Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, miki1212 napisał:

,,,, Przyznać się lepiej kto dostał powołanie z woja bo mój kolega już jest po szkoleniu a przekroczył już 40tkę, ciekawe co się szykuje, że takich "staruszków" do woja wzywają. ,,,,

Ustawa o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, nadal obowiązuje. Więc dziwie się, że się dziwisz.

Moim zdaniem takie szkolenia i to nie tylko "staruszków", powinny odbywać się regularnie. Być może tym sposobem udało by się radykalnie zmniejszyć "kryzys męskości".
Ciebie to także dotyczy, po takim tygodniowym wojskowym formatowaniu, zapewne Twe wypowiedzi były by bardziej wyważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Ciebie to także dotyczy, po takim tygodniowym wojskowym formatowaniu, zapewne Twe wypowiedzi były by bardziej wyważone.

Ja się ruszam i to całkiem nieźle, natomiast kolega opowiadał, że to fajne wakacje, finansowo podobno nie stracił a jeszcze kilka fantów do domu dostał. Nawet strzelanie było chociaż mi nie dziwne bo na strzelnicy staram się być raz w miesiącu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mi przypomniałeś karabinek nie był ostatnio przestrzelany. Jutro święto "trybunów ludu" może coś tam jeszcze mam w zapasie. Jak nie to zdjęcia dostojników z neta trzeba będzie rano pościągać.

pozdrawiam Hermogenes

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hermogenes napisał:

,,,,  Jak nie to zdjęcia dostojników z neta trzeba będzie rano pościągać. ,,,,

Ja tylko w kwestii zdjęć dostojników się wypowiem.
Co następnie poczynisz z reprodukcjami tych cyfrowych danych, mnie to w żaden sposób nie interesuje.

Z tych poniżej adresów można pobrać dobrej jakości materiał (dane z  2019.02.03 - 2019.02.10).   
https://www.zeit.de/politik/ausland/2019-02/robert-biedron-polen-neue-partei-fruehling
https://www.dw.com/de/politischer-frühling-in-polen/a-47345575
https://www.mdr.de/heute-im-osten/polen-robert-biedron-gruendet-partei-fruehling-102.html
https://www.deutschlandfunknova.de/beitrag/fruehling-neue-linksliberale-partei-in-polen
https://www.deutschlandfunk.de/neue-partei-in-polen-fruehling-macht-der-linken-mitte.1773.de.html?dram:article_id=440070
https://diepresse.com/home/ausland/aussenpolitik/5573623/Neue-Partei_Fruehling-im-politischen-Polen
https://www.luzernerzeitung.ch/international/schwuler-politiker-will-polen-mit-neuer-partei-kodern-ld.1090727
http://www.taz.de/!5567421/
Tyle może wystarczy, bo mam świadomość, że tuszu i toneru należy szanować.

Jest to także spóźniona odpowiedź na dociekanie @miki1212, skąd te lewactwo ma na to kasę.
Można to samo zapytanie w Google skierować na kierunek wschodni, ale tam (prawie) cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu to dostojnicy w każdej szkole w każdej klasie wisieli i można było na nich dowolnie pluć lub do nich strzelać z procy - oczywiście groził za to wilczy bilet, ale ile było dreszczyku emocji.

Obecnie to by jeden czy drugi boss nawet jednego dnia na ścianie by nie spędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 12:37, miki1212 napisał:

,,,, Przyznać się lepiej kto dostał powołanie z woja bo mój kolega już jest po szkoleniu a przekroczył już 40tkę, ciekawe co się szykuje, że takich "staruszków" do woja wzywają. Może wahadło zmienia kierunek :) ,,,,

 

W dniu 30.04.2019 o 14:19, Andrzej_M_ napisał:

Ustawa o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, nadal obowiązuje. Więc dziwie się, że się dziwisz. ,,,,


@miki1212 przypadkowo wywołał temat powszechnego obowiązku obrony państwa do tablicy.
Dziś portale informacyjne powołują się na artykuł pana Marka Kozubal zamieszczonego na łamach Rzeczpospolitej pt. "Wojsko chce przesunąć wiek rezerwistów, których powoła na ćwiczenia".
źródło:
https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/190509967-Polska-armia-ma-problem-Rezerwa-sie-starzeje.html


