Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2019 o 08:02, miki1212 napisał:

A tutaj jak działa państwo totalitarne u nas, to materiał dla wielbicieli socjalizmu. ,,,,

To przyjrzyjmy się bliżej tej patologii.
Przypomnę, bo może nie wszyscy obejrzeli materiał jaki nam podesłał kolega @miki1212 .
 

W dniu 2.05.2019 o 08:02, miki1212 napisał:

 

 


Fakty.
Dnia 2016-02-09 następuje wpis do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) firmy TeleOpieka24 Sp. z o.o. siedzibą w Warszawie  ul. Hożej nr. domu 86, nr. lokalu 410.
Udziałowcami spółki są Maciej Mateusz Piskorz i Anna Patrycja Habaj żona autora materiału video pana Łukasza Podstawka.

Pani Anna była także właścicielem firmy Polskie Biuro Obsługi Klienta Sp. z o.o siedzibą w Wrocławiu  ul. Romana Dmowskiego 7.
Napisałem była właścicielem, ponieważ spółka jest w stanie likwidacji od dnia 2019-03-27) tak samo jak spółka TeleOpieka24 od dnia 2019-04-18.
Działalność spółki Polskie Biuro Obsługi Klienta polegała na usługach Call Center.

źródło:
https://www.wyszukiwarkakrs.pl/profile-0000601307
https://www.wyszukiwarkakrs.pl/profile-0000588576

Dlaczego adres siedziby spółki TeleOpieka24 wyszczególniłem kolorem czerwonym ?.
Ponieważ jest to "adres wirtualny".
źródło: 
http://www.biuro29-warszawa.pl/



Po tym wstępie przejdźmy do informacji medialnych a także sejmowych i prokuratury na temat działalności spółki TeleOpieka24 Sp. z o.o..

Zacznę od zapytania poselskiego skierowanego dnia 2017-08-11 do ministra sprawiedliwości (Interpelacja nr 14871).
Poseł pan Grzegorz Furgo (obecnie klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej) zapytuje

Szanowny Panie Ministrze
zgodnie z Regulaminem Sejmu RP proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości popełniania oszustw przez firmę TeleOpieka24,
,,,,

źródło:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=1496A67DADD9FAF7C125817E00491FD4&view=1


 To zajrzyjmy do  Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, komunikat prasowy Nr 28/2019.
źródło:
https://jgora.po.gov.pl/komunikat-prasowy-nr-282019,new,mg,297,306.html,182

 

Teraz linki do artykułów znalezionych w sieci.
https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/oszukali-prawie-1800-emerytow-i-malych-przedsiebiorcow-na-ponad-13-milionow-zlotych-teleopieka24-w-prokuraturze
https://www.rp.pl/Firma/302079961-Zarzuty-dla-przedstawicieli-spolki-TeleOpieka24.html
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/teleopieka24-oszukiwala-klientow-nabierali-emerytow-z-calej-polski/sdfsq5j
https://czadrow24.pl/kierujacy-spolka-teleopieka24-aresztowani
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,23035853,teleopieka24-w-sadzie-naciagali-ludzi-na-umowy.html
https://niezalezna.pl/266070-oszukali-prawie-2-tysiace-osob-na-13-mln-zlotych-oferowali-uslugi-dla-starszych-osob
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kierownictwo-spolki-TeleOpieka24-aresztowane-4217364.html
http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/wroclaw-1700-osob-oszukanych-na-13-milionow-zlotych-jak,5075117,art,t,id,tm.html
https://24jgora.pl/artykul/zarzuty-dla-przedstawicieli/533866


Może tyle wystarczy, dziś mamy Dzień Świąteczny.
Co do zarzutów karnych skierowanych do  pani Anny i pana Łukasza nie wypowiadam się.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No i co z tego wynika, na stronie prokuratury jakoś nie widzę związku autora filmu z tą "aferą". Kolejna rzecz skoro sąd drugiej instancji oddalił wszystko to jaka była podstawa takiego traktowania? Czyli tak jak pisałem wyżej można ci postawić każdy zarzut, dołączyć zeznania dowolnego świadka i zamknąć cię na 3 miesiące z możliwością przedłużania w nieskończoność, odebrać dzieci, zniszczyć firmę i to wszystko jeszcze przed ogłoszeniem wyroku o ile taki wogóle będzie bo przecież sąd może oddalić zarzuty. A potem się okazuje, że prokuratura nie ma dowodów więc szuka czy czasami nie masz jakiegoś mandatu żeby cie tylko ukarać i nie przyznać się do błędu.

