Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergii - Paliwa


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego napisałem że masz 3 opcje do wyboru, ale jak jesteś zadowolony.... cóż Twój kocioł.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ta firma, "Ekoenergia" na stronie podaje osiem numerów telefonów do różnych działów. Dasz radę " rozkminić" z którego numeru korzystałeś? :rolleyes:

Dział serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik doszedł ,ale od razu odesłąłem ponoć mają tyle wysyłek ,że nie dali wersji z zapalarka . 

Podglądowe foto jak to mw wyląda dowiercone dziurki na końcu jednej strony.

 

https://zapodaj.net/ed3471c01c094.png.html

 

 

Kolejną korone dostanę w przyszłym tygodniu więc jak komuś pierwsza dojdzie wstawicie zdjęcie oraz opinie na temat palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe. Też mam dostać nową dyszę EP2L. Dziś podawałem dane do wysyłki. Oprócz tych dziur na górze, są dowiercone jeszcze dwa rzędy po przeciwnej stronie od wejścia ślimaka. Przypuszczałem, że w ogóle nie będzie dziur w miejscu gdzie impet powietrza jest największy czyli po stronie od zbiornika na węgiel. Tym samym powietrze silniejszym strumieniem dotrze do przeciwległego końca korony, gdzie dodatkowymi otworami roznieci palenisko by ogień był na całej powierzchni korony. Ale może ja się nie znam. :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek potraktowałem silikonem otwory jak na foto.

Palnik zaczął nie dopalać od strony podajnika, dlatego myślę że otwory

od strony podajnika muszą zostać, lub trzeba zakleić otwory 2 i 3, a nie 1 i 2.

Ale tak ogólnie to płomień lekko poszedł tyłu, ale do ekoenergi też

będę "uderzał". 6 otwór też zakleiłem.

Dziękuję za informacje.

post-73893-0-88473600-1518791740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl pytałem się czy nie lepiej same dziury nawiercić bez nacięć to serwisant twierdził ,że taki patent tylko w małej eko bo ta nasza to palnik wielopaliwowy i nacięcia być muszą .

Tak jak oglądałem ten palnik to modernizowanie go poprzez dowiercenie parunastu dziurek w jakieś części palnika nie za bardzo mi się podoba , fakt też taki ,że ślimak mieli groszek i w strefie gdzie nie ma powietrza jest sam miał . Ważne ,żeby to się dobrze paliło i działało . Jak ktoś będzie rozmawiał może warto wspomnieć o tym ślimaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie palnik w PID pracuje bardzo dobrze uszczelniony korekta nadmuchu na +2 , ale denerwuje mnie to ,że nie pali się cała korona i ogień nie jest na środku pod deflektorem tylko omija go z boku . Myśle ,że jak wymienie tą dyszę powinno być ok .Ogólnie też myśle bo ekoenergia nie ma problemu widzę na przerobienie palnika ta tą ekoenergie 25kw . Może poprawi to ilość spalanego groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drixster ta cegła ci nie spada ? A zakleiles jakieś otwory ?

Ja po komentarzach troszkę ustawiłem i jakby lepiej. Skróciłem jeszcze podawanie do 5 s. Już więcej na sterowniku Menuet nie mogę. Powietrza tez mało i tak bardzo nie skleja

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleilem wszystkie okragle otwory na gorze te od powietrza wtornego i te gdzie jest zaslepione teraz mam rowne spalanie na calym palniku a jescze nie jest uszczelniona korona palnika. Kwadratowy palnik jest duzo lepszy niz prostokąt. Cegla nie spada ona tam jest tylko po to zeby mi popiół nie wpadywal tam.

 

To jest chyba taki sam palnik

e47102e3479e0053de62efc8b7948e1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja na średniej ekoenergi pale obecnie groszkiem za marcela to dopiero sie spieka ale ma moc i popiuł jak z papierosa. Zrobiłem taka przystawkę na palnik i jest ok bez tego bym tego nie spalił.

 

A możesz mi podać Twoje ustawienia do węgla z Marcela? Masz palnik 25 czy 35kw? Jak możesz to napisz coś więcej o tej przystawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-65131-0-22902700-1519100512_thumb.jpost-65131-0-84882400-1519100521_thumb.jpost-65131-0-36504700-1519100532_thumb.j

Dzięki. Ja próbuje ustawień ręcznych bo jak PID mi tylko trochę bardziej dmuchnie to od razu mam spieki.

Jaką wysokość mają te blachy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odebrałem nową dyszę do "dużej Ekoenergii" z inaczej rozmieszczonymi otworami napowietrzającymi, które mają spowodować równomierne spalanie groszku na całej powierzchni. Wygląda tak:post-67926-0-36853900-1519133795_thumb.jpgpost-67926-0-60455700-1519133823_thumb.jpg 

 

Jak przypuszczałem, nie ma, tak jak poprzednio, otworów wokół na kołnierzu dyszy. Otwory w "nowym" miejscu mają średnicę około 8 mm. Ciekawe jak to będzie działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ostro ruszyło z tymi koronami od ekoenergi. Przydałaby się panowie jakaś pochwała za tak cenną informacje o tych koronach zmodyfikowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie palnik powinien byc kwadratowy albo okrągły wtedy bedzie rowne spalanie. Jaka cena takiej korony?

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.