Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Może z innej bajki. Wiadomość i dobra i zła jednocześnie. Zwykłe krowy poradziły sobie na wolności. Ba jeszcze niesamowicie się rozmnożyły. I wszystko bez nas, bez weterynarzy, dotacji, unijnej i miejscowej biurokracji. Świat się bez nas nie zawalił. Nawet lepiej poradził sobie niż z nami... I tyle dobrych wieści. Biurokracja się obudziła i zaczyna działać po swojemu, czyli głupio, drogo i bez sensu...

 https://www.money.pl/gospodarka/krowy-przez-kilka-lat-zyly-na-wolnosci-teraz-maja-umrzec-6378134199080577a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

A co w tym dziwnego, przecież tak właśnie działa regulacja i biurokracja na jej podstawie.

Ustawa mówi, że krowy nie umieją żyć na wolności i tyle. Nie może być dzikiego zachodu musi być wszystko pod kontrolą bo inaczej nie da się żyć :))

Gdyby krowy dały łapówkę urzędnikowi to dalej żyły by "na wolności" ale krowy to zachłanne kapitalisty i nie chciały zapłacić za wolność, wolność należy tylko do czerwonych bo to oni głoszą równość i wolność oczywiście tylko w ramach czerwonej tolerancji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

To samo z resztą dzieje się z biednymi rodzinami. Państwo odbiera dzieci (nie wiem jakim prawem bo takiego prawa nie ma w przyrodzie) rodzicom bo są biedni i oddaje je rodzinie zastępczej oraz dopłaca do każdego dziecka kilka tysięcy tej zastępczej rodzinie.

Gdzie tu jest jakaś logika nie to żebym posądzał socjalistów o logiczne myślenie broń Boże ale ludzie którzy nie są komunistami tego nie rozumieją. Każdy wie, że nawet najgorszy rodzic to zawsze rodzic a obcy ludzie to obcy, których dziecko się boi. Socjalizm to sadystyczny ustrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Co kraj to obyczaj w Arabii trzeba było by zakazać posiadania kamieni :))

ONZ potępia Arabię Saudyjską za kamienowanie dzieci

Szkoda bo nigdy nie widziałem takich statystyk ale ciekawe ilu ludzi posiadanie broni uratowało życie, zdrowie i dobytek no i oczywiście ulubiony temat socjalistów ile miejsc pracy dostarcza przemysł zbrojeniowy :)

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Jakbym zgadł nie trzeba było długo czekać, co kraj to obyczaj w USA  mają broń u nas postsocjalistyczne obyczaje i używają kamieni :) Kiedy ustawa zakazująca posiadania kamieni?

Brutalny napad na sklep w Poznaniu. Złodziej 50 razy uderzył ekspedientkę kamieniem

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja użyję argumentu zwolenników posiadania broni... Gdyby ta pani ekspedientka teź miała kamień, to mogłaby się obronić... Ale poważnie. Od kamienia czy noża można uciec na kilka czy kilkanaście metrów, zasłonić się krzesłem, czy drzwiami a od broni palnej nawet współczesne nowoczesne budownictwo nie daje osłony. Pytanie czy chcemy świata, gdzie frustraci chodzą po ulicach z bronią palną czy z nożami i kamieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
3 godziny temu, SONY23 napisał:

Gdyby ta pani ekspedientka teź miała kamień, to mogłaby się obronić...

I to jest prawda przynajmniej miała by szanse.

3 godziny temu, SONY23 napisał:

Od kamienia czy noża można uciec na kilka czy kilkanaście metrów, zasłonić się krzesłem, czy drzwiami

Nóż to najpotężniejsza broń na ulicy. Dobry nożownik to nieprzewidywalny nożownik czyli amator dlatego nóż to taka straszna broń. Widać masz zerowe doświadczenie dlatego siejesz takie destrukcyjne tezy.

Kiedyś na sali gym wzięliśmy mazaki i udawaliśmy nożownika uwierz była masakra przed nożem NIE ma obrony. Poniżej jest film z testów policji USA skuteczność pistolet vs nóż pistolet bardzo słaby wypada przy nożu.

3 godziny temu, SONY23 napisał:

Pytanie czy chcemy świata, gdzie frustraci chodzą po ulicach z bronią palną czy z nożami i kamieniami ?

Zamknąć wszystkich do więzień jak chcą socjaliści, wtedy masz 100% bezpieczeństwa i zero postępu bo wszyscy siedzą.

Od noża można uciec? No to patrz. Zobacz jak skuteczny jest pistolet a jak skuteczny jest nóż, który u nas nie jest nawet bronią wg prawa to narzędzie niebezpieczne a pistolet to broń.

