Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, SONY23 napisał:

U nas bierze się L-4 a potem dostaje podwyżkę i nagrody... Koniec świata jednak jest już bliski...

Mama zawsze mówiła by się uczyć :D Nie no faktycznie koniec świata

Co do smogu - od dwóch dni palą się śmieci we Wrocławiu - klik

I co na to prezydent ?

Cytat
Prezydent powoła zespół kontrolny, który przeprowadzi kontrolę wszystkich leżących na terenie Wrocławia miejsc, gdzie są zbierane i magazynowane odpady. - Nie pozwolę, aby na terenie miasta dochodziło do takich sytuacji. Wszyscy bandyci, którzy nielegalnie gromadzą odpady i narażają nasze zdrowie lub życie będą przez nas ścigania i łapani – zaznacza Jacek Sutryk. – To z całą pewnością obiecuję – dodaje.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/potezny-pozar-nielegalnego-skladowiska-smieci-we-wroclawiu-wciaz-trwa-akcja-strazy-zdjecia-i-filmy/ar/13745686

Parodia, ostatnie pożary wysypisk występowały milion lat p.n.e.na to wygląda, że dopiero po pożarze zarządza się kontrole :D Brawo Wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ksieciunio napisał:

Mama zawsze mówiła by się uczyć :D Nie no faktycznie koniec świata

Ciągle czytam podobny debilizm inaczej tego nie można nazwać, a gdyby się wszyscy uczyli to kto wybudował by ci dom albo wyprodukował majtki? Urzędnik to służba jak chce zarobić to niech idzie do prywatnej firmy tam się wykaże, urząd to służba a służba służy nie zarabia. Skoro się uczył to dlaczego skończył w urzędzie przecież tam nic nie trzeba umieć. Czy każdy po wyższych studiach zostaje urzędnikiem? Przecież to upokarzające jest być na utrzymaniu państwa i nie zarabiać na siebie! Nagrody to moje podatki, które płacę, nagroda powinna być szansa służenia innym a nie pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zastanawiałem się po co na niektórych kierunkach studiów są wykłady z etyki. Naiwny sądziłem, że ludzie na pewnym poziomie intelektualnym sami z siebie zachowują się etycznie. Przecież sam rozum to podpowiada. Jakiż byłem naiwny... Pewnie dlatego, że miałem pecha do polonistów. Wbijali nam w głowę patriotyzm i pracę dla dobra ojczyzny. O dziwo jeszcze za komuny było to możliwe. A najlepsze, że o Katyniu dowiedziałem się na lekcjach j.rosyjskiego, gdzie nauczycielka po podaniu wersji oficjalnej nieco cichszym głosem opowiedziała jak było naprawdę... Ale jak widać nie wszędzie tak ludzi psuto ideałami... Ludzie pełniący funkcje i pracujący w zawodach zaufania publicznego są tak zdeprawowani, że nawet nie zachowują pozorów przyzwoitości. Ale z drugiej strony czego mają się obawiać. Kruk krukowi oka nie wykole... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Pytanie tylko po co aż ich tylu ? W dobie komputerów i internetu liczba urzędników się potroiła... Nie powiem, sam mam dobre z nimi doświadczenia. Nawet dzisiaj miło sobie między innymi o tym z jedną panią o tym pogawędziłem, ale to nie zmienia faktu, że biurokracja rozrasta się ponad wszelką miarę jak rak. I wszystkie opcje polityczne z tego korzystają. Mam nawet własną teorię na to jak doprowadzić, do pojednania w narodzie. Wystarczy tak wydłużyć koryto, żeby się jeszcze cała opozycja przy nim zmieściła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SONY23 napisał:

Koniec świata jednak jest już bliski...

Nie trzeba wiele; wystarczy brak prądu (wspomniany wyżej blackout). W sumie można chyba powiedzieć, że choć świat kręci się wokół pieniądza to wisi na drucie :)

W związku z tematem ciekawi mnie Wasze zdanie o budowie elektrowni węglowej (Ostrołęka C). – jeśli była już tu o tym mowa to wybaczcie…
Z jednej strony wydaje się, że będzie jak poczciwy parowóz, niezależny, niezawodny. Inni zaś uważają, że pomysł nie jest dobry.
Może się jeszcze przekonamy kto miał rację?

