Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą za zaw. 3D


myrdek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ma to sens. No i jak teraz ze stabilizacją temperatur?

Brak filtra przed pompą podłogówki i ten przed pompą CO w pionie też nie spełnia swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizację zrobiłem sam więc narazie w stali. Będzie hydraulik to przerobie na miedź. 

Mam pytanie. Wczoraj robiłem próbę. Siłownik podłączony pod sterownik pieca. Czujnik zaworu zamontowany za pompą. Mam problem z ustawieniem siłownika . Mianowicie wstępne parametry na piecu były takie. Skok jednostkowy 5% minimalne otwarcie 5% kontrola temp 20 sekund i czas otwarcia. To ostatnie nie ma znaczenia bo zawór ma 120 s. I teraz moje spostrzeżenie. Czy to normalne że podczas otwierania skokowego  temp  wzrasta dopiero po otwarciu zaworu w granicach 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cinek84 napisał:

Czy to normalne że podczas otwierania skokowego  temp  wzrasta dopiero po otwarciu zaworu w granicach 90%.

A to różnie, zależy od różnicy temperatur pomiędzy powrotem a zadaną temperaturą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie normalne. Powinna rosnac wczesniej. Ile wczesniej zalezy od temperatury wody jaka jest podawana przed zaworem oraz od przeplywu oraz od tempetatury wody powrotnej.

@Dragster mnie uprzedzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cinek84 napisał:

Z  filtrem fakt nie wstawiłem. Jak dołoże go w okolicach śrubunku to będzie ok? I czemu filtr przed CO nie spełnia zadania?

Problem w tym, że go w tej pozycji całkowicie nie wyczyścisz. Powinien być poziomo kapslem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrować to on filtruje ale syf będzie Ci opadał do zaworu 4d a tego nie chcesz chyba. Może dać go przed 3d na zasilaniu od kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cinek84 napisał:

Modernizację zrobiłem sam więc narazie w stali. Będzie hydraulik to przerobie na miedź. 

Mam pytanie. Wczoraj robiłem próbę. Siłownik podłączony pod sterownik pieca. Czujnik zaworu zamontowany za pompą. Mam problem z ustawieniem siłownika . Mianowicie wstępne parametry na piecu były takie. Skok jednostkowy 5% minimalne otwarcie 5% kontrola temp 20 sekund i czas otwarcia. To ostatnie nie ma znaczenia bo zawór ma 120 s. I teraz moje spostrzeżenie. Czy to normalne że podczas otwierania skokowego  temp  wzrasta dopiero po otwarciu zaworu w granicach 90%.

Nie powinno tak byc, ale znam przyczynę.Na zdjeciu widać, że pokrętło jest tak ustawione, jakby zwierciadło przymykało od strony pompy, a od niej ma byc zawsze pełny przepływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 mnie uprzedził - chyba jest tak jak pisze. Zakres pracy zwieradła powinien być między przyłączami podmieszania czyli u Ciebie między godz 9 a 12 a jest między 12 a 3. Zawór do przekręcenia 90 st w lewo(wnętrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skala do zamiany. Akurat ktoś na innym watku szuka skali od Afriso z "10" po lewej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @gmaj22 i @hajtaler428, dobre oko macie. W życiu bym tego nie zauważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jedyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra A tak na poważnie. Oglądałem kilka razy filmiki panów z A f r i s o i rzeczywiście chyba macie rację. Ponieważ zawór był już zamontowany czyli złe to mogłem tylko zobaczyć w którym miejscu jest spiłowany trzpień. Jak ustawie  na 5 to jest między zasilaniem A powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dragster napisał:

Koledzy @gmaj22 i @hajtaler428, dobre oko macie. W życiu bym tego nie zauważył ;)

Widać widać - przy ustawieniu w pozycji jak na zdjęciu skala powinna być między 9 a 12 zgodnie z grafiką poniżej

zawor3d.jpg.d7a522fce070097b468e2e8dd7c906a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cinek84 napisał:

Jak ustawie  na 5 to jest między zasilaniem A powrotem

wg opisu by się zgadzało ale zdjęcie mówi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.