Zobacz jak mocno można się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Kolejny temat n a czasie.

U nas ponoć lepij jes bo nikt nie ma pistoletu

Tragedia w szkole w Wawrze. Nie żyje dziecko, zostało dźgnięte ostrym narzędziem

Cytat

Tragiczne sceny w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. Jeden z uczniów został dźgnięty ostrym narzędziem. Najprawdopodobniej zaatakował go inny uczeń(..) Jeden z uczniów - ośmioklasista w wieku około 15 lat - miał aż sześciokrotnie dźgnąć nożem swojego rówieśnika. .

Dalej czekam na ustawę zakazującą posiadania kamieni! Wysłać wszystkich do więzienia będzie 100% bezpiecznie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przemocy nie rozwiazesz bronia! Jaka by ona nie byla kamienie noz czy pistolet. Jestem przeciw nieograniczonej dostepnosci do broni.

Dzisiaj przestepca ma noz i Ty tez masz noz. Jutro bedzie mial pistolet i Ty tez bedziesz mial pistolet. Niczego to nie zmienia.

Ps. Prosba nie podsylaj nam tu JKM przed samymi wyborami... Wiemy ze ktos taki zyje i glosi swoje tezy i szuka poparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby ten uczeń miał pistolet to by się obronił. Przy okazji strzały może trafiły by innych ale co tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Gdyby woźny miał pistolet to by smarkacz się bał. Na samą myśl o karze śmierci robił by w gacie. A teraz to możecie mu naskoczyć.

Natomiast teraz nikogo się nie boi ani nauczyciela ani rodzica bo należy do państwa a państwo jest nieudolne i bezsilne. Bezstresowe wychowanie lewaków nauczyło go, że on ma prawa a rodzic zaraz przyjdzie do szkoły i jeszcze zrobi awanturę nauczycielowi no bo nie dopilnowali, akurat nauczyciel miał pewnie na głowie kosz na śmieci...

Edytowane przez miki1212
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
13 minut temu, PioBin napisał:

Problem przemocy nie rozwiazesz bronia! Jaka by ona nie byla kamienie noz czy pistolet. Jestem przeciw nieograniczonej dostepnosci do broni.

Ale nieograniczony dostęp do broni to jest podstawowe prawo tak samo jak prawo do życia. Skoro żyjesz musisz się bronić skutecznie tak ten świat działa.

Problem przemocy to normalne zjawisko i nie da się go wyeliminować a co najwyżej ograniczyć konsekwencjami karnymi.

14 minut temu, PioBin napisał:

Dzisiaj przestepca ma noz i Ty tez masz noz. Jutro bedzie mial pistolet i Ty tez bedziesz mial pistolet. Niczego to nie zmienia.

To nie jest prawda, dzisiaj przestępca ma broń a ja nie mam nic nawet prawa do obrony i co gorsze przestępca o tym wie. Nawet na wojnie ludzie nie strzelają do siebie co udowodniły statystyki z Wielkiej Wojny tylko skrzywieni bandyci strzelają do ludzi i takim należy cofać (bo każdy ma prawo do broni w normalnym państwie)  prawo do broni oraz surowo karać.

Gdyby przestępca wiedział, że masz pistolet i możesz go użyć to o ile zmalała by przestępczość? Dzisiaj bandyta ma nóż i wie, że ty nie możesz się bronić w dodatku wie, że kary są niskie bo za nóż dostanie 8 lat max, w Polsce trudno udowodnić komuś morderstwo bo musi być działanie intencjonalne i musisz się godzić z pozbawieniem kogoś życia jak to udowodnić?

Polskie sądy nie krają tylko wychowują więzienie to proces resocjalizacji a nie kara - pisze to bo nie każdy wie jak działa system sprawiedliwości w socjalnej demokracji.

22 minuty temu, PioBin napisał:

Ps. Prosba nie podsylaj nam tu JKM przed samymi wyborami... Wiemy ze ktos taki zyje i glosi swoje tezy i szuka poparcia.

No coś ty, z czerwonymi nie ma szans to tylko ciekawostki dla mających otwarte umysły a nie liczących na socjal.

A więc teoria o tym, że dostęp do broni to zło bo w USA strzelają do siebie w szkołach właśnie upadł :)) Chciałbyś zostać zastrzelony czy pokrojony nożem na żywca a zabójca dostanie wyrok 5 lat za spowodowanie nieumyślenie śmierci niebezpiecznym narzędziem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, miki1212 napisał:

Gdyby woźny miał pistolet to by smarkacz się bał. Na samą myśl o karze śmierci robił by w gacie. A teraz to możecie mu naskoczyć.