Jakie masz prawo do obrony? W zasadzie żadne, natomiast uprawnienia prokuratury są wykorzystywane jako sankcja karna jeszcze przed wyrokiem w zasadzie można to traktować jako siłowe pozyskiwanie zeznań "areszt wydobywczy" się to pięknie nazywa. Kto odpowiada za straty w razie "pomyłki" nikt poza tobą czyli z groźnego bandyty stajesz się ofiarą.

Dodam jeszcze, że wszystkie te przytoczone artykuły opierają się na źródłach z prokuratury :) Tak tej samej, której zarzuty oddalił sąd. Jak sami widzicie nigdzie nie ma  wersji oskarżonych. Przy czym nie neguje tutaj, że to mogli być oszuści ale cały mechanizm jest mocno krzywdzący gdy się okaże, że jednak nie ma winy wystarczy przytoczyć sprawę Komendy.

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Tobie ktoś zwinął oszczędności życia też byś chciał, żeby gość do czasu zakończenia procesu chodził na wolności i np. wydawał czy chował kasę i dowody ? Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, ale życie niesie wiele takich sytuacji. Pamiętasz jak przykladała się prokuratura w sprawie Amber Gold, też poparłbyś jej bezczynność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Jakby ciebie zamknęli na 3 miesiące odebrali ci dzieci oraz zrewidowali i zabrali sprzęt z domu na podstawie zarzutów wyssanych z palca to też byś inaczej na to patrzył. Najlepiej to siedzieć w domu i żyć z socjalu tylko, że socjal bierze się z podatków ludzi, którzy tworzą wartość dodaną czyli są narażeni na takie akcje.

Kwestia jest taka, że w obecnym kształcie nie ma sankcji dla prokuratury za bezpodstawne zarzuty i rujnowanie życia więc prokuratura może dowolnie i bezkarnie to robić bo dysproporcja sił obywatel vs państwo jest miażdżąca a to nie ma nic wspólnego z wolnym i demokratycznym systemem.

Ja swoich oszczędności pilnuję i nie jestem idiotą, który wierzy bezkrytycznie wszystkim i liczy, że jakiś urzędnik uchroni mnie przed stratą albo ktoś przyjdzie do mnie i da mi zarobić milion bez ruszania się z domu.

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u nas wymiar sprawiedliwości działa tak kiepsko i powoli, bo prawo do obrony jest niesamowicie rozbudowane i daje ogromne możliwości do uniknięcia albo chociaż odroczenia kary. Jedyny pikuś, że nie korzystają z tego przeciętni ludzie a tylko ci, których stać na drogich adwokatów. Wszyscy pamiętają nagranie z mec. Giertychem... Mam od dawna własną teorię, że prawo takie było napisane przez prawników dla prawników, a nie dla normalnych obywateli. Podobnie pisano ordynacje podatkowe, pod firmy doradcze, które potem za kasę pozwalały wykorzystywać stworzone specjalnie furtki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz prawo to jedno, a to czy o nim wiesz i czy skorzystasz to drugie. Nikt za free Ci o tym nie powie i nie doradzi. Tylko w szczególnych przypadkach sędzia, czy inny organ ma obowiązek informowania o pewnych możliwościach. Ale nawet jak to zrobi, to laik nic dalej z tym sam nie zrobi. Pełna wolność, którą tak cenisz. Urzędnik nie będzie prowadzić Cię za rączkę, radź sobie sam. Jak jesteś bystrzak, to czytaj kodeksy i  dokop biurokratom, socjalistom i komu tam jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

W Rosji do dzisiaj czcza Stalina, po prostu stare pokolenie musi odejsc ktos kto urodzil sie niewolnikiem nigdy wolny nie bedzie tacy ludzie hamuja rozwoj sa toksyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, miki1212 napisał:

po prostu stare pokolenie musi odejsc ktos kto urodzil sie niewolnikiem nigdy wolny nie bedzie tacy ludzie hamuja rozwoj sa toksyczni.

Ciekawe, a u nasz rośnie w siłę nacjonalizm i faszyzm - motorem napędowym są młodzi, którzy nawet w wojsku nie byli,

czasem niektórzy jakiegoś dziadka z kapoty obrali i to kupą, bo w pojedynkę strach!