Sprawdziłem u źródła czyli w biuletynie informacji publicznej Rady Ministrów.
Cytuje:
,,,, punkt 14)
w art. 58 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Obowiązkowi służby wojskowej, w zakresie określonym w niniejszej ustawie,
podlegają obywatele polscy, począwszy od dnia, w którym kończą osiemnaście lat życia,
do końca roku kalendarzowego, w którym kończą sześćdziesiąt lat życia
, a posiadający
stopień podoficerski lub oficerski - sześćdziesiąt trzy lata życia.”
; ,,,,
źródło:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r54059578230,Projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-powszechnym-obowiazku-obrony-Rzeczypospolitej-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

A tutaj jak działa państwo totalitarne u nas, to materiał dla wielbicieli socjalizmu. Tak to się dzieje dzisiaj, kiedy jesteśmy ponoć w Europie i w wolnym kraju. Zbliżają się wybory i można wykorzystać ten minimalny wpływ jaki mamy do ograniczenia tej patologii utrzymywanej z naszych podatków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ten film niby ma nam udowodnić ? Usłyszeliśmy tylko wersję wydarzeń jednej strony w dodatku przez tą stronę nakręcony. Może to być i prawda, ale równie dobrze stek kłamstw i manipulacja. To nie prokurator wsadza ludzi do aresztu tylko sąd. I nie minister zwalnia czy powołuje sędziów. W dodatku za bezpodstawny zastosowanie aresztu można domagać się odszkodowania. Z jednym można się zgodzić. Bez kasy i wiedzy jesteśmy bezbronni a policja i prokuratura może nam mocno zaleźć za skórę nawet jak jesteśmy niewinni. Ale tak jest wszędzie. Póki co jednak więcej winnych chodzi na wolności i śmieje się z prawa niż niewinnych siedzi w pudle. I nie ma na świecie kraju gdzie system sprawiedliwości działa idealnie. Silnym zawsze jest łatwiej a słabi mają przerąbane. To co wielu u nas jednak w oczy kole, to to że i ci silniejsi powoli stają się mniej bezkarni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Albo nie widziałeś do końca albo nie rozumiesz wiele i nie wiesz co oznacza areszt śledczy. W Polsce prokurator ma prawo zwinąć każdego nawet ciebie prosto z chodnika i trzymać w areszcie bez wyroku nawet przez 10 lat bo była taka sprawa. (znajdę link to podrzucę)

W filmie facet mówi wyraźnie, że dopiero sąd drugiej instancji odrzucił zarzuty, które były wymyślone przez prokuratora. Chyba jesteś w stanie zrozumieć taką rzecz czy masz z tym problem? Gdyby nie to to areszt byłby przedłużany o 3 miesiące w nieskończoność i człowiek bez wyroku i bez zarzutów siedzi niewinnie w więzieniu. Ot państwo prawa i domniemanie niewinności.

A sprawa jest głośna bo jest takich spraw już bardzo dużo, wiąże się to z cenzurą internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Tia marzenia, sąd decyduje na podstawie wniosku prokuratora a ten może kłamać i to bezkarnie wystarczy, że zasugeruje twój udział w zorganizowanej grupie przestępczej albo twój sąsiad zezna, że widział cie wieczorem poza domem i game over. Masz internet to sobie poczytaj jak to działa ja wiem, że się boisz nawet o tym czytać ale warto wiedzieć takie rzeczy mając prawa wyborcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, miki1212 napisał:

Albo nie widziałeś do końca albo nie rozumiesz wiele ,,,,

Ja przejrzałem nagranie do końca. 
Muszę się także przyznać do tego, że wielu rzeczy i zjawisk w współczesnym świecie nie rozumiem.
 