Natomiast teraz nikogo się nie boi ani nauczyciela ani rodzica bo należy do państwa a państwo jest nieudolne i bezsilne. Bezstresowe wychowanie lewaków nauczyło go, że on ma prawa a rodzic zaraz przyjdzie do szkoły i jeszcze zrobi awanturę nauczycielowi no bo nie dopilnowali, akurat nauczyciel miał pewnie na głowie kosz na śmieci...

Zaraz po tym jak ten chlopak zginol wozny powinien wziasc niz i tez tego drugiego zazgac.

Co Ty reprezentujesz soba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki1212 Piszesz o sobie.

12 minut temu, miki1212 napisał:

No coś ty, z czerwonymi...

Ja to moge byc zielony, niebieski i zolty byle nie teczowy.

Ps. Ostatnio padlo: "z swinia sie w blocia tarzal nie bede..."

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

A ile było wogóle w Polsce strzelanin bo podobno u nas nikt nie ma broni?

Okrutne jest to w takim systemie, że tylko bandyci są uzbrojeni...

11 minut temu, PioBin napisał:

Ps. Ostatnio padlo: "z swinia sie w blocia tarzal nie bede..."

Masz racje nie wiadomo czy świnia by się na to zgodziła w końcu ma prawo wyboru partnera :))

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń palna ma to do siebie, że zadawnie nią śmierci jest stosunkowo proste, łatwe i nawet ktoś, kto nie ma skłonności do przemocy czy wręcz sadyzmu może jej użyć. Nie wiem czy odebrałeś komuś życie przy pomocy noża ? Tylko na filmach wydaje się to proste i szybkie. Mogę się założyć, że 90 % sprawców strzelanin nie miałoby ikry, żeby zrobić to samo nożem. A nawet jeśli, to po kilku ciosach miałoby dosyć. Do tego trzeba być psycholem z jajami, albo na mocnych prochach. Nie wspominam o ilości ofiar. Brevik nawet żeby miał piłę spalinową to nawet jednej dziesiątej swojego wyniku by nie osiągnął. A co do prawa do obrony, to kto noramalny nosiłby ze sobą cały czas gnata. Dla mnie nawet telefon jest upierdliwy a co dopiero kilogramowa klamka. I co przy każdym otwieraniu drzwi w domu brałbyś broń do ręki, a może żona czy dzieci by to robiły ? Tak naprawdę argument o obronie jest czysto teoretyczny i w praktyce nierealizowalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony przecież nikt na siłę nie będzie Tobie wkładał spluwy w ręce, nie chcesz nie kupujesz. Boisz się że ja do Ciebie pojadę , jakoś teraz nie przyjechałem, frustrat może wylać na Ciebie benzynę i podpalić zabrońmy więc benzyny. Można tak długo przepychać się na argumenty. W Szwajcarii ludzie mają pełne uzbrojenie militarne w domach i jakoś się jeszcze nie wybili, 5 tysięcy ludzi ginie w morderstwach samochodowych i co jajco.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No to trochę statystyk

Statystyki Policyjne w temacie broni

Cytat

Liczba egzemplarzy broni zarejestrowanych przez posiadaczy pozwolenia na broń 505429

Czyli ponad pół miliona sztuk broni w rękach obywateli

A teraz ilość przestępstw z bronią

Liczba przestępstw stwierdzonych - 2018 rok - 768 na ponad pół miliona sztuk broni w prywatnych rękach tylko 768 przestępstw z bronią w tym tylko 25 zabójstw.

Przy czym nie wiadomo ile przestępstw dokonano z broni nielegalnie posiadanej ale podejrzewam, że ogromna większość przestępstw było dokonane przy użyciu nielegalnie posiadanej broni. Trudno zakładać, że ktoś kupuje broń na swoje dane, płaci kilka tysięcy PLN i dokonuje przestępstwa odsiadując wyrok.

Cytat

Należy jednak wyjaśnić, że w obszarze statystycznym Systemu Analitycznego Policji nie można wyodrębnić danych dotyczących przestępstw popełnionych wyłącznie z użyciem legalnie posiadanej broni palnej albo wyłącznie z użyciem broni „nielegalnego pochodzenia”.

Źródło: MSWiA

Ja myślę, że fobie oraz poczucie bezkarności jest wśród przeciwników prawa do obrony. Dzisiaj w zasadzie w każdej chwili ryzykujesz na polskich drogach wystarczy, że jakiś szeryf uzna, że źle korzystasz z drogi, zajedzie ci drogę i wyciągnie maczetę z bagażnika zupełnie legalną...

 

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.