A na marginesie tej całej szerokiej dyskusji:

„Swego czasu zastanawiałem się po co na niektórych kierunkach studiów są wykłady z etyki.” 

Filozof nie wykaże, iż jesteśmy źli z natury. Stąd tyle rozczarowań…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witek1234 napisał:

Jak się macha dzieci, trzeba też zarobić samemu aby je utrzymać a nie liczyć na rząd

Ale dzieci są potrzebne rządowi a nie ludziom, którzy dzisiaj olewają wartości i rodzinę, dzieci są potrzebne rządowi bo ktoś musi tych nierobów w urzędach utrzymać inaczej nie będą mieli kim rządzić i czym tłumaczyć swoje istnienie. Niestety twoje wpisy tylko cie pogrążają bo obnażają ignorancję i taką czystą nie wiem, to chyba nienawiść. W normalnych państwach państwo jest dla obywatela a u nas dokładnie odwrotnie, nie masz porównania bo nigdy nie pracowałeś za granicą więc skąd masz to wiedzieć.

Do niedawna w takiej Anglii urzędnik wstawał ze stołka jak wchodził obywatel a u nas to ty stoisz i czekasz aż służba zechce cię obsłużyć. W administracji jest głęboki PRL dopóki ktoś nie rozgoni tej zgnilizny dopóty oni będą zabierać nam pieniądze i będą sobie rozdzielać kasę z podatków pomiędzy siebie czysty feudalizm. No ale socjalizm po to został wymyślony żeby bezkarnie kraść, zaraz odebrano ludziom broń, ustanowiono bezkarność dla władzy, wycofano wszelkie ustawy mówiące o jakikolwiek odpowiedzialności przedstawicieli władzy i tak jest do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też było o smogu oj jakie niedobre powietrze ale za to ilość ofiar zmniejszyli bo miły pan w telewizji mówił tylko chyba o 5 tysiącach ofiar smogu rocznie. Nadal jestem ciekaw jak oni to liczą, przecież chyba nie ma choroby smogowej hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Oj miki,miki...PRL to teraz mamy, za tych rządów. Chciałbyś żeby wszyscy wstawali jak Cię tylko zobaczą...smiechu warte.Po co ludzie jadą za granicę? Bo chcą kasy a u nas to niemożliwe. Za dużo rozdawnictwa.I nie mów o nienawiści to twoja domena. Kto decyduje się na liczną rodzinę niech ją utrzymuje sam. To nie mój problem.

Sony, piszesz że rozrasta się liczba urzędników.To pewnie masz na myśli samą wierchuszke bo im niżej, tym gorzej. Są likwidowane etaty, brak podwyżek, każdy dostaje obowiazki tych którzy przeszli na emerytury. Jest coraz gorzej, zapaść rośnie bo nie idzie przerobić nadmiaru obowiązków . Trzeba w tym być aby to zrozumieć i nie myślę polemizować z takimi którzy myślą że jak wejdą do urzędu to wszyscy staną na baczność. Żeby tak było , musi być urzednik na każdego petenta i wyplata dwa razy wieksza.Wtedy można się będzie oburzać że nikt nie stoi na baczność.

Działa to tak jak pisze Sony, jesteś sam uprzejmy to spotkasz się z życzliwością i ktoś ci chetnie doradzi czy pomoże. Natomiast  Jeżeli ktoś myśli że jest pan i każdy musi mu się kłaniac unizenie na grubianskie odzywki to otrzyma wyłącznie druk i tyle. Jest coraz więcej januszow którzy myślą że tyrali miotla za granicą po to żeby wrócić i zgrywac paniska.

