Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

@Piecuch19 podstawą do kontroli mógłby być film Twojego autorstwa z wypalania sadzy z komina czy nawet relacja nieuprzejmego sąsiada. Zamiast sie szarpać po sądach można wpuścić i zaprosić na kawę oszczędzając sobie latania po sądach i niepotrzebnego podnoszenia cisnienia sobie i boguduchawinnym ludziom wykonującym swoje obowiązki służbowe. Z jednej strony ludzie sprzedają dane na lewo i prawo w sieci a tu oburzenie że ktoś chce naruszyć prywatność (sic!) w dobrej wierze działając na korzyść nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
20 minut temu, Piecuch19 napisał:

@miki1212 to jeden z przepisów nie egzekwowalnych a służących wystraszeniu właściciela posesji. Słyszałeś o skazaniu kogoś bo nie wpuścił urzędnika?

Najpierw musieli by dogadać się z moim psem by wejść, a to łatwe by nie było.

Mogą sobie postać przed posesją jak cierpliwi, a ja nie muszę akurat wychodzić.

Jak już bym wyszedł to poprosiłbym bym by zwrócili się pisemnie z podaniem powodu kontroli a ja muszę się skonsultować z prawnikiem czy mogę ich wpuścić ( chcę skonfrontować podstawę prawną kontroli i powód) - chronię swą prywatność. Papier na 5 klasę mogę im pocztą wysłać wraz fakturą zakupu.

Oczywiście potem skarga na urzędników za bezpodstawne nękanie gdzie tylko się da ( łącznie z Prokuraturą)

Omijali by potem z daleka. Trzeba zastraszać ich , a nie oni nas. Urzędnicy nie chcą w papierach mieć takich kwiatków bo to przeszkadza w karierze zawodowej. Listonosza też nie wpuszczam ( najwięksi plotkarze) skrzynka pocztowa jest na zewnątrz posesji.

Jak nie ma dymu to nie ma podstaw i powodu do kontroli.

Niestety ale to są tylko twoje pobożne życzenia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Smutne to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
Godzinę temu, petronas napisał:

Ja bym kontrolerow wrecz zaprosil do siebie zeby sie pochwalic ze mozna lepiej spalac jesli sie chce ...jestem zdeterminowany w walce z tym syfem z kominow.. [mam ku temu powod coreczka 5 lat ma astme wczesnodziecieca] wyjdziemy z tego ale nie zeby nas najblizsi sasiedzi truli , klotni z nimi nigdy nie bede zalowal napewno ,kiedys wszyscy zrozumieja ze mialem racje ...Wojt powiedzial ze to nie jest donosicielstwo tylko nasz obywatelski obowiazek zeby zglaszac  tych najgorszych trucicieli a oni maja obowiazek to sprawdzic zeby sie ludzie opamietali choc troche ...                  Przepraszam za zasmiecanie watku 

Zapytam z ciekawości. Używasz auta albo transportu publicznego?

Bo jeśli tak to niestety będziesz musiał donieść sam na siebie bo produkujesz smog i trujesz swoje dziecko. A urzędnika obchodzi czy masz papier a nie co tam robisz w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bezpodstawne kontrole i zaglądanie Ci w każdy kąt. Nie lubię tego.

Co do psa to chyba lepiej jak biega po ogrodzonej posesji niż byłby na łańcuchu. Pies od tego jest by pilnował posesji przed niezapowiedzianymi intruzami.

Papier na 5 klasę akurat mam.

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
1 minutę temu, Piecuch19 napisał:

Pies od tego jest 

Nie prawda, pies ma teraz własne prawa i należy do państwa a ty masz tylko obowiązek go karmić, spełnić wymagania (buda ocieplona, kojec i wybieg) inaczej dostaniesz wyrok za znęcanie.

Oj ludzie nawet nie macie pojęcia gdzie żyjecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pies należy do państwa to niech się państwo dogaduje z nim co do wejścia na posesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No wiesz to tak jak z drzewami na posesji... Sam sadzisz, sam podlewasz ale żeby wyciąć to musisz się spytać a jak zrobisz samowolkę to płacisz karę urzędowi nie wiadomo dlaczego przecież to drzewo nie należy do urzędu.

W Konstytucji też jest wiele praw a w rzeczywistości inne ustawy je likwidują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami, a życie weryfikuje realność ich egzekwowania czy skuteczność.

Co do przykładów to pewnie jeździsz autem i widzisz czy w mieście ludzie jeżdżą do 50km/h ? Chyba tylko tam gdzie radar stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki1212 napisał:

Zapytam z ciekawości. Używasz auta albo transportu publicznego?

Bo jeśli tak to niestety będziesz musiał donieść sam na siebie bo produkujesz smog i trujesz swoje dziecko. A urzędnika obchodzi czy masz papier a nie co tam robisz w kotłowni.

