Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

My jesteśmy gwarantem i odpowiadamy za ewentualne wady fabryczne kotła. Na tą chwilę problemem jest zawór, który nie jest elementem kotła. Nasza gwarancja tego nie obejmuje. Spróbuj jeszcze jutro skontaktować się z tym wykonawcą. My też spróbujemy w Twoim imieniu się z nim dogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WENTOR napisał:

My jesteśmy gwarantem i odpowiadamy za ewentualne wady fabryczne kotła. Na tą chwilę problemem jest zawór, który nie jest elementem kotła. Nasza gwarancja tego nie obejmuje. Spróbuj jeszcze jutro skontaktować się z tym wykonawcą. My też spróbujemy w Twoim imieniu się z nim dogadać. 

Ok.to spróbujcie się  z nim dogadac, znacie problem Ja nie będę do nigo dzwonić .A w sobotę jestem  w Żarach to możemy się spotkać, pogadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

Ale sterownik kotła z Kozlusana wychodził od zawsze bez sterowania mieszaczem. Dlatego moje pytanie do @WENTOR jest czy obecny soft to turecki oryginał czy przeróbka?

Do Johnego przyjechał gość na wymianę sterownika z wersją która mieszacza nie obsługiwała.

Istnieją dwa sterowniki do kotłów Lidia. TPSI i TPSII. 
TPSI był montowany w starszych kotłach i nie sterował zaworem mieszającym. Obecny sterownik TPSII obsługuje zawór mieszający. Każda wersja oprogramowania powstaje w Turcji we współpracy z naszym działem inżynierskim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, walczak1974 napisał:

Ok.to spróbujcie się  z nim dogadac, znacie problem Ja nie będę do nigo dzwonić .A w sobotę jestem  w Żarach to możemy się spotkać, pogadać?

Spróbujemy. 
Niestety, ale wsparcie techniczne nie pracuje w sobotę. Zapraszamy w innym terminie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WENTOR napisał:

Czy obecnie masz jakiś problem z tym kotłem? 

Szczerze?Podniosłem zadaną temp.grzania wody z 30 na 45st tak jak zalecił serwisant /chociaż to nie opłaca mi sie ekonomicznie/ i jak na razie pompka ani razu nie ukradła mi ciepłej wody.To PLUS.Po drugie piec włączam na godzine moze dwie aby zagrzac dom jak narazie pomka wyhamowuje z lekkim tylko hałasem i bez bujnie cia wskazółwką manometru.To drugi PLUS.

Mogę więc powiedzieć,ze jest wszystko OK.Piecyk grzeje wode ,moduluje czy jak wy to tam nazywacie.Zmienia moc na mniejszą .I działa.W tym momencie jestem szczęśliwy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, walczak1974 napisał:

Woda na 45st. tak zostaw .Włącz  ten kociol  niech chodził  całą noc.

 

 

Nie wiem o co Ci chodzi .piec mam właczony cały czas.Pilnuje mi ciepłej wody na bojlerze który i tak dogrzewa prad i solar.Dlatego 45 st to troche za wysoko bo grzałka wychodzi na drugiej taryfie taniej.Do pogrzania wody przy lekkim spadku temperatury wystarczy ok 4kw a to koszt pewnie mniej niz 1,5 zł.Pelletu spali z tego samego powodu około 3 kg  a to 3zł plus amortyzacja kotła.Chyba ,że sie myle w moich obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, walczak1974 napisał:

Woda na 45st. tak zostaw .Włącz  ten kociol  niech chodził  całą noc.

 

 

Dla jasności.Tem zadana na CO ustawiona przez serwisanta to 60st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johny156 napisał:

Szczerze?Podniosłem zadaną temp.grzania wody z 30 na 45st tak jak zalecił serwisant /chociaż to nie opłaca mi sie ekonomicznie/ i jak na razie pompka ani razu nie ukradła mi ciepłej wody.To PLUS.Po drugie piec włączam na godzine moze dwie aby zagrzac dom jak narazie pomka wyhamowuje z lekkim tylko hałasem i bez bujnie cia wskazółwką manometru.To drugi PLUS.

Mogę więc powiedzieć,ze jest wszystko OK.Piecyk grzeje wode ,moduluje czy jak wy to tam nazywacie.Zmienia moc na mniejszą .I działa.W tym momencie jestem szczęśliwy.

Bardzo się cieszymy!

Jeśli coś się będzie działo, prosimy o kontakt bezpośrednio z naszą firmą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy z temperaturą 65 - 70 stopni uzyskujemy dobre parametry spalania. Komora w kotle jest czysta, popiół jest sypki i generujemy mało zanieczyszczeń do atmosfery (pamiętajcie o regularnym poruszaniu dźwigniami zawirowywaczy). Proszę pamiętać, że to wciąż kocioł na paliwo stałe, który jest projektowany właśnie do pracy z wyższą temperaturą. Jeśli jest zamontowany zawór ochrony powrotu np. 55 stopni, to temperatura w kotle 65 - 70 stopni jest jak najbardziej pożądana. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.