Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Tobie tak, parę lat do tyłu były dotacje na kolektory słoneczne, mój syn w nowym domu, chciał sobie takie założyć i już prawie było dogadane umowy i reszta do momentu, gdy w stercie papierów znalazła się umowa kredytowa z bankiem. Mój syn wziął ją i powiedział że zapłaci gotówką i nie potrzebuje żadnego kredytu, a dopłatę niech przeleją na konto wykonawcy..... i co ???  Odmówili dotacji ...... 

Wziął firmę zapłacił gotówką i bez dopłaty wyszło około 40% taniej ... i tyle

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SONY23 napisał:

Najpierw wymyśla się ludziom jakieś prawa i niby udogodnienia a potem trzeba powołać nowy urząd i zatrudnić ludzi. Tak to działa. Mielenie ton papierów, decyzji, zezwoleń, pozwoleń itp... Potem trzeba do tego powołać nowe sądy, żeby obywatel mógł się jeszcze bronić. Potem drugą instancję tych sądów. Potem rzecznika praw ( już tylko czekam kiedy powstanie rzecznik praw do spraw czystego powietrza) i tak ten rak się rozrasta. Żal Ci urzędników. Nikt nie każe tam się zatrudniać. Zawsze można założyć własną firmę i płacić na nich i innych podatki a potem patrzeć jak się je przejada... Najlepiej widać to w małych gminach w dłuższej perspektywie. Przed wojną mała gmina wiejska zatrudniała max. 4-5 osób. Przed końcem komuny z 15 a teraz 50. I wtedy i teraz ludzie jakoś sobie radzili. Mieli mniej spraw w urzędach a w związku z tym mniej stresów a więcej czasu na własne życie i pracę. Narzekasz na rozdawnictwo. I masz rację. Sam znam ludzi, którzy w życiu chyba jednego dnia uczciwie nie przepracowali i mają się dobrze. Ale nie zaczęło się to teraz, tylko narasta od dawna. I nie wiem, czy za mego życia pojawi się taki samobójczy rząd, który ten proces zakończy. A nawet gdyby chciał, to mu na to nie pozwolą.

Sony, ludzie nauczyli się pisać i są bardziej roszczeniowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, YaroXylen napisał:

Powiem Tobie tak, parę lat do tyłu były dotacje na kolektory słoneczne, mój syn w nowym domu, chciał sobie takie założyć i już prawie było dogadane umowy i reszta do momentu, gdy w stercie papierów znalazła się umowa kredytowa z bankiem. Mój syn wziął ją i powiedział że zapłaci gotówką i nie potrzebuje żadnego kredytu, a dopłatę niech przeleją na konto wykonawcy..... i co ???  Odmówili dotacji ...... 

Wziął firmę zapłacił gotówką i bez dopłaty wyszło około 40% taniej ... i tyle

Pozdrawiam. YARO

no wlasnie wszedzie te banki....jak czlowiek nie wezmie kredytu to nie maja nad nim kontroli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tijaaaa a sznur i szkic jak szybko i tanio zbudować szubienicę będą dodawać do takich ulotek już niedługo. Kasa i kredyt z banku, ogrzewanie z rury, żarcie z marketu i praktycznie jednym guzikiem można nas wyłączyć z obiegu. Wszystko dla środowiska, ludzie to pasożyty niestety w tym kierunku to zmierza, powtórka z XX wieku się szykuje.

Szkoda tylko, że zwykli ludzie żyją normalnie w zasadzie tak jak 100 czy 200 lat temu bo ogrzewanie domu to zwykły zarząd a trują korporacje i ich właściciele produkując mnóstwo bezsensownych śmieci wraz z tego konsekwencjami (transport, śmietniska, drenaż zasobów naturalnych i cały ten "cywilizowany świat") w dodatku wmawiają nam, że to my jesteśmy największymi trucicielami bo musimy napalić w jednym piecu raz dziennie żeby ogrzać dom zrzucając na nas odpowiedzialność za swoje działania.

Oceany pełne śmieci, który z was płynął ostatnio statkiem transoceanicznym i wyrzucił papierek do oceanu, przyznać się - no właśnie taka nasza wina bo kto ma statki, fabryki kto kopci i śmieci, żeby potem w markecie sprzedawać pojedyncze cukierki  w osobnych opakowaniach i każdy jeden z plastiku? Ile tego niepotrzebnego nikomu chińskiego chłamu kupowanego na tony nawet nie na sztuki.

