Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergii - Paliwa


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, adamu napisał:

do tego deflektor ceramiczny 20cm nad palnikiem zastąpiłem dostarczonym do kotła żeliwnym wiszącym ponad 40cm nad paleniskiem efekt wyższa temp spalin 180 st.

Witam.

Ten ceramiczny zastąpiłeś żeliwnym? I to podniosło temperaturę spalin? myślałem że jest właśnie na odwrót i to ceramiczny podnosi sprawność spalania i temperaturę spalin.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adamu napisał:

nie ustawie przecież 5 czy 1% 

A dlaczego nie?

Wpa 06 to smok. Ma bardzo duży spręż.

Nie pamietam dobrze ale wydaje kis UE ze ja schodziłem na miej bodajże do 3%. Ty masz ustawić powietrze tak żeby ci się w każdym zakresie dobrze paliło. 

Co do deflektora to ten ceramiczny powinien być lepszy. A jakbym był na twoim miejscu to zawiesiłam garnek. 

Ja tak mam i jest najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamu napisał:

Pytanie o dmuchawę wpa 06 75w zmieniłem nowy kondensator ,ale nadal przy 10% nadmuchu ogień jest biały moim zdaniem za mocno wieje , nie ustawie przecież 5 czy 1% .

Witam

Kolego aby rozwiać twoje wątpliwości, posiadam dmuchawę DM80 ...80W 320m3/h czyli większa od twojej ok.15% i w modulacji najniższe obroty mam ustawione 4% , wlot zasłonięty dokładnie połowę i jest git...największe obroty pełnej mocy obroty mam 35% do palnika 25kW.  :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawie wstępnie 5% , gorzej jak przy mrozach będzie trzeba mocniej dmuchnąć bo temp nie będzie osiągana .

Nie wiem czy podawania 5/20 nie zamienić na 12/50 cały czas tworzy się ten spiek od razu na wyjściu palnika poprzez wypietrzanie . Narazie od producenta brak odpowiedzi na e-maile .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś się tworzy niezależnie od paliwa nadmuchu czy czasu podawania , spiek od strony podajnika  zahaczajacy o boki .

Da się jakoś z tym poradzić bo serwis na klienta gdzieś i wmawia ,ze to palnik wielopaliwowy i będzie wypiętrzal groszek. Brak słów .

55E11F56-1A82-467C-BBCC-FD2DF2E6DC29.jpeg

C485C5C9-0D98-4465-914A-24EFBBA08E8A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś trochę za mocno dmuchał, u mnie coś podobnego wychodzi z boku (z tej strony gdzie jest dmuchawa zamontowana). Na tych krótszych stronach tego palnika mam ustawione cegły szamotowe przy czym ta od strony podajnika jest na sztorc a ta naprzeciw jest na skos (oparta o obudowę kotła). Nigdy nie miałem tam spieków gdzie ty. Poza tym staram się mieć kopczyk trochę wyżej i mieć go lekko zapopielonego. Nie pamiętam już jaki był tego cel ale w tym palniku jeśli się zrobiło tzw dosuszanie (albo i nawet bez tego) zalecane było zaklejenie tzw otworów antyspalinowych. Może u ciebie masz te otwory i idzie tak więcej powietrza. One są właśnie z tamtej strony.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, adamu napisał:

Takie coś się tworzy niezależnie od paliwa nadmuchu czy czasu podawania , spiek od strony podajnika  zahaczajacy o boki .

Da się jakoś z tym poradzić bo serwis na klienta gdzieś i wmawia ,ze to palnik wielopaliwowy i będzie wypiętrzal groszek. Brak słów .

55E11F56-1A82-467C-BBCC-FD2DF2E6DC29.jpeg

C485C5C9-0D98-4465-914A-24EFBBA08E8A.jpeg

Prześlij to zdjęcie do serwianta ekoenergii [email protected] . 

Kontaktowałeś się z nim? Z kim rozmawiałeś. Ja miałem kontakt z Damianem Przybyłką 604 477 216‬. Człowiek bardzo życzliwy i prokliencki.

