Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Właśnie dlatego część wezwań jest nieuzasadniona, że ludzie w normalny sposób mają problemy z otrzymaniem pomocy i to nie oni a system jest za to odpowiedzialny. Skoro nie wzywasz karetki, to pewnie nie jesteś mocno chory i możesz zaczekać i ludzie z bólem w klatce czekają i umierają w kolejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23

Zrozumiałem,bardziej chodziło mi o to czekanie.

7 minut temu, SONY23 napisał:

Skoro nie wzywasz karetki, to pewnie nie jesteś mocno chory i możesz zaczekać i ludzie z bólem w klatce czekają i umierają w kolejkach.

Racja.Tylko tutaj nie obarczał bym winą służby zdrowia tylko właśnie tego Pana-mógł wezwać pomoc.

No chyba,że karetka jedzie długo lub na izbie po badaniu go puszczają.

12 minut temu, SONY23 napisał:

Właśnie dlatego część wezwań jest nieuzasadniona,

I takie wezwania powinny być odrzucane już na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogotowie to jest biznes i tu jest sedno. Za wyjazdami idzie kasa. Do śmigłowca za każdym razem wyjeżdza w dodatku straż pożarna. Tacy  z jednostek ochotniczych mają za to kasę. Podobnie z pożarami. Dochodzi wręcz do patologii, że sami podpalają, żeby tylko zarobić... Oczywiście nie wszyscy są źli i pazerni, ale system sam do tego skłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
Godzinę temu, SONY23 napisał:

Podobnie z pożarami. Dochodzi wręcz do patologii, że sami podpalają, żeby tylko zarobić...

Za komuny jeszcze w 88 roku był pożar w prywatnym domu znajomych, budynek dwupiętrowy na piętrze była babka z wnuczkiem 3 latka na parterze reszta rodziny ojciec, matka i siostra tego dziecka co było na pietrze. Wybuchł pożar, ogień zajął schody, które były drewniane odcinając dostęp do piętra, przyjechała straż mieli tylko 1200 metrów od jednostki (wieś obok) ale przyjechali bez wody nie było w pobliżu hydrantu.

Ojciec spał po nocce w kopalni jak go obudzili to pobiegł na piętro po tych płonących schodach, schody się zawaliły miał poparzone płuca i zmarł niedługo potem, całe piętro spłonęło gapie i strażacy bez wody mogli tylko patrzeć jak na piętrze babka wzywa pomocy i to wszystko na oczach pozostałej rodziny.

Opisu z wizji lokalnej nie będę przytaczał bo jest zbyt drastyczny...

Czyja wina przecież nikt nie chciał zarobić bo wszystko było państwowe, dlaczego nie było wody?

Tylko wolny rynek wymusił unowocześnienie wozów strażackich, jest lepszy sprzęt i wyszkolenie a zdarzeń jest na tyle dużo, że na prawdę nie trzeba nic podpalać. Bardzo przykro jest czytać takie głupoty, gdzie na podstawie znikomej patologii buduje się opinie na dany temat. To idiotyczne...

To samo z karetkami tylko wolny rynek wymusi odpowiedni standard. Należy zlikwidować ZUS, pieniądze trafią do ludzi a ci (co pracują) wykupią prywatne ubezpieczenia, zamiast opłacać bezużytecznych urzędników.

Ja ostatni raz byłem u publicznego lekarza o ile dobrze pamiętam w 2004 roku a ZUS płace cały czas i ktoś się leczy za moje pieniądze pewnie jakiś bezrobotny a drugi urzędnik siedzi sobie wygodnie na stołku podczas gdy ja i tak korzystam z prywatnej praktyki jak już muszę. Patologia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Przypomnę co niektórym z jaką patologią mieliśmy do czynienia w czasach realnego socjalizmu

Kosiarki problemem kraju hehehe nie ma ceny i nie sprzedadzą normalnie musiałem to dwa razy obejrzeć bo myślałem, że to żart a oni tak na serio...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego rodacy i nie tylko przyjeżdżajają z USA do ojczyzny leczyć zęby i inne sprawy ? Pewnie tam nie ma wolnego rynku... Znajoma pielęgniarka opowiadała o koleżance, która dopiero w Polsce zdiagnozowała poprawnie chorobę skóry i stąd co pół roku wysyła jej paczkę z lekami, bo u siebie są kosmicznie drogie, podobnie jak dobry lekarz...

