Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Zadanej Temperatury W Sterowniku Multifun


kecajbi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ustawieniu termostat+pogodówka, grzywa grzewcza dział, natomiast zamysłem twórców było, aby ustawiać tryb sterowania poprzez wyłączanie pompy CO po osiągnięciu temp. zadanej. W tym wypadku podgląd przez WWW mamy tylko do temp. zadanej, brak odczytu temp. pomieszczenia.

Ustawienie czujnik+pogodówka, działa krzywa grzewcza i korygowana jest też temperatura mieszacza przez temp. pomieszczenia. Nie jest to super doskonałe, bo chciałbym jeszcze głębszą korektę, no ale nie ma tragedii. Na sofcie 06.2016 pompa idzie non stop lub w modulacji. Mamy tez zdalny podgląd do temperatur zadanej i bieżącej. Trzeba popróbować ustawić krzywą grzewczą, a przy obniżeniu np. nocnym ustawić temp. 0,4-0,6stC niższą niż by sie chciało, ponieważ nie ma głebokich korekt  temperatury wykonawczej.

Na pewno przy ustawieniu na termostat tez działa ta krzywa grzewcza :) wałśnie jak ją przełączę np. na 2 to z 41 stopni zrobiło mi się 25. A mam termostat ustawiony. Co do wyłączenia pompy to już jakiś kolega pisał wcześniej, to się po prostu nie opłaca . No chyba ze masz cienkie rureczki i kaloryfery aluminiowe to tak zgoda. Ale jak masz pół na pół z żeliwnymi to zapomnij o blokowaniu pompy . Wtedy na pewno temperatura by się "rozjeżdżała" na maxa. W tej chwili mam tak że ustawione na pompie elektronicznej 33W II bieg i cały czas mam cyrkulację. Bez cyrkulacji tak ale tylko aluminium i cienkie rury. Soft 6.2016 to dobre rozwiązanie bo mi przynajmniej szybciej reaguje silnik na zaworze 4D to fakt i duży plus. :) Ogólnie Recalart mógłby popatrzeć trochę na to co ma największa konkurencja Tech i Bruli i przynajmniej się zbliżyć do tego. :) Platforma Mulfifun działa przecież w miarę dobrze ale w porównaniu do reszty konkurencji są w "troszku" w tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4D i siłownik to właściwie masz wszystko co potrzebne by regulowało dobrze.

U mnie działa to bardzo stabilnie z cz.wew + cz.zew.

Napisz jak sprawdzisz działanie po przełączeniu z termostatu w tryb czujnika, nie zapomnij o zmianie z "termostat + cz.zew" na "cz.wew + cz.zew".

No właśnie ale musze najpierw do chaty podjechać a jestem 300km na razie od niej :(. Niestety multifun fajny jest ale niektóre nastawy trzeba w menu Serwis zrobić. A inni to maja przez smartfona prawie pełen dostęp.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do tego potrzebne jest konto instalatora :), wtedy masz wszystkie nastawy.

Być może gdybyś logował się bezpośrednio na sterownik a nie przez e-multiufun to miałbyś wszystkie ustawienia.

Nie wiem, nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja jestem "wróżka" :) Jakby coś napisali o tym tobym załatwił sobie.. :) ale nie napisali.. Dobra podaj jak to załatwiłeś ? :) i co trzeba zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam konta instalatora bo jeszcze nie potrzebowałem i nie jestem instalatorem :).

Ale zacząłbym najpierw od próby bezpośredniego podłączenia się do sterownika jak będziesz w domu.

Jeśli wszystkie nastawy będą to zostaje skonfigurować router by sterownik był dostępny z zewnątrz.

W Multifun ustawiasz jeszcze hasło do dostępu internetowego.

 

Nie wiem jednak czy to wszystko tak działa bo nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu a już myślałem że będzie fajnie ... :) Tak bezpośrednio to rzeczywiście mogę się podłączyć. :) I właśnie przez routera to mam tak skonfigurowane i płace 10 zł . mc ale do wszystkich funkcji nie ma dostępu :( i to jest błąd . Skoro kod dostępu 19800 oficjalnie podawają to mogli by to i w platformie www zrobić. Jakby tak było tobym już cos pozmieniał i w przeciągu 2 godzin sprawę bym miał załatwiona ... a tak muszę dojechać do sterownika o 23 będę w chacie , może wtedy to zaprogramuję, ale jak coś nie tak pójdzie to w nocy "mogę mieć problem" . Zrobię to rano i poczekam godzinę przed pracą żeby ustalić fakty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt miałem na H4 :( / zmieniłem teraz na HI2/ a co to HI P ?

