Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet


9uba

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sambor napisał:

Te wszystkie badania robi i tak laboratorium - co może zwykły człowiek zrobić?

Wymiary? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, shogunzlasa napisał:

jak pływa ubity i się nie rozpada - jest OK

No właśnie nie ma pływać ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

Be ton jak to zabrzmiało ☺

Zabrzmiało jak zabrzmiało, a głodnemu chleb na myśli, eliks :)

Słyszałem gdzieś, że niektórzy tak sprawdzają pellet, rozgryzając i smakując :) Jak np. jest słodki, to znaczy że ma już jakieś dodatki... 

Swój obecny pellet próbowałem również i wydaje się ok :) Tzn. smakuje i pachnie jak drewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shogunzlasa napisał:

Pellet testuje się w szklance wody - jak się rozpuści i lata dużo syfu to znaczy, że jest kiepski - jak pływa ubity i się nie rozpada - jest OK.

Shogunzlasa, edytuj to zdanie albo usuń całkowicie bo znowu piszesz głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, reded napisał:

Sambor jak nie podpowiesz to dostaniesz "-" :-)

"Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo!

Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania.

Reszty parametrów nawet nie sprawdzano.

Edytowane przez sambor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :) Klient płaci za DIN plus i wymaga standardów DIN plus. Towar pewnie leżał długo nie spakowany, spuchł bo nałapał wilgoci z powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co zrobili z tym towarem, po powrocie do PL... Opchnęli u nas z ciągle  dołączonym certyfikatem DIN, czy już jako NO NAME...:)

Obstawiałbym niestety pierwszą wersję...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sambor napisał:

"Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo!

Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania.

Reszty parametrów nawet nie sprawdzano.

Sławnie to jest problemem w Polsce jak i ogólnie krajach Wschodniej Europy, że w dupie maja przepisy, normy i jakoś to będzie. Jest norma, jest podana tolerancja, jeżeli się nie mieści to znaczy, że nie jest zgodny z norma i nie przebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

"Zastraszony" odpowiadam że powodem zwrotu tych ponad 200t była średnica paliwa - wg norm DIN powinna być 6+-1mm a była 7,2mm, czyli o 0,2mm za dużo!

Wg nas bzdet, ale tak się sprawdza i egzekwuje wymagania.

Reszty parametrów nawet nie sprawdzano.

Dzięki, podejrzewałem coś oczywistego. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hahaha. Nie dostałem nadal od nich żadnej DTRki o które prosiłem.  Na prawdę w Kotlospawie to taka tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 9uba napisał:

ja dostałem od nich bez problemu dtr i przekroje kotłów  do duoko 15kw i slimko12 kw.

Sambor mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź ???

Mógł byś się tym podzielić w odpowiednim dziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 9uba napisał:

Czy sterownik w standardzie ma opcję obsługi bufora

Tylko 860tka ma w standardzie obsługę bufora. W innym przypadku trzeba dokupić moduł B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2018 o 20:28, sambor napisał:

Do puki producenci palników i kotłów nie wezmą sprawy sterowania w swoje ręce to nic nie nie zmieni z jakością spalania.

Zauważcie że ten sam sterownik jest w Biawarze ( a fe , taka porządna firma z licencjami ze skadynawii)  jak i w kipim i innych produkcjach rodzimych garaży.

A to są całkiem inne palniki i inne kotły.

A jesteś sambor pewny, że "ten sam sterownik", wykorzystywany w komplecie z różnymi palnikami, pracuje na dokładnie tym samym sofcie?

Producenci palników twierdzą naogół, że sterowniki oferowane w zestawie z ich palnikami są optymalizowane specjalnie dla ich potrzeb. Dlatego nie chcą sprzedawać samych palników bez sterowania, gdyż twierdzą, że na "uniwersalnych" regulatorach, mogą nie działać optymalnie.

Osobiście uważam, że to trochę naciągane tłumaczenia, ale faktem jest to, że softy nie są identyczne.

Czyli może jak zwykle, prawda leży po środku ;)

 

Edytowane przez Dracogo
Najpierw wstawiłem sam cytat, a potem dopiero dopisałem własną wypowiedź. Sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dragster napisał:

Tylko 860tka ma w standardzie obsługę bufora. W innym przypadku trzeba dokupić moduł B.

Tak jest zapewne w przypadku Pluma, którego nie jestem fanem, ale w przypadku np. regulatora IgneoTouch i modułu sterującego Big firmy Estyma, obsługa bufora jest dostępna także bez dodatkowych nakładów.

Więc może warto poznać także coś innego niż Plum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @9uba pytał o KIPI więc odpowiedziałem. KIPI jest dostępny tylko z PLUMem. Doskonale zdaję sobie sprawę, że na PLUMie świat się nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży w temacie więc proszę o wyrozumiałość , zakupiłem piec firmy Proeco z palnikiem Termo-Tech Stąporków i problem polega na tym że zbiera się popiół w palniku . Próbowałem różnych pelletów na jednym gaśnie po 1 dniu na innym po 3-4 dniach - alarm pusty zasyp . Na pellecie z Castoramy spaliłem rurę od podajnika , został do wypróbowania tylko pellet ze Stelmetu lub Barlinka może podpowiecie coś nowicjuszowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, artus72 napisał:

... problem polega na tym że zbiera się popiół w palniku . Próbowałem różnych pelletów na jednym gaśnie po 1 dniu na innym po 3-4 dniach - alarm pusty zasyp . Na pellecie z Castoramy spaliłem rurę od podajnika , został do wypróbowania tylko pellet ze Stelmetu lub Barlinka może podpowiecie coś nowicjuszowi ?

Jakość pelletu, ma tak samp duże znaczenie, jak i optymalnie oprogramowany palnik.

Więc co możesz napisać o Twoich próbach optymalizacji procesu spalania paliwa?

To, że testowałeś różne rodzaje pelletu, to już wiemy. Były między nimi nawet takie, których nie warto testować.

Ważne więc jest, jakie są wnoski, wyciągnięte z tych testów.

Na Twoim miejscu, to najpierw bym zasypał pellet, którego wysoką jakość potwierdza wielu użytkowników i na nim dopracował ustawienia palnika, a dopiero po uzyskaniu pozytywnych efektów, szukał tańszej alternatywy. Miałbyś wtedy dobry punkt odniesienia do porównań.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.