I to ma być rozwój "wolnego społeczeństwa" ?

Ohyda!

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieraz pisałem ale jeszcze raz wspomnę, nacjonalizm , faszyzm, arogancja, na szczęście nielicznych młodych, fobia na różne nacje i zjawiska, nawet taki Pan  Biedroń kole w oczy niektórym i jak tu można na jakimś minimalny  poziomie dyskutować i jeszcze niektórym seniorzy są toksyczni ? - dno i wodorosty.

 

 

 

 

Edytowane przez drewniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 14:20, miki1212 napisał:

Może chłopczyk w rurkach nie naprawi , ja mam interfejs do swojego auta i sam diagnozuje, mechaniki też się nie boje bo na razie jest taka jak wszędzie tylko delikatniejsza, chłopaki na placu wszystko zrobią po godzinach :)

Przychodzi mi na myśl taki "dziad trans", 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
5 godzin temu, sambor napisał:

Ciekawe, a u nasz rośnie w siłę nacjonalizm i faszyzm - motorem napędowym są młodzi, którzy nawet w wojsku nie byli,

czasem niektórzy jakiegoś dziadka z kapoty obrali i to kupą, bo w pojedynkę strach!

I to ma być rozwój "wolnego społeczeństwa" ?

Ohyda!

To jest zwykły efekt wahadła skoro lewaki przeginają w jedną to inni przeginają w drugą po drugie proszę używać słów ze zrozumieniem, ja zostałem nazwany kiedyś faszystą bo chciałem zapłacić kartą zamiast gotówką... Nowe wyzwiska, mowa nienawiści, rasizm i skrajna nietolerancja to przecież efekty działania skrajnej lewicy. Do póki nie weszliśmy do unii nie było u nas nazistów, faszystów, rasistów, homofobów itd.

Godzinę temu, drewniak napisał:

Już nieraz pisałem ale jeszcze raz wspomnę, nacjonalizm , faszyzm, arogancja, na szczęście nielicznych młodych, fobia na różne nacje i zjawiska, nawet taki Pan  Biedroń kole w oczy niektórym i jak tu można na jakimś minimalny  poziomie dyskutować i jeszcze niektórym seniorzy są toksyczni ? - dno i wodorosty.

To jest właśnie przykład nowomowy lewicowej i skrajne wypranie mózgu ze wszelkiej logiki. Islamiści mogą być rasistami, mogą stawiać klocki białym kobietom na twarz ale ja gdybym tak zrobił z kolorową kobietą to byłbym rasista. Nacjonalizm i faszyzm w Polsce serio? To co napiszesz o państwie Israel i o tym co robi u siebie? Nic nie napiszesz bo będziesz antysemita.

Człowieku jaka fobia na rożne nacje? Polska to otwarty kraj nikt chyba nie podróżuje tak dużo jak Polacy, nikt tak licznie nie pracuje za granicą jak Polacy. Chcemy mieć tylko spokój i prawo głosu we własnym kraju. Jak można nazywać kogoś faszystą tylko dlatego, że ma odmienne zdanie gdzie ta wasza tolerancja i poszanowanie lewaki. Socjalizm to przeciwieństwo logiki i to właśnie widać tutaj.

Skoro araby takie tolerancyjne to dlaczego mają taki syf u siebie i uciekają do nas robiąc to samo? Dlaczego feministki nienawidzą białych mężczyzn a chętnie przechodzą na islam? To jest logika lewicy poziom szamba.

Napisze jeszcze raz zajrzyjcie do słownika co oznaczają hasła przez was pisane nie ośmieszajcie się.

Komuś zależy na takim huśtaniu nastrojami. Przecież to lewica jest rasistowska bo rozróżnia rasy ludzkie i kara za mówienie o rasach, to lewica jest nietolerancyjna bo nie toleruje niczego oprócz marksizmu, to lewica jest seksistowska bo ona głosi wojnę płci, upokarza kobiety robiąc ustawy, które preferują kobiety a dyskryminują mężczyzn bo kobiety bez ustaw nigdy by nie osiągały sukcesów, jakoś mężczyzna nie potrzebuje ustawy parytetowej żeby być fryzjerem, to lewica jest homofobiczna robiąc to samo z homoseksualistami co z kobietami.

5 godzin temu, SONY23 napisał:

Szybko skończyły się argumenty...