Więcej nie chce mi się pisać . Nie ma we mnie nienawisci do normalnych ludzi, pogardę zostawiam dla pogietych i dla PiS. Oni rujnuja ten kraj dla koryta z którego żrą. Dla nich wyłącznie to się liczy. To jest moja subiektywna opinia i więcej nie zamierzam pisać ,tak że miki,swoje złote myśli zachowaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymyśla się ludziom jakieś prawa i niby udogodnienia a potem trzeba powołać nowy urząd i zatrudnić ludzi. Tak to działa. Mielenie ton papierów, decyzji, zezwoleń, pozwoleń itp... Potem trzeba do tego powołać nowe sądy, żeby obywatel mógł się jeszcze bronić. Potem drugą instancję tych sądów. Potem rzecznika praw ( już tylko czekam kiedy powstanie rzecznik praw do spraw czystego powietrza) i tak ten rak się rozrasta. Żal Ci urzędników. Nikt nie każe tam się zatrudniać. Zawsze można założyć własną firmę i płacić na nich i innych podatki a potem patrzeć jak się je przejada... Najlepiej widać to w małych gminach w dłuższej perspektywie. Przed wojną mała gmina wiejska zatrudniała max. 4-5 osób. Przed końcem komuny z 15 a teraz 50. I wtedy i teraz ludzie jakoś sobie radzili. Mieli mniej spraw w urzędach a w związku z tym mniej stresów a więcej czasu na własne życie i pracę. Narzekasz na rozdawnictwo. I masz rację. Sam znam ludzi, którzy w życiu chyba jednego dnia uczciwie nie przepracowali i mają się dobrze. Ale nie zaczęło się to teraz, tylko narasta od dawna. I nie wiem, czy za mego życia pojawi się taki samobójczy rząd, który ten proces zakończy. A nawet gdyby chciał, to mu na to nie pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek 1234 śmiem domniemywać że jesteś urzędnikiem na garnuszku społeczeństwa. Mam skromną prośbę napisz proszę co dziś zrobiłeś dla nich w swojej dziedzinie i uzasadnij  "Witek ważnym urzędnikiem był uzasadnij'.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to dziwię się, że admin pozwala na taki OT. Po drugie, dziwie się i trochę to smutne, że starsi ode mnie starzem forumowicze, "szanowani", od których między innymi dużo się dowiedziałem odpowiadają tak chętnie w tym bzdurnym wątku, który sam w sobie niczego nie wnosi a tylko propaguje chore myśli skrzywionego i skrzywdzonego pieniacza z wielkimi roszczeniami. Taki itypowy polski "mundrol", co to wszystko wie i tylko on ma patent na rację. Czy Wy ludzie nie widzicie w czym bierzecie udział. Po co to ciągnąć i rozważać czy jest powietrze jest zanieczyszczone czy nie, czy jest smog czy nie skoro sprawa jest oczywista. Tak samo jak fakt, że ludzie z tego powodu umierają. Z drugiej strony może rzeczywiście warto wątek pociągnąć bo na swój sposób jest ciekawy i np. zaraz się od pana mundrola dowiemy, że Dom&Wnętrze to miesięcznik dla złodziei a In Vitro to pizzeria....

Jak jest w tym kraju, każdy widzi ale nie hodujmy na rzeczowym i cholernie przydatnym forum fikcji, halucynacji i ciemnoty niczym ze średniowiecza.

PS. Swoją drogą ciekawe studium dla psychologów i psychiatrów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Przyszedł petent z pismem i miał je opłacić.

Skierowałem go do najbliższego banku bo u mnie niestety kasa została zlikwidowana bo dobra zmiana zabrała etat. W imię zle pojetej oszczędności bo są potrzeby na 500+. Petent byl niezadowolony bo musiał biegać.Czyja wina? Moja? 

Niepotrzebny twój sarkazm, ale fakt, na baczność nie stałem. Jeśli sądzisz że w urzędach są sami niekompetentni...przyjdz zobaczysz jak jest od kuchni.

Ejno, chyba widzisz że parę razy starałem się ostrzec kolegów ale bez odzewu.

Czułem wewnętrzną potrzebę jednak bronić urzędników bo prawda niestety jest zawsze po srodku.Nie neguję rozrostu administracji gdzieś tam na górze.Mialem na myśli urzędników ze skarbówki,ZUS,służby zdrowia,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest inaczej. Gość od liczników z wodociągów sam przy odczycie pobierał opłaty. Ale ponoć nie można, to teraz wystawia tylko faktury, które trzeba opłacać albo w banku albo w kasie tzw. gospodarki komunalnej ( powstał nowy etat, czy nawet dwa) a i bank też zarabia.  Zobacz ilu ludzi dostało pracę. Tylko cena wody poszybowała a ludzie wiercą nowe studnie, żeby nie płacić za wodę z wodociągu. Za mego dzieciństwa kierowca szkolny sam pilnował co dzieci robią w autobusie szkolnym, teraz są od tego oddzielnie opłacani opiekunowie... I tak można bez końca. Wymyślanie nowych bezproduktywnych stanowisk dla swoich pociotków. A gminy i inne samorządowe instytucje stają się łupem opcji wygrywajacej wybory. A na poziomie państwa opcji wygrywającej wybory do sejmu. Teraz przenosi się to już do struktur w UE.  Jak na różnych piętrach tej piramidy trafią wrogie sobie opcje zaczyna się szkodzenie sobie jak tylko się da, żeby wynik następnych wyborów zmienił się na własną korzyść. Widać to choćby po tym jak nas teraz traktują instytucje UE albo jak obecnie rządzący będą podstawiać nogę samorządom, w których nie wygrali. Niby demokracja a tak naprawdę permanentna wojna domowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witek1234 napisał:

