Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergii - Paliwa


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Arczichw napisał:

Nic narazie nie powiekszalem tylko silikon pod korone i nic wiecej.. A czy gdybym naciecia przedluzyl i dolozyl pare to cisnienie powietrza nie powinno sie troche zmniejszyc? 

Jak najbardziej, ciśnienie się zmniejszy ale nieznacznie.Gdyby Cię podkusiło na taki zabieg to w tym miejscu gdzie Ci się spieka nie należy nacięć przedłużać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adamu napisał:

U mnie niestety cały zbiornik 170kg wystarczy przy mrozach na dobre 2 dni

Kolega to jaką powierzchnię ogrzewa że 85 kg węgla na dobę w mróz idzie? chyba nie mniej jak 400 :((

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek 500m2 , ogrzewane 250m2 wszędzie termostaty (16-20st.) , 50kg spala teraz przy temp. 0 stopni gdy temp spada wzrasta proporcjonalnie spalanie . Proszę pomyśleć co by się stało jakbym wszystkie termostaty otworzył na max. mimo nie zmienienia zadanej 50st. z zaworu 4D , spalanie by wzrosło jeszcze bardziej .

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4wzw

Zastanawiam się czy nie założyć dużej ekoenergii 35kw z powrotem było na niej mniej problemów ze spiekami .

PS. podoba mi się parametr roczny koszt ogrzewania pompą ciepła (5500zł) to po ociepleniu wyszło by może 2500zł ? Obecnie spalam po 10ton ekogroszku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamu napisał:

ogrzewane 250m2 wszędzie termostaty (16-20st.)

Czyli powierzchnia ogrzewana 250 metrów? nie 500  Ja też mam dwa domy 600metrów z tego jeden ogrzewam  300metrów ... nie gniewaj się bo naprawdę nie rozumien i chyba nie tylko ja... ...to 10 ton kolega spala na te 250 metrów? przepraszam za pytanie ale czy kolega ma okna w budynku?

Fakt 250metrów pompą ciepła 2500-3000zł z rekuperacją powietrza jest osiągalne raczej w nowym budynku ale jest to w zasięgu...

Kocioł z buforem to jest pomysł ...tylko na Ciepło Właściwe podali jakiś byk 14 000 litrów??????? , ja mam 3200l i palnik PPS duo 25kW,  powierzchnia.300m teraz chodzi ok. 10-20% mocy średnio, a podłogówka włącz - wyłącz(zwykły termostat Euroster w salonie) to dopiero potrafi zawalić temperaturę z kotła.... he he he ... nie u mnie.... z takim buforem nie da rady :)))

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamuto jest lepszy pomysl na twoje zapotzrebowanie zeby tam wsadzic ten wiekszy palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie okna wszędzie nowe plastikowe jedynie czego brakuje to ocieplenia ścian i stropu , fundament odpuszczę bo bym musiał skuwać wylane betonowe chodniki wkoło domu i potem zastępować je kostka a nie chce już tego rozwalać . Z cieplowlasciwe widać zapotrzebowanie wiec może to spalanie to norma ? Po ociepleniu 12styro i 25 wełny wyliczyło mi 15kw wiec pytanie czy ten kocioł się potem nada . Jak będzie pracował jako przewymiarowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbijając od tematu od czego może się brać powietrze w instalacji . W najwyższym punkcie drabinka grzejnika mam odpowietrznik i codziennie z przyzwyczajenia go odkręcam i trochę powietrza się zbiera dzień w dzień ? Instalacja na początku dobrze odpowietrzona chodzi już dobry miesiąc , na naczyniu ciśnienie utrzymane , a jak dobijam to delikatnie zawór . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa odmineralizowanie wody a jak się podgotuje miejscowo to ciągle będzie się zapowietrzało kiedyś nie było takich problemów z instalacjami bo były samo odpowietrzające się  w twoim przypadku jak nie chcesz kręcić codziennie odpowietrznikiem to zabudować automat parę lat podziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ilość energii niezbędnej dla konkretnego obiektu jest stała, trochę sprawność spalania ma wpływ. Wg. mnie 5-10 % ale nie jestem ekspertem. Pozdrawiam Krzysiek 

Ps: A ile mocy grzewczej potrzebujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatecznie zmniejszyłem palnik na 25KW.

