Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekoenergia


wierch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kocioł Kamen multi K5

Palnik ekoenergia i problem ze spalaniem koksujący paliw próbowałem już chyba z tysiąc ustawień i problem jest taki 

Na wysokim nadmuchu ( polecono poniekąd że dopali ten koks ) nierówno układa się kopczyk . Od strony pleców kotla robi się górka i tam przerzuca a od strony drzwiczek dziura.. natomiast ogólnie przy malutkim nadmuchu od strony pojemnika jest większy ogień a im dalej tym mniejszy albo wogole.

Wygląda trochę tak jakbym w rynnie palił

 

 

15983653196834880744121131020904.jpg

15983653850047845409642841804690.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest ten silikon? nie spotkałem się jeszcze z takim kolorem. Siwy , czarny tak, a czerwony to do 350st. ale ja kupowałem tylko w Mrówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, więc tak jak ci koledzy pisali zaopatrz się w silikon który ma wytrzymałość powyżej 1000 st. Przeważnie po zaschnięciu jest szary. Musisz zaobserwować gdzie ci się wypala a gdzie nie i doświadczalnie po przeczyszczeniu kanału powietrznego, zakleić tym silikonem niektóre otwory pionowe, np co drugi po stronie gdzie za bardzo wypala. U mnie to działa (po jakimś czasie ten silikon się wykrusza ale najczęściej nie na całej długości), a dodatkowo od strony podajnika stoi sobie cegła szamotowa. Duży nadmuch przyniesie odwrotny skutek. Lepiej krótkie ruchy ślimaka a częste i większa masa żaru a słabszy nadmuch (u mnie jest PID). Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 16:23, wierch napisał:

Od strony pleców kotla robi się górka i tam przerzuca a od strony drzwiczek dziura..

Z przodu dziura, z tyłu fura.... z tego wynika, że podajnik masz z prawej strony. 

Z niektórymi groszkami, np. "różowym" Tauronem miałem podobne objawy. Pomogło jedynie zmieszanie ze słabszym węglem oraz krótsze i częstsze dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem szczelin. Korona w całości nawiercana.  Ten palnik nie nadaje sie do wysokokalorycznych i mocno spiekajacych groszków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 ma rację ale ogólnie moim zdaniem w podajniku nie opłaca się spalać mocnych groszków bo to nie do końca przekłada się na opłacalność nie mówiąc już o czystości w kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wierch napisał:

Ciekawe czy są takie.

Są, np. z kopalni Brzeszcze. Ale to typ wegla 33-34 i nie powinien być moim zdaniem stosowany do kotłów podajnikowych, chyba że w mieszankach.

Żródło: 

image.thumb.png.f475aa082cb22de9d08ea594de8bd6db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.