Czy od strony podajnika w koronie masz jakieś otwory? jak masz to je zaślep i nie powinno już tam się spiekać. Druga sprawa tak jak poprzednik napisał wypiętrz paliwo bo jest za nisko. Palnik powinien być zapopielony tak jakby paliło się na nim parę godzin i wtedy dobieraj powietrze. Ja jak niechcę czekać na zapopielenie to sypię na niego popiół z popielnika i wtedy ustawiam.

 

A tak na marginesie czym palisz? Kocioł masz mega czarny. Próbowałeś do opału dosypywać wapna? Jak nie to spróbuj jest o wiele lepiej opał się nie klei a to sprzyja odpowiedniemu napowietrzaniu paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa bartex gold lub silver , korona zmodyfikowana z otworami po stornie przeciwnej od podajnika i po bokach do połowy , podawanie mam 5/20 to co 1/2 mam zrovix żeby kopczyk utrzymać wtedy będzie jeszcze więcej palił ?

aktualnie opał jest mieszany z wapnem ale to nie pomaga wiec worek 25 kg wapna do kosza .

 

nadmuch 10 % niżej nie zejdę już bo nie dobija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem tyle ze u mnie wypietrza nie po stronie podajnika jak u ciebie tylko tal jakby na sam wprost patrzac na zdjecie to jakby na godzinie 12 wedlug zegara i tam sie robi tez taka rzezba probowalem wapno i 5 innych roznych groszkow nic nie pomaga.. Palnik moj to ekoenergia 10kw i nie mam zadnych wierconych otworow tylko naciecia od gory do dolu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie przedstawia jak zaczyna rosnac ta bryla.. Nadmuch ustawiony na min. Mniej sie nie da bo temp zaczyna spadac.. 

IMG_20181221_185257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arczichw napisał:

Zdjecie przedstawia jak zaczyna rosnac ta bryla.. Nadmuch ustawiony na min. Mniej sie nie da bo temp zaczyna spadac.. 

IMG_20181221_185257.jpg

U Ciebie nie wygląda to najgorzej. Z czasem ten spiek spadnie i tyle. W czym CI on przeszkadza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma się do czego doczepic .

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrząc spieki to też strata opałowa , wiadomo ,że nic się nie wypali na pył ,ale duże kalafiory w popielniku to nie o to chodzi .

Jutro atakuje serwis ekoenergii telefonicznie bo e-mailowo to nie rozmowa , niech zabierają ten palnik i dają wersję typowo pod ekogroszek tą okrągłą 19kw ,albo zmodernizują koronę od nowa tylko jak na tej jest już problem gdzie powstają spieki tam gdzie nie ma otworów to co oni mogą . Sami twierdzą ,że te palniki wielopaliwowe mają problem z wypiętrzaniem , na tle konkurencji ten produkt dramat chyba,że moja wersja z zapalarka ma cos nie tak.

 

Próbowałem też klapka w wentylatorze ustawiać ,ale przeciwwaga nic nie daje jak się zamknie to nawet 100% nie podnosi więc otwarta na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dormario napisał:

U Ciebie nie wygląda to najgorzej. Z czasem ten spiek spadnie i tyle. W czym CI on przeszkadza?

 

Akurat zdjecie bylo zrobione po tym jak taki ogromny kawalek stracilem pogrzebaczem do popielnika.. Mial wysokosc okolo 7cm i za moment wróciłem zrobić zdjecie to juz zaczynala sie robic nowa rzezba.. Meczy juz mnie te chodzenie do kotlowni po to zeby tylko glupie kalafiory stracic.. Bo jak za dlugo nie zejde to deflektora dotyka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adamu napisał:

wiadomo ,że nic się nie wypali na pył

Witam kolegę.

A skąd taka odważna teoria?

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o te węgle wysokokaloryczne , ja w mrozy węglem do 24kj palić nie mam zamiaru.

Kolega może poleci jakiś sensowny palnik co sobie poradzi właśnie z groszkami o róznej mocy (mowa o dobrym towarze).