Krzywa grzania w tej chwili na 3 na 4 przerzucam jak temperatura spada do -10 / bo wtedy mi temperatura nie dochodzi.

Nie mam termostatów na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście grzejnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę sprawa została rozwiązana . Marwol dzięki za podpowiedz. :) Na Auratonie miałem ustawione histerezę HI4 zmieniłem ją na HI2 . Teraz temperaturę mam idealną zarówno zadaną jak i zmierzona. Oczywiście funkcja ta działa w funkcji czujnik pokojowy + czujnik zewnętrzny. W Auratonie mamy jeszcze tzw nastawę HI P , ta nastawa musi być włączona jak mamy włączony PID na sterowniku. / rozmawiałem telefonicznie z doradcą technicznym Auratona/ . Dla wiadomości zainteresowanych w Auratonie jest też funkcja kalibracji czujnika temperatury, warto ją zrobić. Ja co prawda już ją zrobiłem na samym początku ale tylko informuje. Może ktoś tego nie zrobił. A czujnik mam skalibrowany aż na -1,2C / to bardzo dużo/ Zrobiłem to oczywiście na podstawie dwóch termometrów pokojowych "standardowych" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to skan tego co udało się osiągnąć :)

post-69750-0-12024600-1484728465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam +25 stopni piec jest na 65-72 C poniżej 60 C niestety mi się kondens zebrał i komin bez wkładu mi załatwił. :) było tylko szlamowanie / pisałem o tym na forum/ . A teraz czekam na cieplejsze dni żeby wkład wrzucić z nierdzewki do komina . W dodatku musze skuć trochę tynku bo mi śmierdzi w jednym pomieszczeniu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy macie może podobny problem jak ja mam z auratonem ? Nie wiadomo skąd jak widać na rysunku auraton zmienia sam od siebie temperaturę pokojową zmierzona. / załącznik/. Mam tylko jeden obieg 1 drugi jest wyłączony. Nie są otwierane okna ani jakiś gwałtowny spadek temperatury. Jedynie co  niepotrzebnie przez to się "wzbudza " instalacja . W tamtym roku czegoś podobnego nie miałem. W tym roku również ,  przy zmianie baterii - auraton się zawiesił, przez co na piecu utrzymywała się cały czas duża temperatura. Musiałem zrestartować auratona żeby się znów wszystko ustabilizowało. Mieliście może takie przypadki i jak ten problem został rozwiązany ?

Dok1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 16.01.2017 o 10:58, kecajbi napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma rozwiązany problem z utrzymaniem właściwej zadanej temperatury przez Auratona 2030. Posiadam sterownik Multifun, jest połączony z odbiornikiem SHHS-B1 i z bezprzewodowym regulatorem Auraton 2030. Posiadam również wgrane nowe oprogramowanie  15.06.2016  . Mam problem z utrzymaniem właściwej zadanej temperatury na sterowniku . Zadana jest 22.8 a mam 23,3 . Czasami to jest prawie 1 stopień celcjusza. Auraton jest skalibrowany . Sterownik na piecu nie może sobie z tym poradzić. Można to jedynie ustawić przez zmianę krzywej grzewczej. W tej chwili mam 4, ale jak dam na 3 to z kolei mi nie dochodzi do zadanej temperatury pokojowej. W dodatku krzywa 3 jest przeznaczona dla ogrzewania podłogowego, a ja mam tylko kaloryfery dół żeliwne tzw T1 góra aluminiowe bez podłogówki. W dodatku od razu spada temperatura zadana na kotle, muszę ją podbijać prawie o 5 C. Do tego piec po zmianie na tej charakterystyce chodzi prawie cały czas i temperatura mi ledwo dochodzi do zadanej.  :( Mam ustawiony w programie termostat+ czujnik zewnętrzny / pogodowy/ .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
01:00 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Cześć mam pytanie właśnie dokupilem regulator plus odbiornik co muszę ustawić w sterowniki multifun aby działało. Na regulatorze mam.temperature 21.6 w domu 23 czemu pompą się nie wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.