Chciałbyś żeby wszyscy wstawali jak Cię tylko zobaczą

Skoro ja jestem szefem bo płace urzędasowi za służenie mi to mam prawo wymagać, nagrody, przywileje a kto na to pracuje on mi robi łaskę, że siedzi sobie za moje pieniądze w urzędzie i jeszcze pysk skrzywiony bo musi zad ruszyć? Jeszcze jakieś roszczenia do społeczeństwa mają urzędasy a weekendy wolne, nie pracują po godzinach, o 15 do domku, a co to jest do cholery jakaś przechowalnia czy służba? Urzędasy muszą pracować jak wszyscy inni tym bardziej, że są na utrzymaniu państwa i nie budują gospodarki, to są bezrobotni z wysokimi wypłatami - bezrobocie ukryte, biorą pieniądze ale nie wytwarzają dóbr i usług tylko roszczenia.

Znam urząd miejski gdzie (nie wiem jak obecnie) było zatrudnionych 25 osób ponad stan to zwykłe oszustwo bo biorą pieniądze z podatków a są zbędni, jeden urzędnik kosztuje w granicach 80 tysięcy rocznie i to tylko pobory teraz wyobraźcie sobie ile biednych ludzi zamiast kupić chleb musi zapłacić podatek żeby utrzymać w ciepełku na posadzie takiego urzędasa? Ehh szkoda gadać, niestety nikt tego nie ruszy bo to są wyborcy niedługo ich będzie tak dużo, że sami będą się wybierać z taka frekwencją jak jest u nas...EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było jeszcze śmieszniej, to ci siedzący w ciepełku urzędowych gabinetów są pierwsi do korzystania z programów unijnych i innych. W mojej okolicy było głośno o programie na dofinansowanie podnoszenia kwalifikacji. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w minutę po ogłoszeniu naboru wniosków serwery już się zatkały ale nie przeszkodziło to, żeby udało się dostać wsparcie akurat staroście i kilku pracownikom starostwa...  Na biednych nie trafiło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SONY23 napisał:

A u mnie jest inaczej. Gość od liczników z wodociągów sam przy odczycie pobierał opłaty. Ale ponoć nie można, to teraz wystawia tylko faktury, które trzeba opłacać albo w banku albo w kasie tzw. gospodarki komunalnej ( powstał nowy etat, czy nawet dwa) a i bank też zarabia.  Zobacz ilu ludzi dostało pracę. Tylko cena wody poszybowała a ludzie wiercą nowe studnie, żeby nie płacić za wodę z wodociągu. ...

A np. u mnie gosc od wody nigdy nie chcial brac pieniedzy i wolal wystawiac faktury. Sam krecil nosem jak chcielismy placic. Problem z drobnymi i obawy przed kradzieza. Poswiecony dodatkowy czas na rozliczenie sie z firma, a wyplata taka sama. Podczas w kasie banku czy wodociagow i tak ten etat juz jest i nowego nie potrzeba.

Wszystko ma dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,  jeszcze dopisze ostatnią rzecz w temacie bo OT sie zrobiło duże.

Jeśli miałbym wybór to wole płacić 500+ na dzieci bo gospodarka zyska niż na urzędasa, który siedzi nic nie robi i zarabia 3500+ plus przywileje szlachta normalnie, oni najwięcej służą heheh. Siedzi na bezrobociu w urzędzie dostaje kasę za służbę i jeszcze wymagania ma. Nie pasuje, to do prawdziwej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PioBin napisał:

A np. u mnie gosc od wody nigdy nie chcial brac pieniedzy i wolal wystawiac faktury. Sam krecil nosem jak chcielismy placic. Problem z drobnymi i obawy przed kradzieza. Poswiecony dodatkowy czas na rozliczenie sie z firma, a wyplata taka sama. Podczas w kasie banku czy wodociagow i tak ten etat juz jest i nowego nie potrzeba.