Jeżeli nie sam palnik to cały kocioł , ponieważ jestem w stanie roczne defro wymienić na coś lepszego. Myślałem nad pelletem ,ale drożej wyjdzie chyba spalanie (większa ilość , cena podobna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą ekoenergię, tak myślę, po przeglądzie zdjęc i rysunków. Od początku, czyli od 3 lat spore problemy z żużlowymi spiekami. Modyfikowałem, zalepiałem nacięcia, otwory dopalające, przeglądałem fora itd.  Efekty róźne, czasem bardzo słabe, robiły się kalafiory, wychodzące już od ślimaka. W końcu wróciłem do fabrycznych nacięć, wyczyściłem silikon, sypię wapno i jestem prawie zadowolony. Spieki żużlowe kruche, popcorn, mniejsze, większe. Cegła szamotowa położona na końcu palnika. Opał to rosyjski ekogroszek, teraz akurat spalam Greenpal z PGG. Z modyfikacji to zalepiłem jeden otwór od strony kanału wentylatora, jeden, bo tyle się domacałem po zdjęciu dyszy. Dysza oczywiście uszczelniona silikonem kominkowym. Sterownik dwustanowy ST-48 Termotecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adamu napisał:

Chodzi bardziej o te węgle wysokokaloryczne , ja w mrozy węglem do 24kj palić nie mam zamiaru.

Kolega może poleci jakiś sensowny palnik co sobie poradzi właśnie z groszkami o róznej mocy (mowa o dobrym towarze).

Jeżeli nie sam palnik to cały kocioł , ponieważ jestem w stanie roczne defro wymienić na coś lepszego. Myślałem nad pelletem ,ale drożej wyjdzie chyba spalanie (większa ilość , cena podobna).

PPS DUO 25kW ....sterownik SKZP-02 ......A kocioł???? ... każdy w/g własnych oczekiwań .....  to tylko klocek z blachy. Ja również do pelletu na razie się nawet nie zbliżam ...

Odnośnie mrozu to z czym problem??? wsypujesz do pełna i przychodzisz za 4 dni i znów wsypujesz.... no wiadomo że nie raz na tydzień tylko raz na 4 dni ale popiołu nie ma, nic się nie spieka,... i siedząc w fotelu z wnuczkami nie myślę czy... skarbek wesoła czy inny bartex w tym roku jest dobry i ma dużo woltów czy tak jak piszą znów sie spieka i znów do d***py ......

Na starość spada zapotrzebowanie na wysokokaloryczny węgiel a rośnie na święty spokój.............

HOMOLAMUS....YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arczichw napisał:

Akurat zdjecie bylo zrobione po tym jak taki ogromny kawalek stracilem pogrzebaczem do popielnika.. Mial wysokosc okolo 7cm i za moment wróciłem zrobić zdjecie to juz zaczynala sie robic nowa rzezba.. Meczy juz mnie te chodzenie do kotlowni po to zeby tylko glupie kalafiory stracic.. Bo jak za dlugo nie zejde to deflektora dotyka :) 

Zaślep dysze w tym miejscu co rośnie Ci spiek silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze chodzi ci o otwory w palniku od napowietrzania? Bo jak tak to ja mam naciecia pionowe a otworow zadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz nacięcia to zaklej dwa  i zobaczysz.

Zapytam przy okazji. Przedłużałeś te nacięcia pod samą koronę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety cały zbiornik 170kg wystarczy przy mrozach na dobre 2 dni , słabego groszku pójdzie więcej nie adekwatnie do ceny .

Ciekawe czy do defro zamiast ekoenergii inny palnik by bez problemu pasował ? Na pocztake kocioł 30kw ze sterownikiem by mógł zostać i tu może ten pancerpol ale o mocy 15kw . ? Z racji przyszłego ocieplenia domu.

Czytałem jeszcze ,że polecany jest ARDEO IRON z rusztem obrotowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dormario napisał:

jak masz nacięcia to zaklej dwa  i zobaczysz.

Zapytam przy okazji. Przedłużałeś te nacięcia pod samą koronę?

 

Nic narazie nie powiekszalem tylko silikon pod korone i nic wiecej.. A czy gdybym naciecia przedluzyl i dolozyl pare to cisnienie powietrza nie powinno sie troche zmniejszyc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.