Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergii - Paliwa


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz zapotrzebowanie na ciepło tzn co ogrzewasz?? U mnie przy 200m2 nieocieplonego domu duży palnik ma co robić chociaż mały tez by sobie poradził nawet w duże mrozy (gdyby tylko nie ten spiekający węgiel).

Jeżeli masz małe zapotrzebowanie na ciepło to palnik się nawet nie ma kiedy rozpalić i może być taki właśnie efekt że się ledwo pali. Na małym palniku moim zdaniem powinno się dużo lepiej palić pod warunkiem że węgiel Ci nie spieka.

Ja na przyszły sezon planuję kupić "normalny" groszek i założyć znowu mały palnik.

Chyba że uda mi się prawidłowo spalać z tą blachą od Broda1301 bo na razie efekty marne. Może w dużym palniku się to tak nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Damianem z serwisu. Mi też wtedy sprzedał taniej niż normalnie ceny są. Nie pamiętam dokładnie wszystkich cen ale wiem że za dyszę dałem 120zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tez zmienić sam deflektor.

Ekoenergia ma deflektor żeliwny prostokątny. Wtedy płomień powinien trafić w deflektor.

 

https://www.domer.pl/deflektor-zeliwny-do-podajnika-ekoenergia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie wystarczy ale ceny komory powietrznej i ślimaka juz nie pamiętam

 

Razem wyjdzie koło 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor do testu. Temp spalin duzo mniejsza niz z fabrycznym deflektorem. Donle drzwiczki mocniej sie nagrzewaja na dalsze wnioski trzeba poczekachttp://cloud.tapatalk.com/s/5a93222376f1f/20180225_102151_s02.mp4

 

6fae95f5c4d7bf6dc6478f248fb6c3d3.jpg8a0cc0c06286ce0681b3ad7d856c6b05.jpg

 

 

A nizej aktualny wykres i temp. Zewnetrzna164ac3eb4a29ed8f7f1ba3023633c34d.jpgefea94a49ec10a3d7a344b80606a2626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wymieniam palnik z 35kw na wersje 25kw . Proszę mi powiedzieć jak to wpłynie na kocioł o mocy 30kw ? dom mam 220m2 nieocieplony z czasem ocieplę więc i tak był przewymiarowany . A jezel palnik jest wymienialny to kocioł 30kw czy tam 20kw to tylko inna ilość wody w kotle i pojemnosći zbiornika paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe wykresy do pietrowka z 79r ocieplona 10cm styro grafitowy okolo 200m2 kociol 35kw ale palnik zmniejszony o 40% wiec teraz ma okolo 21kw. A pracuje na 30% przy - 10.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś czy ma racje bytu wymiana palnika z 35kw na 25kw w kotle o mocy 30kw ? 220m2 z czasem będzie ocieplone wydaje mi się ,że kocioł przewymiarowany (sadza na wymienniku).

Na dobrą sprawe róznica w kotle defro 35kw a 20kw to tylko ilość wody w kotle i pojemność zasobnika paliwa skoro wymiana kilku elementów palnika zmniejsza jego moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam w kotle 19kW dużą "Ekoenergię" tę którą montują w kotłach o mocy 35kW. Na sterowniku który posiadam Tech ST580 PiD, zszedłem z mocą kotła do wartości -19(minus 19). Przy temperaturach od 5 do -5 stopni palę na mocy -23. Przy tak obniżonej mocy dmuchawa bardziej dmucha bo palnik musi  więcej pracować najczęściej między 70 a 100%, wtedy przy odpowiednio dobranej dawce paliwa palnik zupełnie przyzwoicie i na całej powierzchni spala groszek. Tak jest u mnie. Ty oczywiście możesz zmieniać palnik dowolnie, tylko to wiąże się z kosztami a efekt może być mierny. Przy nie ocieplonych 220 metrach, ogrzewanych grzejnikami a nie podłogówką musisz niestety liczyć tonę groszku na miesiąc grzania. Tego nie oszukasz. A sadza w wymienniku może być zawsze i to nie z powodu że kocioł jest przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalać tonę bym bardzo chciał bo na obecną chwilę 2 tony idą w miesiąc . Po ociepleniu licze własnie na spalanie rzędu tona/miesiąc.

Mam kilka podłogówek + grzejniki na termostatach z czego większość poprzykręcana na minimalne wartości.

Z pida zrezygnowałem słabo się paliło teraz dwustan męcze .

Częsci kupione do małej ekoenergii więc zobaczymy co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś czy ma racje bytu wymiana palnika z 35kw na 25kw w kotle o mocy 30kw ? 220m2 z czasem będzie ocieplone wydaje mi się ,że kocioł przewymiarowany (sadza na wymienniku).

Na dobrą sprawe róznica w kotle defro 35kw a 20kw to tylko ilość wody w kotle i pojemność zasobnika paliwa skoro wymiana kilku elementów palnika zmniejsza jego moc ?

Poradzi sobie bez żadnego problemu po prostu bedzie pracowała na wyższej mocy co jest wskazane dla wymiennika i całego procesu spalania czarnego złota , bedzie też wyższa sprawnośc. Nie będzie tyle sadzy na wymienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.domer.pl/dysza-palnika-palenisko-ekoenergia-15-25-kw.html

https://www.domer.pl/slimak-do-podajnika-ekoenergia-15-25-kw-zeliwny.html

https://www.domer.pl/komora-powietrzna-podajnika-ekoenergia-15-25-kw.html

 

w sterowniku przestawić moc i wszystko . Niby duża ekoenergia  to zakres 15-35kw ,a ten 15-25kw , ale to tak nie działa ,że w sterowniku na 35 kw sobie ustawie 15 czy tam 20kw i taka będzie moc . Myślę ,że na tej 25 powinno się lepiej palić mniejsza moc i ogień na całym palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie to działa. Kolega z Rybnika zrobił to, co Ty masz zamiar zrobić i też nie było dobrze. Jak rozmawiałem z serwisem to pan sugerował, że palnik dobrze działa kiedy długo pracuje w górnej granicy swoich możliwości. Czyli np obniżasz moc kotła na sterowniku, ustawiasz zadaną temperaturę kotła 75 stopni, minimalną temp powrotu 55 stopni i zadaną zaworu 47 stopni, CWU 50 stopni (czysto hipotetyczne wartości). Obniżona moc kotła powoduje że palnik, przy tych zadanych wartościach, będzie pracował ciągle dmuchając w złoże taką ilością powietrza, że będzie się palić na całej powierzchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak wgl będzie spisywał się palnik o mocy 15- 25kw w moim kotle 30kw ? W sterowniku zostawić moc kotła czy właśnie zmienić na 25 lub mniejsza ? Wgl błąd zrobiłem ,ze nie od razu zakupiłem piec 20 lub 25. Teraz mały palnik śmiesznie wyglada w środku + deflektor trzeba będzie przerobić żeby był nad .

Koronę malej Ekoenergii dostałem tez jakaś zmodernizowana nawierty na końcu oraz jednym boku + pionowe kanały powietrzne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego taki oto palnik obrotowy o mocy 17kw ma taka sama dysze obrotowa jak palnik 28kw a roznica to tylko wiekszy rant na popiul na palniku 28kw i jest z grubszego odlewu. Moc ustaw tak jaki masz piec.post-62053-1519965742,6955_thumb.png

 

 

A ten nizej 17kw2cc6662642a21b2953f6c92585f6f74c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.