Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą za zaw. 3D


myrdek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdejmij siłownik, zrób fotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze masz ustawione zawieradło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gonzo19 napisał:

rysunek powyżej, xle przedstawia wlot ciepłej i zmieszanej wody wzgledem instalacji

 

Nie ma to większego znaczenia - ważne aby pompa była podłączona do przyłącza poziomego(obojętnie którego). Ważne aby przyłącze  od strony pompy było zawsze otwarte a zwieradło pracowało między pozostałymi przyłączami ale jeśli spłaszczenie trzpienia przy 5 jest między 9 a 12 to jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już teraz nie wiem hehe. Przed montażem siłownika  ustawiłem manualnie pokrętło na 5. Zdjąłem pokrętło. Trzpień był między zasilaniem A powrotem. Założyłem przejściówke na proclik i siłownik. Podłączyłem do sterownika i tyle. Więc gdzie jest błąd że temp nie rośnie w trakcie stopniowego otwierania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę włączać podłogę od początku ale co jak przykładowo nie będę jej używał. To na gorącym piecu już jej nie włączę. Wcześniej ustawiłem siłownik jak inny użytkownik tego forum. Skok 10 czas kontroli temp 100 s. Przy 80 % woda na za pompą 20 stopni  a  na piecu 60. Jak skoczył o kolejne 10% na 90 procent to po 20 sekundach miałem 50 stopni i zamknął się automatycznie bo za duża temperatura. Dlatego zmniejszyłam do skok już do 3 % bo nawet 5 było za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura PP z niebieskim zaworem kulowym to od czego jest?  Zawór zwrotny na powrocie w jakim kierunku jest zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powrót z podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra na piecu masz 60stC a za zaworem 4d ile? Bo otwarcie zaworu zależy też od temperatury źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dragster napisał:

No dobra na piecu masz 60stC a za zaworem 4d ile? Bo otwarcie zaworu zależy też od temperatury źródła.

Racja - bo jak za zaworem 4d będziesz miał powiedzmy 40 to żeby na 3d mieć 35 to nie dziwne że otwarcie 3d to 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cinek84 napisał:

A gdzie czujnik od zawrót 3D powinien być umieszczony?

Za pompą od 3d.

Co do parametrów. Jakie w ogóle są w tym sterowniku jeśli chodzi o regulator zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik musi dobrze dolegać do rury i dobrze go zaizoluj. Przeczytaj jeszcze mojego wcześniejszego posta bo edytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia ustawileś dobrze? Czas kontroli temperatury wydaje się być duży. Nie wiem jaka u Ciebie bezwładność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia ustawiony był na 120 s. Tyle jest na sterowniku i tyle ma  siłownik. Przestawiałem  ten parametr ale nie było różnicy. Po prostu chyba siłownik ma  taki czas i nie da się tego zmienić. Z czasem kontroli kombinowałem różnie od 20 sekund do 100. Teraz jest chyba 40 sekund. Skok był od 10% a  teraz jest 3. Dlaczego tak?  Ano Jak skok miałem na 10% to przy 80 % otwarcia miałem jeszcze zimną  wodę ze  20 st. Jak skoczył na 90 % to robiłA się szybko gorąca i po 10-15 sek robiło się ponad 50 st więc automatycznie zawór się zamykał. Zanim się otworzył podłogowka  znowu zimna. Mówimy tu cały czas o początku ogrzewania podłogi. Więc jak zmniejsze czas na najmniej 20 sekund bo więcej się nie da to i tak nie zdąży zamknąć przed gorącą  wodą. Więc zmniejszyłem  skok na 3 %  wtedy musiałem wydłużyć czas kontroli temp bo znowu przy takim skoku woda przy  przykładowo 87 % minimalnie się ocieplała więc był potrzebny czas na wymieszanie. Ale znowu długo zanim ponownie będzie się zamykał. Z  tym bym sobie jeszcze poradził. Kilka chwil w  kotłowni i prób i może by wyszło. Spróbuję od początku włączyć podłogę przy grzaniu. Ale czemu dopiero przy ok 90 % jest wzrost temp na podłodze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cinek84 napisał:

Ale czemu dopiero przy ok 90 % jest wzrost temp na podłodze.  

Podnieś temperaturę za zaworem 4D bo to w Twoim przypadku głownie od tego zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr założony. zdjąłem siłownik i trzpień ustawiony na 5 jest między zasilaniem a powrotem więc wychodzi na to że jest ok.mogę wrzucić zdjęcia. zrobiłem próbę włączając podłogówkę od początku. wiele to nie zmieniło. ustawienie zaworu.

typ -zawór podłogowy

kontrola temp.-60s

czas otwarcia-120s

skok-3%

min. otwarcie-10%

po odpaleniu pieca i kontrolowaniu temp.kotła, temp zaworu 3D oraz temp. za zaworem 4D wyszło tak że temp na kotle rosła licząc od 45 do 66 st. później w podtrzymaniu. w tym czasie zawór otwierał się od 20% do77% bez zmiany temp na zaworze 3D i wynosiła 21-22st C. dopiero przy 80% zaczeła wzrastać i po kolejnych dwóch skokach przy 86% osiągnął 40-42 st. aktualnie jest otwarty na 79% przy temp zadanej 40st.

myślę że nic więcej nie zdziałam. jak się nagrzeje to pewnie będzie się zamykał o kolejne %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.