No, skończyły się bo nadal nie wiem dlaczego człowiek siedział w areszcie mimo, że sąd stwierdził, że podstaw żadnych nie było. Emeryturkę 13stą dostał? Smakowała? To bez obaw socjalizm jeszcze chwile potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

Przychodzi mi na myśl taki "dziad trans", 

Nie rozumiem, nie moje klimaty ale pewnie siedzisz w temacie to wiesz co to jest dziad trans. Natomiast mogę powiedzieć, że za podatki, które płace przez rok pewnie kupiłbym wszystko co masz razem z tobą, stąd pewnie ten dziad pisany z pogardą dla okradzionego... Mówisz zupełnie jak bandyta po napadzie do ofiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego ciekawy z Ciebie przypadek. W wielu sprawach mamy podobne poglądy ale w wielu kompletnie różne. Twoja ocena pewnych zjawisk jest tak trafna jak mojego wieku... Do emerytury to ja mam pewnie jeszcze więcej czasu niż ty przepracowałeś. A jak do władzy wrócą ci co rządzili albo dorwą się podobni do Ciebie, to pewnie nawet nie dożyję. Nie każdy musi się aż zestarzeć żeby mieć dojrzałe poglądy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sie boja nadchodzacej  hatakumby, dawni kolesie ze szkolnej ławy ,co wczesniej nawet nie zarzadzali kilkuosobowa firma.Beda musieli wrócic ze stołkow opłacanych milionami do swoich korzeni. a tu nawet stanowisko kowala zajete, ...radni wszystkich szczebli wybrani ...Co bedzie poczac? Przeciez nawet bulterier wszystkim dobrobytu nie zapewni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
3 godziny temu, SONY23 napisał:

Oj kolego ciekawy z Ciebie przypadek. W wielu sprawach mamy podobne poglądy ale w wielu kompletnie różne. Twoja ocena pewnych zjawisk jest tak trafna jak mojego wieku... Do emerytury to ja mam pewnie jeszcze więcej czasu niż ty przepracowałeś. A jak do władzy wrócą ci co rządzili albo dorwą się podobni do Ciebie, to pewnie nawet nie dożyję. Nie każdy musi się aż zestarzeć żeby mieć dojrzałe poglądy...

Żeby mieć poglądy to trzeba mieć wiedzę, trzeba wiedzieć jak działa mechanizm żeby go naprawić. Gdy nie masz wiedzy możesz jedynie spekulować mniej lub bardziej celnie.

Ja rozumiem złożoność ludzkiej psychiki, stany emocjonalne, strach, syndrom sztokholmski, nieumiejętność podejmowania decyzji ale litości jak coś jest ewidentnie złe to jest złe i trzeba to wykluczyć z życia a nie podejmować ciągle próby instalacji czegoś co nie działa. Dlatego napisałem, że są ludzie, którzy chwalą Stalina mimo ogromu ofiar i nieszczęść ale nie można dopuścić takich ludzi do głosu bo w imię swojej wygody zniszczą innych, kraj i kto wie co jeszcze. Socjalizm udowodnił przez ostatni wiek, że to zło, był wdrażany w różny sposób i pod róznymi formami efekt zawsze był taki sam, degeneracja, bieda, upadek. Ile razy można robić to samo, tak samo i oczekiwać innych efektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będziemy się licytować kto jakie studia ukończył ? Znam gości po podstawówce, którzy niejednego absolwenta dobrej uczelni sprzedaliby razem z dobytkiem a ten nawet by się nie zorientował... Piszesz o wiedzy. Wiedza to między innymi znajomość historii. Tylko, że większość zna ją ze szkoły, która w zależności od systemu politycznego ( władzy) uczy tak jak tej władzy wygodnie. Tak, socjalizm czy komunizm wiele dobrego nie przyniósł, ale dlatego że był to i kapitalizm musiał się zmienić, bo inaczej sami ludzie zmietliby go z powierzchni ziemi jak monarchię chociażby w takiej Francji. Myślisz, że same idee kazały ludziom tak nienawidzić klas wyższych niż oni ? Głód, wyzysk i upodlenie a nie utopijne idee pchnęły ludzi do rewolucji. Syci i zadowoleni z losu mieliby w nosie protesty wkurzonych intelektualistów, którym zamarzyła się władza. To z tych doświadczeń trzeba czerpać i ulepszać system i życie. Myślisz, że jacyś socjaliści spadli u nas na spadochronach i budują nowy komunizm ? To po prostu cwaniactwo i zaradność jednych pchnie ich do życia kosztem innych. Zawsze tak było, tylko pod różnymi sztandarami i hasłami. Byli komuniści są dzisiaj najlepszymi kapitalistami. A nowoupieczeni kapitaliści pchają się znowu do władzy i obsadzają stołki w biurokratycznym, socjalistycznym systemie swoimi ludźmi, często rodziną. Wszyscy pchną się tam gdzie można dobrze zarobić a się nie narobić. Tylko poprawa świadomości takich procesów wśród społeczeństwa może coś z tym zrobić. Problem w tym, że nikomu kto już do władzy się dorwał  na tym nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Nie chodzi o studia bo to tylko kolejna szkoła, jak ktoś chce się czegoś nauczyć to musi sam studiować, ja mam wiele zainteresowań, których się uczę cały czas stąd moja obecność na tym forum. Trudno znać się na politologii czy historii kończąc studia techniczne.

