Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia


kecajbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do użytkowników palników ekoenergia a najlepiej posiadaczy kotłów Defro komfort eko pz 15 kw (palnik żeliwny) - jaką macie średnią, w jakich okolicach oscyluje temperatura Waszego podajnika?

U mnie po 2 tyg. październikowego palenia walczyłem z ustawieniami (mój pierwszy sezon) i osiągałem 42 - 50.

Już sam nie wiem czy zmieniać ustawienia dalej czy nie ingerować i czekać bez paniki do ilu zwiększy się maksymalnie a jednocześnie ustabilizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to od mniej więcej 32 do 41 max. Z tego co wiem to alarm dopiero włącza mi się po 60 stopniach. Ale lepiej zrobić tak żeby było mniej dla bezpieczeństwa . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kecajbi, ja dzisiaj zapaliłem drewnem na ruszcie awaryjnym dla podgrzania CWU i pojawiło 27 st bez styczności z podajnikiem i myślę czy  podajniki żeliwne tak się nagrzewają czy u mnie coś nie tak??

Musi być ten pierwszy raz i zobaczę do ilu dociągnie bez moich zmian w nastawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Wszystkie zachowują się tak samo. To że masz wysoką temperaturę to chodzi głównie o to że za długi masz czas postoju. Żar wchodzi bardziej na dół. Miałem to samo i skróciłem tą przerwę w podtrzymaniu z 70 min do 50 min. I teraz max to 41 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow palnikow ekoenergia. Chodzi mi o zuzycie. Pale obecnie mialem i jak grzeje tylko wode c.w.u to spale 90kg miału na tydzien-zasobnik 300l. Piec 30kw. Wydaje mi sie ze troche duzo. Znajomy ma miał z tego samego zrodła z tym ze pali w piecu z podajnikie tlokowym i twierdzi ze na wode c.w.u przy zasobniku spali tylko 20kg-zasobnik 200l na tydzien. Czy 90kg to duzo?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)  20kg na tydzień to strasznie zaniżone :) i to jeszcze miał... 2,9 kg na dzień dla 200 l . Mi wychodzi retopala jakieś 4-5 kg dziennie. W dodatku to sterownik to liczy a z tym różnie jest. Ale drugi fakt 90 kg to koło 13kg dziennie . Nawet dla 300kg i 30KW to moim zdaniem o wiele za dużo. :)

Dok1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drugi sezon palnika ekoenergii i wyskoczyło mi na samym zasobniku takie cóś :( To oczywiści moja wina bo przez miesiąc palenia w tamtym roku "byle czym " kupowanym w OBI i Castoramie w dodatku mokrym. Na koniec okresu grzewczego czeka mnie rozbieranie, szlifowanie i ponowne malowanie proszkowe :( . Tylko palnik prawie w sprawie nienaruszonym :) . Z ślimakiem stalowym zapewne miałbym pod koniec okresu grzewczego do wymiany i ślimaka i rurę podającą opał do pieca. Więc duży pozytyw dla tego palnika. Bardzo dobrze znosi wilgoć. Teraz musiałem jedynie farbka i pędzlem zabezpieczyć korozję żeby dalej nie poszła do góry. Swoja drogą producenci powinni dodatkowo coś takiego zabezpieczać ocynkiem , albo z nierdzewki robić i to w standardzie. Popiół jak widać w miarę do zaakceptowania. Korona czyszczona raz na zakończenie roku grzewczego.

post-69750-0-16805600-1511106857_thumb.jpg

post-69750-0-91753700-1511106867_thumb.jpg

post-69750-0-41004100-1511106880_thumb.jpg

post-69750-0-49675000-1511106895_thumb.jpg

post-69750-0-41508700-1511106905_thumb.jpg

post-69750-0-96665300-1511107132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To rurka z tzw "strażaka" Jeśli żar "wejdzie" do zasobnika to wosk w tej nakrętce się topi i wypuszcza wodę znajdującą się w bańce 5 litrowej umieszczonej na zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Drugi rok użytkowania ekoenergii. Jak na razie bezproblemowo. Do tego zdjęcie ślimaka po stronie podajnika. Musiałem niestety pomalować ścianki zasobnika bo lekkie naloty rdzy pod farba proszkową się pojawiły . Niestety efekt z 2 lat temu jak wrzucałem węgiel prosto z worka nie przesuszając go. Ani razu nie miałem zerwania zawleczki. W tym roku grzewczym paliłem w 99% retopalem.

post-69750-0-04520000-1525283259_thumb.jpg

post-69750-0-36968700-1525283327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. Posiadam najmniejszy palnik ekoenergii posiadam sterownik timela skzp02 w ktorym muszę podać wydajność podajnika w skali jednej godziny . W rozmowie telefonicznej producent,serwis wskazał ze jest to 17 kg ekogroszku. Z mojej próby na sucho wyszło 12,5 kg.

Palniki ekoenergi do 50 Kw maja ten sam skok ślimaka taka sama wydajność. Motoreduktor również montują taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to samo, to ja dla dużej ekoenergii mam potencjał 19.1 kg/h, ale prawdę powiedziawszy ten potencjał należałoby weryfikować jeśli korzysta się z różnych groszków

Poparz na ten filmik, może tędy droga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dadex napisał:

witam. Posiadam najmniejszy palnik ekoenergii posiadam sterownik timela skzp02 w ktorym muszę podać wydajność podajnika w skali jednej godziny . W rozmowie telefonicznej producent,serwis wskazał ze jest to 17 kg ekogroszku. Z mojej próby na sucho wyszło 12,5 kg.

Palniki ekoenergi do 50 Kw maja ten sam skok ślimaka taka sama wydajność. Motoreduktor również montują taki sam.

Wszystko zależy od gradacji ekogroszku.  Jak będzie dużo grubego ziarna to poda mniej jak drobny to więcej.  Najlepiej sprawdzić to samemu puszczając podawanie np. Przez 10 minut > zważyć to co wyszło i pomnożyć przez 5. 

Ja na ekogroszku miałem wynik 15,1 kg/H a na miale 20kg/H. 

Serwisant z całym szacunkiem do jego osoby podaje taki potencjał jak napisałeś  ale jak go się przyciśnie to powie ze mierzyć nie mierzyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik 10min x 6 wyjdzie 60 min czyli godzina. Tez masz podajnik ekoenergii ? Jak się sprawuje ? Jaki masz czas podawania w pod. Wczesniej ktos napisal ze czas na tym palniku nie może buc zbyt duży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Pomyliłem iloczyn. Ma być razy 6.

Tak mam małą ekoenergię. To pierwszy mój piec z podajnikiem i nie mam porównania żeby wygłaszać opinie. Jakoś go ogarnąłem i nie mogę narzekać choć nie obyło się bez wsparcia serwisu.

Teraz po czasie i po lekturze forum gdybym mógł wybrałbym inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy na łączeniu rury podajnika z korpusem kotła jest uszczelka, silikon?? Czy wystarczyło by od zewnątrz zasylikonować bez rozkręcania rury od kotła??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.