Cytat

Receptą na smog jest jak najszybsza likwidacja indywidualnych palenisk węglowych i przechodzenie na ekologiczne źródła ciepła, takie jak piece gazowe, elektryczne albo przyłączenie się do sieci ciepłowniczej.

Nie dajmy zrzucić na siebie odpowiedzialności za bandyckie działania administracji i korporacji bo tylko oni zarabiają na eksploatacji środowiska zabraniając nam jednocześnie normalnego funkcjonowania i zrzucając na nas odpowiedzialność za ich własne postępowanie.

Dodam jeszcze, że te alarmy smogowe to publiczne sianie nienawiści, napuszczanie ludzi i zachęcanie do łamania prawa. Sam ostatnio rozmawiałem ze starszymi ludźmi, którzy legalnie kupują węgiel a przynajmniej raz w tygodniu jest donos na nich, niestety gaz drogi, prąd jeszcze droższy i szykują się podwyżki nie emerytur tylko gazu i prądu.

Zaraz jakiś bank wpadnie na pomysł żeby wykupywać za bezcen nieruchomości pod pretekstem ekologii bo dymią a nie stać ich na gaz, ludzi eksmitować do lokalu komunalnego lub tanich bloków czyli w zasadzie rabunek. Co w domu mieszkasz a nie stać cie na gaz, takie teksty będą, które już teraz czasami w komentarzach czytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej świat zaczyna przypominać,świat z filmu  "1984"  wg. powieści Orwella.Totalna inwigilacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śmieci to jest na sero mafia, u nas nie dość że podwyżki to teraz w okresie zimowym odpady niesegregowane odbierane są raz na dwa tygodnie. No  ***, to co zimą mniej wytwarzamy odpadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wiosce odbieraja raz na miesiac....place za pseudosegregacje - 25zl/miesiac ...narazie nic nie podrozalo od poczatku jak wprowadzili segregacje.

Ale co jakis czas zmieniaja jak segregowac:raz szklo z metalem -potem metal z plastikiem....co to za segregacja jak wszystko laduja na jeden samochod :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto produkuje śmieci? Korporacje, przecież to oni produkują opakowania czyli śmieci. Pamiętacie jak było przed unią? Lata 2000-2004 i wcześniej temat śmieci nie istniał owszem leżało kilka worków w lesie ale mniej niż teraz leży po lasach śmieci. Po wejściu do unii zaczęły się korporacje i śmieci.

Już pisałem o tym, że to biedni płacą za odbiór śmieci od bogatych bo opłata taka sama a biedny ma wiele mniej śmieci, z których większość organiczne są czyli możliwe do utylizacji na posesji. Tak samo jest z utrzymaniem państwa czyli utrzymaniem urzędników, biedny oddaje w podatkach mniej więcej 70-80% tego co zarobi natomiast bogaty oddaje pewnie nawet nie 50% o skali zarobków nawet nie piszę, nawet jest takie prawo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie...przed segregacja sladowe ilosci smieci po lasach...teraz coraz wiecej....bo tego nie zabieraja...tamtego nie zabieraja...wiec prosty wiesiek z wioski przeciez nie bedzie jechal 15km zeby cos tam zawiezc na skladowisko tylko do lasu bo ma blizej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak samo, biorą jakiś jednostkowy wyjątek drastyczny przykład i mówią w telewizji, że wszędzie tak jest, obrażają ludzi i sieją nienawiść potem podsuwają rozwiązanie agresywne żeby rozładować skumulowaną złość ludzi, którą sami napędzili i ludzie się godzą a nawet wymagają.

Tak było z niszczeniem oświaty wyszedł bandyta i śmiał się w telewizji po co komu wiedzieć co to jest ameba, teraz uczą tylko religii i dodawania,  potem były śmieci w lasach, żarówki, ograniczenie własności prywatnej z powodu budowy dróg i infrastruktury, zakaz handlu na chodnikach czyli podstawa systemu kapitalistycznego przecież, no to straż goniła stare babcie, które sprzedawały jajka i wiele, wiele innych rzeczy teraz jest smog.