Mam kocioł Pereko 28KW, 250m2 nieocieplone do ogrzania, duży palnik przez 90% czasu palił się tylko z jednej strony bliżej kosza.

Jest duża poprawa względem jakości spalania...

W tym tygodniu wymieniam dmuchawę na WPA07 (mam teraz WPA06) i zostanie jeszcze kwestia jak to ogarnie mój sterownik (Plum Ecomax 910R1).

Pozdrawiam;

 

DSC_1733.JPG

DSC_1736.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 Czesc, Sd82 gdzie udalo dostać sie Tobie tak fajnie zrobioną dysze EP 2N?

W chwili obwcnej jestem przed serwisem kotla i chetnie wymienil bym oryginalna dysze ekoenergii z nacieciami na cos  bardziej przyzwoitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepsze efekty niż wymiana dyszy, da modernizacja ślimaka. Przeciwzwój ślimaka jest winien wszystkim niedolegliwościom ekoenergii. Ja u siebie moc palnika zmniejszyłem cegłą szamotową, a przeciwzwój ślimaka za radą kolegi z forum został zmodernizowany. W trybie na CWU pracuje pięknie, jak będzie w okresie grzewczym, hmm zobaczę.

IMG-20190809-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj palnik przeszedl downsizing z 35->25 kw jakies 2 lata temu. Na chwile obecną nie ma problemu przy trybie lato za to myslalem nad zmizna samej duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z serwisem Ekoenergii, wykonają dla mnie dedykowana dyszę identyczna jak ta na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oldek jak wygląda taka modernizacja ślimaka , gdzie i co wyciąć . Sam zmniejszałem kiedyś eko z 35kw na 25kw i domyślałem się ,że to ślimak sprawia problem poprzez mielenie i powietrze nie przebija przez miał . Wystarczy 1 rozpalenie gdzie wszędzie groszek bajka ,a po kilku godzinach pół palnika się pali . Czekam na kontakt to taką operację przeprowadzę u siebie . Szkoda ,że serwis ekoenergii zamiast wysyłać zmodernizowane dysze , nie zrobi tego ze ślimakiem ,ale chyba do błędu projektant przyznać się nie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę napisać co zrobiłem, ale nie mogę napisać że jest to rozwiązanie problemu ekoenergii, bo nie grzeję latem. Tylko tak testowo kilka worków spaliłem. Muszę napisać, że to co wcześniej na zdjęciu z cegłą szamotową przedstawiłem, nie zmniejszyło "potencjału podajnika". A więc chyba daremna praca, chociaż to sprawdzę w okresie grzewczym. OK, ale wracam do modernizacji świdra w ekoenergii, zrobiłem to za radą jednego z kolegów na forum. Z tego co mogłem zaobserwować, to mniej mieli i nie tylko miał, ale i ekogroszek jest wyrzucany na stronę przeciwną do podajnika. Tak jak pisałem wcześniej, spaliłem tylko worek grochu i wygląda to obiecująco. Poniżej fotki co zrobiłem, zdaniem kolegi @Jockey jeszcze za mało zebrałem.

 

ss0.jpg

ss1.jpg

ss2.jpg

ss3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do korony przerabiałem już kilka wersji od ekoenergii i ta w poście wyżej z nawierconymi 2 dziurami jest najgorsza z dotychczasowych . Spieka groszek bo całe powietrze tam uderza oraz w przypadku zapalarki owe otwory uniemożliwiają rozpalenie kotła . Mam podobną koronę z otworami tylko na 3 ściankach bez dziur czołowych i bajka brak spieków , zapalarka groszek rozpala tak jak powinna . Czeka mnie jeszcze przerobienie ślimaka lecz mam wersje 25kw i tam przeciwzwój jest inaczej niż w 35kw .

Ogólnie jakie to ma zadanie na ślimaku i czy serwis coś z tym robi prócz wymiany samych koron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Śmiało mogę napisać że pali dużo lepiej. Ale oprócz tego zeszlifowania, od strony podajnika w paszczę palnika wsadziłem kawałek cegły szamotowejdlatego od strony podajnika nie widać ognia. Nie jestem dobrym fotografem, ale wstawię dwie fotki, pierwsza jak wygląda w praktyce spalanie, druga zrzuciłem z retorty popiół, został sam żar.

 

IMAG0752.jpg

IMAG0753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.