Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekoenergia duża.


marko75

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Przerwą się nie napali. Ale jeżeli węgiel taki to trzeba mu dać czas, żeby się spalił a nie lądował w popielniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na wysokoenergetycznym rośnie temp. ekoenergii, nawet do tych 60^C. Raz mi wysypało z tego powodu. Ja znalazłem wyjście, miałem możliwość przełożenia dmuchawy na drugą stronę ekoenergii. Nie ciągnie ciepłego powietrza spod kotła. Od tego czasu mam spokój z temp. podajnika, chociaż na niższych mocach potrafi dojść do 35^C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w domu po pracy. Po otwarciu pieca na palniku ładnie wypalone eko. Popiół. Po prawej stronie od podajnika parę nie wypalonych eko. W porównaniu do tego co było to niebo a ziemia. Przełączyłem kocioł na dom. Zwiększyłem lekko przerwę i wiatr. Kociol pomału dochodzi do zadanej. Płomień na palniku spokojny. Teraz zostaje obserwacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest coś nie tak. Długo dochodzi do temp zadanej. Przy obecnych warunkach na zewnątrz. Co będzie jak spadnie poniżej zera? Czopuch bardzo gorący. Nie mam tem spalin ale podejrzewam że będzie wysoka. Zmniejszyć przerwę żeby szybciej dobił do zadanej? Popiół jak z papierosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja na finito. Powtarzam, przerwą w podawaniu nie ogrzejesz. Moja pierwsza dostawa ekogroszku była z firmy Prestige i tam na worku wypisali przepis. 5 sek. podawania, 30 sek. przerwa w podawaniu. I tego się trzymałem. Masz dużą ekoenergię, więc zapewne dmuchawa 80 wat, przy 25% dmucha jest już na maxa. I teraz jak ja bym ustawił sterownik: podawanie 5 sek, przerwa w podawaniu 30 sek, wiatr 20%. W podtrzymaniu podawanie 5 sek. co 5 minut wiatr 25, 25 sek. OK, dziękuję za odczytanie i powodzenia życzę. A dopiszę w edycji. Zawirowacze z kotła wywalić jak daleko oczy poniosą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawirowacze włożone. Spala się pięknie na całym palniku. Popiół książkowy. Tylko jak pisze że długo dochodzi do 60. Jak stałem przed piecem to z 59 do 60 nawet kilka minut. 

Oldek miałem bardzo przybliżone nastawy i wtedy przesypywalo mi eko w popielnik. Nie dopalało na połowie. Logicznie że  mogę zwiększyć jeszcze podawanie na 7 sek. 

Wysoko kaloryczny eko i problem ciągnie problem. 

Z drugiej strony to chyba lepiej jak kocioł więcej pracuje niż stoi w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób z nimi to co napisałem. Daleko jak oczy poniosą 😁. a oszczędzisz sobie brudnej pracy przy ich czyszczeniu. Co prawda temp. bez tego żelastwa w wymienniku może się tyle podnieść, co nie znaczy że spalanie będzie ekonomiczniejsze. I trzeba pamiętać że komin też grzeje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak temp spalin będzie oscylować w granicach 200 stopni to źle? Panowie popiół książkowy. Temp podajnika 38 stopni( miałem 60) spala na całym palniku. Ciekawe jak będzie przy mrozach ale to wtedy będę regulował. Coś za coś. Zresztą czopuch mam owinięty żeby zredukować temp w kotłowni. Palę i obserwuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pracy sprawdziłem kociołek. Popiół ok. Lekkie spieki ale kruszą się przy dotknięciu więc nie warto nawet nic kombinować. Eko ładnie wypala się na całym palniku. Zero niedopalonych kawałków. Podawanie zostawiłem 6 sek. Skróciłem czas przerwy do 80 sek. Teraz piec widocznie szybciej dochodzi do zadanej. Płomień na palniku spokojny. Temp podajnika 40-43 stopnie. 

Na pewno będzie więcej korekt jak zrobi się zimniej. Ale czas pokaże. 

Wszystkim dziękuję za chęci czas i pomoc. Pozdrawiam serdecznie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Oldek

Królu złoty! Patent z szamotem w dyszy perfekt 😀

Co prawda u siebie przykręciłem z jednej strony (od kosza) kawałek cegły grubości ok 6,5cm, ale poprawa w spalaniu i tak jest duża. Palenisko zostało zmniejszone o ok 25-30%, żar jest na całości, nic się nie przesypuje czy niedopala. Popiołu dzięki temu jest mniej. Co istotne żar jest nieco odsunięty od ścianki kotła, a dzięki temu temperatura na podajniku jest wreszcie niższa - w okolicach 37-40stC.

Teraz pozostaje wyregulować PID bo delikatnie jeszcze przypieka miejscami, ale to już detal w porównaniu do tego co było przed modyfikacją😉

Wielkie dzięki za radę i przesyłam wirtualną skrzynkę browara🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za browarki, wyciągnąłem je za jedynym przysiadem, aż mi się bekło . Miło wiedzieć że ktoś skorzystał z mojego pomysłu. Ja obecnie w palniku mam połówki szamotuwki po obu stronach palnika. Wydaje mi się że jest lepiej niż na całej szamotowej z jednej strony palnika. Poprzednie dwa sezony też miałem całość od strony podajnika, ale cegła pękła i zaczęłem kombinować. Jest jeden mały minus, czasem jakiś spiek złapie się cegły, sam nie chce wyjść i trzeba mu pogrzebaczem pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldekSpróbuj sfazować płytkę od strony slimaka, wtedy nie będzie "haczyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.