Trzeba odwrócić sytuację i wymagać odpowiedzialności od władz i mediów, każde zarządzenie ma być imiennie podpisane i określone konsekwencje dla urzędnika w razie negatywnych skutków. Zlikwidujecie piece a smog pozostanie no to konkretne osoby wojewoda, minister, prezydent miasta zostaje ukarany pozbawieniem majątku a gmina ma zwrócić poniesione koszty, porządek musi być. A nie tak jak jest teraz jeden czy drugi lamus każe ludziom wydawać pieniądze pod karą a sam nie odpowiada za skutki. Po co mi takie państwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, abcde napisał:

u mnie na wiosce odbieraja raz na miesiac....place za pseudosegregacje - 25zl/miesiac ...narazie nic nie podrozalo od poczatku jak wprowadzili segregacje.

Ale co jakis czas zmieniaja jak segregowac:raz szklo z metalem -potem metal z plastikiem....co to za segregacja jak wszystko laduja na jeden samochod :))

Moje obserwacje lasku tuz za ogrodzeniem calkiem odmienne.

Ilosc smieci w lesie zmalala i mozna powiedziec ze nowych nie przybywa.

Nigdy nie mialem problemow z odbiorem jakichkolwiek odpadow. Super ze nie ma zroznicowania cen gdyz "kreatywni" sasiedzi znalezli by zaraz sposob na oszczednosci i smieci zamiast w workach lezaly by obok mojego ogrodzenia. 

Jedna uwaga to ze terminy sa za dlugie np. dwa tygodnie/miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że ktoś jest jednak zadowolony. Skąd sąsiedzi mieli by wiedzieć ile byś płacił za śmieci, skoro przy odbiorze była by waga? W mojej gminie już chyba 4ta firma jest a sprawy sądowe z poprzednimi są nadal w toku. Tylko wolny rynek każda komuna generuje przekręty i porażkę prędzej czy później. 

Ludzie  śmiecą bo mają czym śmiecić coraz więcej śmieci sprzedają w marketach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny system wręcz zachęca do produkowania śmieci. U nas odbiór zmieszanych raz w miesiącu i niektórzy potrafią co miesiąc zapełnić objętość gdzieś 2m³ inni 50 litrów. Gdzie tu sprawiedliwość. Ekologiczny szkodnik jest promowany a ten co stara się, żeby śmieci było mniej jeszcze za niego płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PioBin napisał:

Moje obserwacje lasku tuz za ogrodzeniem calkiem odmienne.

Ilosc smieci w lesie zmalala i mozna powiedziec ze nowych nie przybywa.

Nigdy nie mialem problemow z odbiorem jakichkolwiek odpadow. Super ze nie ma zroznicowania cen gdyz "kreatywni" sasiedzi znalezli by zaraz sposob na oszczednosci i smieci zamiast w workach lezaly by obok mojego ogrodzenia. 

Jedna uwaga to ze terminy sa za dlugie np. dwa tygodnie/miesiac.

niestety u mnie nie odbieraja niektorych rzeczy typu:steropian i pochodne budowlanki ...trzeba raz na jakis czas samemu zawozic w wyznaczone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł w stronę śmieci to ja w moim bloku po kontakcie z zarządcą zaproponowałem osobny pojemnik na popiół,  postawili taki 1m3. Było tak, że kontener na nie sort podpalał się lub popiół sąsiedzi sypali obok kontenera. Sortownia też ma lepiej bo jak przywiozą nasz kontener to można to jeszcze posegregować bo nie jest wszystko wymieszane z popiołem.

Ps U mnie w domku jednorodzinnym sort kosztuje 9 zł. Można obok kubła z nie sortem stawiać worki,  czasami dokładam  3 worki po 200l, wszystko zabiorą prócz remontowych

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsprawiedliwsze opłaty za wywóz śmieci są w Belgi Kupujesz worki (są różne kolory na poszczególne odpady i specjalnie oznaczone) dostajesz kalendarz w jakim dniu tygodnia odbierane są poszczególne rodzaje odpadów i wystawiasz przed posesję w odpowiedni dzień odpowiednie śmieci .Czym więcej produkujesz odpadów tym więcej płacisz,ale do takiego rozwiązania musi dojrzeć społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.