Jeszcze nie tak dawno nie wiedziałem czym jest unia europejska bo mnie to nie obchodziło tak jak 90% tego społeczeństwa łykałem teksty o wolności, równości i wolnym rynku chociaż znając ekonomię jakoś nie pasowało to do siebie ale olewałem temat, natomiast jak zacząłem czytać, uczyć się to obraz stał się jasny tym bardziej, że unia nie ukrywa wielu rzeczy, oficjalnie są napisy na gmachach.

Wszystko zależy od ludzi, socjalizm także by działał ale może na robotach natomiast ludzie są różni a na pewno nie są równi, są różnorodni i tutaj jest kolejny logiczny błąd socjalizmu bo jak pogodzić równość i różnorodność? Dlatego ta ideologia chce stworzyć człowieka pod system a nie system pod człowieka, homo sovieticus czyli realnie zlikwidować ludzi na Ziemi i zastąpić ich czymś innym. Trudno się na to zgodzić.

Piszesz o monarchii, to jest cały cykl nawet się tak mówi, że historia kołem się toczy od monarchii po zgniłą demokrację i tak wkoło, wszystko zależy od człowieka, jak komuś się chce to nawet w feudaliźmie się dorobi były przypadki w naszej historii.

57 minut temu, SONY23 napisał:

Myślisz, że jacyś socjaliści spadli u nas na spadochronach i budują nowy komunizm ?

A o Leninie słyszałeś? Jak Niemcy chcieli zniszczyć państwo carów to wysłali tam komunistę "na spadochronie" dalej już wszyscy wiemy co się działo.

57 minut temu, SONY23 napisał:

To po prostu cwaniactwo i zaradność jednych pchnie ich do życia kosztem innych.

To jest konsekwencja różnorodności jeden lubi siedzieć inny woli tworzyć. Natomiast wolny rynek jest najbardziej zbliżony do natury dlatego jakoś działa ten kto tworzy to ma ten co chce mieć mniej to mniej pracuje, natomiast socjalizm nie działa a wręcz niszczy bo równa do najgorszego a nie do najlepszego.

57 minut temu, SONY23 napisał:

Byli komuniści są dzisiaj najlepszymi kapitalistami.

No to chyba najlepszy dowód na podłość komunizmu. Lepszego chyba nie znajdziesz.

Dopisze jeszcze taki przykład z mojej okolicy, dowód na to, że tylko wolny rynek daje równe szanse. Na wiosce obok żył sobie taki łebek nie był zbyt bystry moim zdaniem jest chory chyba na autyzm, oczywiście zero szkoły wiadomo to co trzeba podstawówka i jakaś zawodówka, każdy miał o nim opinię niezbyt normalny  "robol", poszedł do najgorszej roboty do czyszczenia kanałów wentylacyjnych z czasem się okazało, że nie ma wielu chętnych do tego zajęcia, założył firmę (a raczej mu kazali żeby się łatwiej rozliczać) i teraz obsługuje duże zakłady przemysłowe, kasa bajeczna, żona wiadomo jak jest kasa to jest i kobieta, samochody, dom wielu po studiach opada kopara jak to widzi. Natomiast w PRLu na pewno skończył by w PGRze na traktorze...