55 minut temu, miki1212 napisał:

,,,, W filmie facet mówi wyraźnie, że dopiero sąd drugiej instancji odrzucił zarzuty, które były wymyślone przez prokuratora. Chyba jesteś w stanie zrozumieć taką rzecz czy masz z tym problem? ,,,,

 Pan Łukasz Podstawka autor tego nagrania, być może mówi prawdę, ale tylko w sprawie swojej osoby.
Pojawia się w tym nagraniu także informacja o jego żonie Annie i mam taką pewną sugestię dla Ciebie, byś w tym kierunku skupił swoją dociekliwość.

ps.
Jak nic nie znajdziesz, to wieczorem jak będę brał udział (nasłuchiwał) w tajnych kompletach byłego pułkownika wywiadu Rzeczpospolitej Polskiej, to napiszę co znalazłem w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
1 minutę temu, Andrzej_M_ napisał:

Pan Łukasz Podstawka autor tego nagrania, być może mówi prawdę, ale tylko w sprawie swojej osoby.
Pojawia się w tym nagraniu także informacja o jego żonie Annie i mam taką pewną sugestię dla Ciebie, byś w tym kierunku skupił swoją dociekliwość.

Być może? Zbyt dużo jest takich osób, zauważ, że tylko niektóre o tym mówią bo mają gdzie. Ty czy ja nie mamy kanałów na YT nie mamy szansy na przedstawienie swojego zdania publicznie i z pewnością stało by się tak jak mówi kolega w tym filmie, że media i państwo skazało by cię jeszcze przed wyrokiem.

Co się stało z panem co niedawno spędził noc z prostytutką, gdyby nie był medialny już by siedział za rzekomy gwałt.

Nie pisze o tym przypadku konkretnie ale oskarżenia o gwałt to bardzo skuteczne narzędzie i standardowa ustawka służb chyba na całym świecie bo nawet własna żona ma prawo oskarżyć cię o gwałt natomiast nie ma kary za tak dotkliwe nieprawdziwe oskarżenie dla kobiety. Prawnicy zaczynają sugerować, żeby spisać umowę przed każdym stosunkiem seksualnym to jest postęp.

Przypomnę, że po upadku Imperium Rzymskiego mieliśmy 1000 lat średniowiecza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, miki1212 napisał:

Tia marzenia, sąd decyduje na podstawie wniosku prokuratora a ten może kłamać i to bezkarnie wystarczy, że zasugeruje twój udział w zorganizowanej grupie przestępczej albo twój sąsiad zezna, że widział cie wieczorem poza domem i game over. Masz internet to sobie poczytaj jak to działa ja wiem, że się boisz nawet o tym czytać ale warto wiedzieć takie rzeczy mając prawa wyborcze.

Prokurator może sobie sugerować co zechce. Tylko musi na to pokazać jakieś dowody. Sąd powinien je rozpatrzeć i na ich podstawie orzec o zastosowaniu środka zapobiegawczego. Cały czas rozmawiamy o postępowaniu przed samym właściwym procesem. Bo tutaj takiego jeszcze nie było. Jakby nie patrzeć decyzja w rękach sądu a nie samego prokuratora. Praktyka pokazuje, że w większości spraw sądy pierwszej instancji przyklepują wnioski prokuratora, no chyba że drogi papuga zmusi sędziego do zajrzenia do akt sprawy... Czyja to wina, że sędziom się z urzędu nie chce do nich zaglądać ? A może to, że nie mają się zbytnio czego obawiać... Inny wynalazek naszego systemu prawnego, wymyślony zapewne przez adwokatów, to to, że oskarżony może łgać ile tylko wlezie i nie można go za to skazać. Dopiero udowodnienie winy jest podstawą do skazania a nie same kłamstwa. Ale już świadek za kłamstwa może pójść siedzieć... Jak myślisz kto podpowiada oskarżonemu jak ma kłamać, żeby się wymigać od pudła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No to o czym tutaj chcesz nas przekonać? Skoro wszyscy widzimy jak to działa a zwykły obywatel nie ma w zasadzie nic do powiedzenia. A z doświadczenia wiem, że i prawnik niewiele pomoże jak nie wie co mówić i to zainteresowany często wie lepiej niż prawnik bo doczyta kodeks z komentarzem bo mu zależy, natomiast wynagrodzenie wszyscy dostają nie małe bez względu na wynik, im nie zależy bo i niczym nie ryzykują.

