w moim przypadku, zaraz pojawi się czerwony... i znowu sadza. Mogę pokombinować dawkami pelletu i powietrza ale też inni piszą żeby trzymać się jak najbliżej fabryki. Pomysł kolegi @Visitor1230 z szamotem też jest ok ale to jeszcze bardziej wydłuży płomień. 
 

Cóż, przez 1 tydzień od poprzedniego czyszczenia trzymałem piec na maks 4 modulacji. Może tutaj coś było nie tak, chociaż wątpię, bo temp spalin rosła stale. Zobaczymy przy następnym czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gump napisał:

Rzeczywiście jest tak, że na 5 płomień jest wysoki i wkracza do tej komory na górze ze zdjęć. Mniejszy płomień, to mniej wyciągu w moim przypadku, zaraz pojawi się czerwony... i znowu sadza. Mogę pokombinować dawkami pelletu i powietrza ale też inni piszą żeby trzymać się jak najbliżej fabryki. Pomysł kolegi @Visitor1230 z szamotem też jest ok ale to jeszcze bardziej wydłuży płomień. 
 

Cóż, przez 1 tydzień od poprzedniego czyszczenia trzymałem piec na maks 4 modulacji. Może tutaj coś było nie tak, chociaż wątpię, bo temp spalin rosła stale. Zobaczymy przy następnym czyszczeniu.

Co wy macie z tym grzebaniem - sprawdz sobie czy pellet Ci się nie dopala w popielniku bo to wtedy generuje sadzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zaproś kogoś z analizatorem to Ci sprawdzi poprawność spalania bo ineczej to sobie będziesz tylko gdybał kombinował itd. Musisz też zobaczyć w czasie pracy jak to wygląda bo może wydmuchiwać pellet do popielnika który w popielniku się dopali i zostanie taki ładny popiół ale spalanie nie będzie prawidłowe. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to na początku żale sknerusa  w stylu - nie ma 3-D lub 4-D 

A ostatnie posty to szukanie już Yeti, lub świętego Graala.

PS

Nawet w kotłach gazowych czasem się sadza trafi i nikt z tego powodu nie płacze , wg mnie po wyglądzie popiołu z postu #169 jest wszystko OK, jedyne co można zmienić to kocioł. 

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

Ten temat to na początku żale sknerusa  w stylu - niema 3-D lub 4-D 

A ostatnie posty to szukanie już Yeti, lub świętego Graala.

PS

Nawet w kotłach gazowych czasem się sadza trafi i nikt z tego powodu nie płacze , wg mnie po wyglądzie popiołu z postu #169 jest wszystko OK, jedune co można zmienić to kocioł. 

Prośba tylko o zmianę ze „sknerusa” na „niedouczonego”. Niestety, na początku słuchałem handlowców, a nie instalatorów.

 

Cóż, dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc i poświęcony czas (szczególnie @eliks, @pastor, @Visitor1230, @SONY23, @Puławiak). Życzę wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sambor napisał:

Ten temat to na początku żale sknerusa  w stylu - nie ma 3-D lub 4-D 

A ostatnie posty to szukanie już Yeti, lub świętego Graala.

PS

Nawet w kotłach gazowych czasem się sadza trafi i nikt z tego powodu nie płacze , wg mnie po wyglądzie popiołu z postu #169 jest wszystko OK, jedune co można zmienić to kocioł. 

Albo użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bez złośliwości. Kupujesz kocioł, zostaje zamontowany i ustawiony na daną chwilę i wydaje się że jest ok. Kwiatki jednak wychodzą po czasie (zmiana temperatury, powierzchni ogrzewanej itp.) dzwonisz do serwisu a serwisant twierdzi że tak ma być. Będzie dobrze jak zacznie przyjdą mrozy i kocioł będzie chodzi na pełnej mocy przez większość czasu. Tylko że mrozy to tylko część okresu grzewczego. Czy międzyczasie ma kopcić i sadzić jak stary parowóz? Wczoraj wyczyściłem kocioł na błysk. Dziś grzał prze 3 godziny ( jest ciepło więc specjalnie pootwieralem okna aby kocioł pracował dłużej) tylko nie mówcie że tak to powinno wyglądać:

Zadana kotła 70, pompa 60, ochrona powrotu 45.

IMG_20191117_145945.jpg

IMG_20191117_145812.jpg

IMG_20191117_145702.jpg

IMG_20191117_101834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.