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w kapitalizmie nie ma tak, że jeden ma dużo a drugi mało i nic jeden na drugiego nie oddziaływuje i żyją sobie w zgodzie nie wchodząc sobie  w drogę. Tu też jest jak w naturze. Jak jeden gatunek zbyt mocno dominuje, to innym nie ma już miejsca zupełnie i albo wyginą albo ledwie wegetują. Już po urodzeniu masz ustawione całe życie na bezustanny wyścig szczurów. I co z tego, że ta piękna, pokazywana w tv. strona kapitalizmu jest kusząca, jak istnieje druga często jeszcze gorsza jak szarzyzna socjalizmu. Tej raczej nikt oglądać nie chce, a tym bardziej pokazywać. Tu nie ma tak prosto, że jedno jest tylko "be" a drugie tylko " cacy". Kto tak myśli, to jest po prostu słabo zorientowany. Gdyby kapitalizm był taki cudowny, to socjalizm nigdy by nie powstał. A najgorsze jest napuszczanie jednych na drugich, tak jakby ludzkości nie było stać na wymyślenie czegoś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Myślę, że socjalizm powstał bo jakaś grupa chciała żyć wygodnie i nie pracować jak słusznie przytoczyłeś przykład komunistów, którzy są teraz wielkimi kapitalistami. A skąd się wzięła rewolucja bolszewicka jak nie z podburzania motłochu i obiecywania lepszego jutra? Lepszego jutra nie było za to wszyscy równo nic nie mieli. No przecież jakby ten socjalizm był taki wspaniały to by trwał w niezmienionej formie, byłby rozwój, niestety bez wolnego rynku czyli ludzi, którzy pracują efektywnie nic się nie kręci. Nawet zarządzający Unią przyznali, że Europa zaczyna przypominać skansen.

Co z tego, że mamy ładne place zabaw z pięknymi tablicami ufundowanymi przez Unię, piękne chodniki i super markety skoro nic się nie rozwija, przyrost naturalny maleje, bo szkodliwa ideologia mówiąca o przeludnieniu wyśmiewa normalność. Nasze pokolenie się zestarzeje za 20 lat, popyt spadnie, będzie bezrobocie i zapaść, które przykryje Europę na kolejne 200 lat, staniemy się kolejnym Bliskim Wschodem.

Świat będzie lepszy dopiero po osiągnięciu kolejnego poziomu rozwoju, będzie dochód minimalny, są już drukarki 3D możliwe, że za 50 lat powstaną replikatory takie jak w Star Treku, gdzie zamawiasz produkt i go otrzymujesz, ludzie zamiast bezsensowną egzystencją zajmą się samorozwojem, przecież istnieją skale zaawansowania technicznego na przykład Skala Kardaszowa, ale żeby był postęp musi być wolny rynek, socjalizm wszystko udusi i będziemy trwać w tym "nowoczesnym" średniowieczu kolejne setki lat.

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwy pieniądz wrzucany na rynek tylko na krótko poprawia koniunkturę. Potem tylko inflacja i "Wenezuela". Oczywiście w dużym uproszczeniu, bo nie każde państwo ma taki sam potencjał. Stany ciągle dodrukowują dolarów i toną w długach ale w ich przypadku to problem wierzycieli i tych co w dolarach lokują swój kapitał. Podobnie będzie z gwarantowanym dochodem minimalnym. To też utopijny socjalizm. Po krótkim czasie ceny wzrosną i nie da się z tego utrzymać. Jakimś rozwiązaniem jest trzymany w ryzach kapitalizm. Bo ten rzeczywiście ma tendencje do rozwoju, ale pozostawiony sam sobie po pewnym czasie staje się zaprzeczeniem samego siebie. Historia już pokazała czym się kończy. Przecież kolonializm i dwie wojny światowe, nie licząc wielu lokalnych to pokłosie nienasyconego kapitalizmu, gdzie ogromne interesy grup posiadających pchały państwa do wojen, w których ginęły miliony ludzi, którym nawet zwycięstwa w tych wojnach niczego tak naprawdę nie dawały.

   A to co piszesz o samorozwoju sytych, niepracujących społeczeństw to już czysta fantazja. Prędzej już kolejna dekadencja i degeneracja. To raczej głodnemu myśliwemu bardziej chce się polować niż takiemu z pełnym brzuchem. Popatrz co przez ostatnie parę dekad zrobiły Chiny. Politycznie komuna w najgorszej postaci a ekonomicznie dziki kapitalizm... Kto wie, czy przyszłość nie należy do politycznych hybryd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.