Straż pożarna i za komuny i teraz była państwowa. I wtedy i teraz były patologie. Tylko teraz kasy jest więcej to sprzęt lepszy. Ale z gaszeniem pożarów jest różnie. Sam byłem na jednym. Płonął drewniany garaż. Strażacy ruszali się jak muchy w smole. Odnoszę wrażenie, że tylko zabezpieczali żeby ogień nie objął innych budynków, bo gaszenie tego który płonął było żałosne. A sprzętu mieli masę i wody w brud. No ale tutaj przynajmniej nie było ofiar w ludziach więc można jeszcze jakoś to zrozumieć, że nie chcieli się narażać. Spłonął prawie nowy samochód. Trochę tylko dziwne, że właściciel nie czekając na ubezpieczyciela już następmego dnia z samego rana wszystko uprzątnął i pozacierał wszystkie ślady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

Ciekawe dlaczego rodacy i nie tylko przyjeżdżajają z USA do ojczyzny leczyć zęby i inne sprawy ? Pewnie tam nie ma wolnego rynku...

Pewnie jest,ale jakie są tam a jakie w PL ceny to każdy wie.Z resztą nie tylko z usa przyjeżdżaja.U nich chyba nawet ubezpieczenie nie pokrywa w pełni np kosztów pobytu w szpitalu.

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

która dopiero w Polsce zdiagnozowała poprawnie chorobę

Ja zawsze powtarzam.Lekarze w Polsce są bardzo dobrzy,ale brakuje sprzętu. W innych krajach jest odwrotnie.

To tak trochę jak z tym strażakami-sprzęt teraz mają lepszy,ale czy efekt końcowy jest taki jaki być powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ma w tym społeczeństwie ma być dobrze. Ze składek na UZ całego społeczeństwa finansowane są leki dla obywateli USA. A tam za rzeką senat myśli jak zrobić by polaczki na swoich pontonach przywieźli mamonę.

pozdrawiam Hermogenes   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam jak ktoś zacznie szkodzić własnemu państwu, to szybko robią z nim porządek. A u nas jeszcze biją brawo i w nagrodę wybiorą do PE, żeby mógł szkodzić jeszcze skuteczniej...

Co do służby zdrowia, to nasz system daleki jest od ideału i gdyby ktoś tylko zechciał, to można dużo poprawić. Ale i tak jest lepszy niż za wspomnianą wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hermogenes napisał:

I jak ma w tym społeczeństwie ma być dobrze. Ze składek na UZ całego społeczeństwa finansowane są leki dla obywateli USA

Nic nie jest finansowane i nie wiem dlaczego tak myślisz.

No chyba,że idzie wałek,ale to już jest oszustwo lekarza i pacjenta.

Sam kupowałem leki w PL mieszkając poza nią,ale zamiast płacić 50zł to płaciłem 200zł dlatego,że odpłatność wynosiła 100%-jest to wyraźnie zaznaczone na recepcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim systemie wszystko się toczy na wałkach, żyją z tego ci co wiedzą gdzie taki wałek podłożyć. Ludzie nie są kryształowi należą do drapieżników. 

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes

Tak,tylko że to już jawne oszustwo,które łatwo sprawdzić a też da się legalnie to załatwić,więc nie widzę sensu by kombinować i nie wydaje mi się by lekarz ryzykował dla jakiegoś zwykłego Kowalskiego.

Jeszcze jak wejdą recepty elektroniczne to będzie to o wiele łatwiejsze do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiot w USA ma dochód (hipotetyczny) 2000 $ i do tego dochodu dopasowane są ceny, proszek od bólu palca 2 $. Taki sam podmiot w PL ma dochód 2000 zł i do tego dochodu ten sam proszek ma cenę 2 zł. Popatrz legalnie opłaca się sprzedać poprzez mrówki polskie proszki po 7 zł . Daję sobie obciąć wszystkie paznokcie jeśli ten proceder nie jest już wdrożony.

pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy proszkach po 2 $ nie ale po 20 $ to się znajdą tacy co spreparują chorobę niezależnie od kraju pochodzenia. Nie chce mi się szukać jak wpadnie tu miki to znajdzie i będziesz miał filmik.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Pewnie agentura z Rosji albo Mosadu "" nawet nie czytałem bo niby po co mam to wiedzieć zwykły prostak ze wsi jeszcze mi się odwidzi i zagłosuję do tego cyrku.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.