Problem w tym, że dowody mogą być obojętnie jakie na przykład faza księżyca albo przypływ w Ustce a obywatel nie ma realnego prawa do obrony przed tym absurdem, nie ma domniemania niewinności co podobno jest zagwarantowane bo taka jest konstrukcja tego systemu. Masz prawo do odwołania co z tego jeśli tym czasem siedzisz miesiącami w więzieniu o podwyższonym rygorze.

Cały system jest zły bo jest zaprojektowany dla systemu totalitarnego to znaczy, że na każdego jest paragraf tylko jeszcze donos nie poszedł a jak znajdziesz się przed sądem to w zasadzie już jesteś winny bo inaczej prokurator nie miał by powodu ciebie oskarżać.  I to taka spirala zaciskana na twoim gardle, jak prokurator się myli to państwo płaci ci odszkodowanie a do tego nie wolno dopuścić za wszelka cenę. Taka konstrukcja wymiaru sprawiedliwości nie ma nic wspólnego z demokracją, prawem, prawem do obrony itd. To typowa totalitarna maszyna przynosząca zysk finansowy osobom w tym systemie w rzeczywistości socjalizmu rynkowego.

Tak działa cały system tego państwa, to są klocki tego samego mechanizmu a wszystkie konsekwencje wynikają z założeń systemu, skoro ma być państwo socjalistyczne to trzeba wszystkich kontrolować a żeby to robić to trzeba mieć haka na wszystkich stąd taki system sądowniczy, podatkowy, prawny, wyborczy itd itp. Bez ich pozwolenia praktycznie nie istniejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SONY23 napisał:

Prokurator może sobie sugerować co zechce.

Ale profilaktycznie przymyka na 48h z przedłużeniem na 3msc, a jak już wypuści to musisz wpłacić poręczenie majątkowe np 300 tys zł lub € + zatrzymanie paszportu

W między czasie jakiś haczyk się znajdzie i to wszystko z moich podatków!

Przepraszam ale świeżo o po rocznym rozliczeniu PIT-a jestem wściekły.!!!

Od przyszłego roku przechodzę na KRU-s i to mnie będą płacić a nie ja im.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z Wami ludzie ? Czytać nie umiecie ? Prokurator sam nic nie może. No może te 48 godzin, ale też nie bezkarnie jeśli bez powodu. A Ty miki się nie nakręcaj i nie mieszaj wszystkiego z socjalizmem czy totalitaryzmem. Tak jest wszędzie na świecie. Alternatywa, to dziki zachód i kto szybciej wyciagnie gnata ten lepszy. U nas masz chociaż szansę po jakimś czasie się obronić i zobaczyć słońce bez krat. Ideału nie ma nigdzie. Kwestia tylko jak do niego mamy daleko. Skoro jednak mamy sędziów, to powinni pilnować nie tylko własnych przywilejów ale i naszej wolności. I co by nie mówić, to jeszcze tych niewinnych w więzieniach jest niewielu... W stanch za głupie gadki do policjanta można dostać kulkę na miejscu, a przecież to ostoja wolności...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Widać stare pokolenie musi odejść skoro totalitaryzm jest dla nich normalny co tu więcej można napisać? Gada się fajnie dopóki jest z dala od własnego nosa, jak się samemu doświadczy to pałka mięknie i zdanie się zmienia.

Tak jak z tą całą Konstatują fajne paragrafy a w praktyce nic nie znaczą, nie wiem może sony ma inny internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, SONY23 napisał:

W stanch za głupie gadki do policjanta można dostać kulkę na miejscu, a przecież to ostoja wolności...

Jakieś baśnie czytałeś czy znasz to z doświadczenia?

Normalnie policjant się kłóci bo sam nie zna prawa (podobnie jak u nas) ale gdy się okazuje, że nie ma racji to odjeżdża, u nas dostał byś mandat tak czy inaczej więc nie powielaj mitów z mediów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Jak na kilka razy wiekszy kraj i swobodny dostep do broni to nie wiele u nas pewnie lepiej jak policjanci wykonuja wyrok strzalem w glowe z zemsty ze ktos im uciekl ostatnio o tym mowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.