Wszystko ma dwie strony.

      U mnie wodociąg jest gminny. Jedna kasa w gminie, druga w wodociągach... Dwieście metrów od siebie... Dla mnie opłacenie rachunku to betka, klikam i poszło ale jest masa osób starszych, którym to kolejny wyjazd i związane z tym koszty i ryzyko...  Ale to tylko drobiazg. Poszukajcie w necie jak zadłużone są w Polsce samorządy. Przecież to po prostu życie na kredyt. Ale kiedyś przyjdzie za to zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Witek tego do siebie. Założę się, że wolałbyś robić w życiu coś, czego efekty widać gołym okiem i zostaną dla następnych pokoleń a nie przekładać papierki z jednej półki na drugą. Wiadomo, że administracja w jakimś zakresie jest konieczna tylko ten zakres trzeba minimalizować a nie poszerzać bez końca. Państwo nie wie ilu ma obywateli, gdzie wypływają pieniądze z Vat a pod karą więzienia każe rolnikom rozliczać się z każdego zwierzęcia, które przyjdzie na świat, czy padnie o innych kompletnych wydumkach nie wspomnę, bo to już kompletna paranoja, której Bareja by nie wymyślił... Niektórzy twierdzą, że już 500 tyś. Urzędników jest właśnie na naszym garnuszku. Pytanie w jaki sposób przekłada się to na poprawę jakości naszego życia, bo o trosce o przyszłość państwa już boję się nawet wspominać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SONY23 napisał:

      U mnie wodociąg jest gminny. Jedna kasa w gminie, druga w wodociągach... Dwieście metrów od siebie... Dla mnie opłacenie rachunku to betka, klikam i poszło ale jest masa osób starszych, którym to kolejny wyjazd i związane z tym koszty i ryzyko...  Ale to tylko drobiazg. Poszukajcie w necie jak zadłużone są w Polsce samorządy. Przecież to po prostu życie na kredyt. Ale kiedyś przyjdzie za to zapłacić...

Ale są ryneczki latarenki krawężniczki i ścieżki rowerowe, latarnie ledowe w lesie co 35metrów!!! (6.5tys zł netto sztuka. sam zakup bez montażu i lini kablowej podziemnej to fakt autentyczny )880metrów lasu bez żadnego budynku donikąd ..... a gmina zadłużona :((  Wyglądają jak świeczki na torcie emeryta...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielę swój komentarz z innego portalu: zadziwiające jak łatwo nami manipulować i szczuć przeciwko sobie. Ta cecha czyni z nas znakomitych poddanych.

Jak wspomnę sobie zasnute siwym dymem zimy sprzed 20 lat to śmiać mi się chce na tą medialną burzę którą dzisiaj obserwuję. Póki nikt nie miał interesu żeby coś z tym zrobić, to mogliśmy się truć do woli i tematu nie było. Teraz najprawdopodobniej interes się pojawił, a wraz z nim silna propaganda medialna. Ludzie to łyknęli jak ciepłą bułeczkę i oczekują naprawy kilkudziesięcioletnich zaniedbań z dnia na dzień.

Tymczasem ktoś tam za granicą liczy miliardy które po raz kolejny ugrał na narodzie polskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastąpimy węgiel gazem i bilans CO² zostanie ten sam ale kasa będzie już gdzie indziej... A co do ławeczek, to jeszcze pikuś. W ziemi za płotem mam dwa światłowody a internet niestety bezprzewodowy. Słuchy krążą, że jeden światłowód dla wojska, więc wyższa konieczność i odpada. Drugi z dofinansowania ale zrobiony z jakimś przekrętem i niczego nie da się do tego podpiąć. Czekamy na trzeci. Kasa oczywiście poszła się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problemem. Wyda się uchwałę na mocy ustawy popartą ekspertyzą nr 2020/31/02.2020/01/04UE gaz reeksportowany z UE nie podlega opłatom emisyjnym innym niż te należne dostawcy. 

Napisz do Cejrowskiego on się chwalił że jest podpięty legalnie, do tego wojskowego internetu może podpowie jak to wydębił.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.