Woze dzieciaczki autem do przedszkola , jest porzadne nie kopcace. smog samocdodowy to 20 pr a z kominow 80 proc .    mieszkamy na wsi , dawniej musialem z dzieckiem uciekac do domu jak sasiad rozpalil mokrym drewnem albo zrabka jodlowa , nigdy nie sezonowal drewna i mowil ze sie mu fajnie pali he he ,  jesienia moga przyjsc z wilgotnosciomierzem  do niego .. ja przewalam drewno i mam 15 -20 proc wilgotn , to jest nasz obowiazek ..na wsi pala prawie wszyscy drewnem tylko kto go sezonoje ?... za te kilka lat bedzie tak jak pisal kol Sony ze przyjda do nas po papier a nie patrzec na komin . kol Piecuch trudno to zrozumiec ale piszesz jak bys troche bronil to cale zlo a kupiles mpma z 5 kl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj , przyjdzie i czas na samochody przynajmniej te stare bo Polal zawsze kombinowal .. moze wymysla eco klocki eco opony ..nie zmieniajmy tematu , mowimy o bezmyslnym paleniu ,o braku szacunku do drugiego bo jak to inaczej nazwac ? oczywiscie sa starsi bezradni i ubodzy , moglo by im pomoc panstwo ale moj trzeci sasiad ma rozne zabaweczki kolo domu  ,prowadzi firme za granica  ale jeden z najgorszych kominow we wsi , jak mu zwrocilem uwage to sie gotowal .. ale na ironie po dwoch tygodniach wyszedl do mnie ku drodze [ szedlem z dzieciaczkami ] przepraszal i sugerowal zebysmy moze leczyli dziecko kozim mlekiem  i mowil ze bedzie zmienial kociol .. ruszylo go sumienie ???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, petronas napisał:

. kol Piecuch trudno to zrozumiec ale piszesz jak bys troche bronil to cale zlo a kupiles mpma z 5 kl...

Nie bronię tylko cenię sobie prywatność i uważam że jaka kolwiek kontrola powinna mieć merytoryczne uzasadnienie. Nie mogą Cię kontrolować dla samej kontroli - a może coś znajdą. Jeśli nie dymisz to brak podstaw. Nie może być tak że obywatel z góry traktowany jest jak przestępca choć nie ma ku temu podstaw, a podczas kontroli ma udowodnić że nim nie jest ? Nie ta kolejność. Jak będziemy na to pozwalać to będzie jeszcze gorzej.

@miki1212

Głupota to pojęcie względne. Natomiast brak zdrowego rozsądku jest bardziej niebezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
3 godziny temu, petronas napisał:

Nie przesadzaj , przyjdzie i czas na samochody przynajmniej te stare bo Polal zawsze kombinowal .. moze wymysla eco klocki eco opony

Nie przesadzam, klocki hamulcowe i opony to teraz główne źródło smogu w Londynie więc to nie jest tak, że ty jesteś OK a inni są źli.

Mojemu sąsiadowi przeszkadzają moje brzozy bo jego dzieci też są alergikami więc wiem na co takich ludzi stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ,ten problem istnieje ale w aglomerccjach miejskich , na wsiach praktycznie nie istnieje,          ,jesli cos wymysla nowego to bede sie staral byc tez eco , Nie znam sytuacji u Ciebie ale jak bym widzial ze przezemnie dzieje sie komus krzywda to bym cos staral sie zmienic ...najgorsze jest to ze ci zamozni nic nie zmieniaja zeby byc eco bo szkoda zlamanego euro ?? , mysle ze nie maja honoru co jest najwazniejsze co ma przyzwoity czlowiek ..

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Problem smogu istnieje wszędzie, ponieważ smog ma w większości naturalne pochodzenie myślałem, że wszyscy już przeczytali naukowe opracowanie, które zamieściłem w jednym z wątków ale jak widać z głupią telewizją trudno wygrać. Eko terroryści skupiają się tylko na niewielkiej części składu smogu, której emiterem jest rzeczywiście człowiek.

Sam prezes NIK przyznał, że wymiana kotłów nie zmieni sytuacji więc... Walka ze smogiem to walka z ludźmi o ich pieniądze i jak widać jest w tym dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary pitolisz głupoty ,przejdź się zimą przez osiedle domków z lat 80-90-tych ,oddychać się nie da,50 tys. zgonów rocznie spowodowanych pyłami z kotów i samochodów,a globalnie mamy obecnie 415 czegoś tam dwutlenku węgla,najwięcej od 3mln lat,to jest fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trochę drewna tylko 15m/p ,a to trochę jest i nie tonę węgla a 1,3 tony,więc znów pitolisz 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, miki1212 napisał:

smog ma w większości naturalne pochodzenie myślałem, że wszyscy już przeczytali naukowe opracowanie, które zamieściłem w jednym z wątków.

 

O czym ty piszesz ha ha, zapraszam do mnie na wiochę.  I wszystkie miejscowości w mojej gminie. Bez naukowych opracowań przekonasz się o naturalnym pochodzeniu smogu. Nie zapomnij zabrać maski na twarz. Bo po piętnastominutowym spacerze będziesz powietrze łapał jak ryba wyjęta z wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Podejrzewam, że nawet jakby wszyscy na świecie tak spalali węgiel to taki smog pokrywał by może 30% tego co naturalnie lata w powietrzu, współczuje bo w mojej bezpośredniej okolicy kopci może ze 6 kominów ale to są wyjątkowe kołki tacy też się zdarzają...

Przy czym  mówimy o pyle, którego nie widać a nie o niespalonym paliwie, które widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czuć,jeszcze dym z drewna znoszę ale jak poczuję smród spalanego węgla to mnie mdli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej niespalonego węgla ?

Nie tak dawno zaglądałem do swojego komina w czasie gdy palił się węgiel w kotle. Przypomniały mi się czyjeś tu słowa, żebym poodychał spalinami... A co mi tam. Spróbowałem i żyję. I nawet nie było źle. Pewnie mam nadmiar tlenu w spalinach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w ds-e da się żyć nic nie czuję ale i tu w rynku gdzie mam sklep i u rodziców na osiedlu to masakra jest ,jeden wielki smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.