Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie akurat z drzwiczek. Dwa kołki na płyte. To że pękła to wynik uruchomienia kotła przez żone na parametrach peletu a zasypany był węgiel. Ale funkcje spełnia dalej ta sama.

Wpisz w Youtubie "zgrzewanie kondensatorowe" lub "zgrzewarka do kołków". Takie coś mają najczęściej elektrycy jak składają trasy kablowe.

 

IMG_20181030_214225.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, PioBin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wermikulit pod wpływem temperatury się rozszerza i wygina. Czego początkowo nie wiedziałem, bardziej by mi przypasowało ze wysycha/rozsycha sie. U mnie tez płyta pękła ale to dla tego ze za wiele miejsca nie zostawiłem. Trzeba pamiętać by trochę luzu zostawić. Nie mowie @PioBin, ze tak było u Ciebie po prostu zwracam uwagę na drobny szczegół, który kogoś uchroni od dodatkowych kosztów i pracy. Szczególnie jak robi sam.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz to tez moze byc. Byc moze za mocna ja dokrecilem i tym samym ja usztywnilem. Teraz to mi to lata... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

U mnie płyta szamotowa stoi na ruszcie bez mocowania. Jeśli kogoś interesuje to płyta z tej aukcji http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7366463343 

IMG_20181030_232606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat. Prywatne dyskusje proszę prowadzić korzystając z prywatnych wiadomości. Posty nie na temat będą usuwane, a posty obrażające dyskutantów karane ostrzeżeniami.

Użytkownicy, których znaczna część wypowiedzi jest nie na temat zostali przełączeni w tryb moderacji. Zatwierdzane będą tylko posty na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie przykład Stalmarka Ekosilvera 14KW działającego w trybie bez wygaszania od półtora miesiąca. Strasznie kisił pellet, nie chcecie wiedzieć jak wyglądały ścianki wymiennika, drzwiczek i te wiszące płyty na środku. 

 

stalmark.jpeg.5ab72e276d2c0635d7d1590376637ea5.jpeg

 

Edit: Mam nadzieję że jest tu jeszcze z kim pogadać.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej wchodzą dodatkowe czynniki. Możecie poczytać w innym wątku. Domyślam się, że to ten sam kocioł i ta sama instalacja więc z wyciąganie wniosków na temat tego kotła na podstawie tego zdjęcia będzie nieobiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat wychodzi brak wiedzy instalatora/serwisanta, a nie wina kotła (rozmawiałem z eliksem i troche pomagałem w ustawianiu ) , a swoją drogą to ja jednak od sterowników techa wolę sterowniki które są w komplecie z palnikami ecomat ( PW Key) dużo lepiej pracują i są oparte o mój ulubiony algorytm. No i od wielu lat produkują sterowanie do pelletu ( dla Ecovarmu chyba jedne z pierwszych polskich palników do pelletu) 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dragster napisał:

Tutaj raczej wchodzą dodatkowe czynniki. Możecie poczytać w innym wątku. Domyślam się, że to ten sam kocioł i ta sama instalacja więc z wyciąganie wniosków na temat tego kotła na podstawie tego zdjęcia będzie nieobiektywne.

Tak tak. Tu nie winię kotła tak do końca bo w instalacji wiele jeszcze trzeba poprawić. Z Puławiakiem na telefonie przynajmniej żeśmy ogarnęli to tak, że tej smoły nie powinno już być. Z drugiej jednak strony widać, że w tym przypadku stała, niska moc mu nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Puławiak napisał:

( PW Key) dużo lepiej pracują i są oparte o mój ulubiony algorytm.

Ciekawe produkty ma ta firma.Już nawet dla siebie upatrzyłem moduł który może prowadzić zawór mieszający na podstawie czujnika  pogodowego i krzywej grzewczej.Myślę,że taki UMS-4PS  jest dość tanią alternatywą w przypadku gdy sterownik  fabryczny palnika nie ma sterowania mieszaczem.Jeśli dobrze zrozumiałem to ten moduł dodatkowo może współpracować z termostatem pokojowym.Gdy temperatura w pomieszczeniu dobije do zadanej to moduł może obniżyć temperaturę krzywej  grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kondensacyjnych pelletowych , wiem, że lazar ma a teraz jeszcze jeden model

http://www.rencraft.eu/technika/kotly-kondensacyjne-na-pellet-Okofen-Pellematic-4-128-kw/

Edytowane przez Tomek0407
temat już był omawiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ryzykowana sprawa w warunkach labolatoryjnych to działa w realu może być różnie zauważcie że dostawka kondensacyjna froelinga ma opłukiwanie wymiennika. W pelleciaku to niestety trudna sprawa ze względu na zanieczyszczenia stałe. pyły+woda= błoto a to już potrafi narobić problemów w kotle jeśli się tego w odpowiednim czasie nie usunie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te zaklejone płomieniówki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo miał program graficzny mądrzejszy od niego, który wiedział, że to nie ma prawa się dopalić...

Zresztą ten filmik został zrobiony owszem z udziałem komputera, ale jak się uważnie przyjrzeć, to podstawowy obraz może być (jest) prawdziwy, wstawiono

tylko niektóre fragmenty. Jakoś trudno uwierzyć, aby celowo stworzono błąd w sztuce spalania.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolnego spalania... Pellet dostarczany nie wprost w strefę ognia (żaru) tylko do "poczekalni", potem spokojnie odgazowany i dopalony,  a popiół posprzątany.
Daleko nie trzeba szukać, tak działają kotły zgazowujące.

Edytowane przez heso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puławiak "O tym też już było pokazywałem windhagera na zrębkę w wersji spalania wg Heso."

 

Taki rodzynek wśród kotłów i pewnie odpowiednio drogi?  A tu trzeba prosto, skutecznie i tanio.

Edytowane przez heso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.