Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat Reaktywacja.


form

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy tematu:

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22548-verbomat-nowe-podej%C5%9Bcie-do-procesu-spalania-testy/

 

Proszę, aby wpisy zawierały informacje o rozwoju, ustawieniach, opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny :) Też lubię ten ciekawy temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tu będę systematycznie zaglądał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skończył się zanim się zaczął czy z polecenia gury algo poszedł foch wszystkich 3 userów, bo miejsce niegodne sławienia wspaniałości Jego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając doświadczenia z eksploatacji sterownika nie odważyłbym się wypowiadać co do meritum,  ten wątek pozwala na uogólnienia.

Być może potrzeby produkcyjne nakazały taką formę promocji, ale zaawansowany z założenia sposób sterowania, zgodnie zresztą z ostrzeżeniami autora,

określał z góry i zwężał grono możliwych użytkowników. Elitarna grupa sprawdza pod czujnym i doświadczonym okiem  twórcy skomplikowane procedury

prowadzące kocioł, inne nie mogą być, te inne są już dostępne i niestety z relacji na forach nie do końca się sprawdzają, ogólnie ujmując, do maksymalizowania

sprawności przy jednoczesnym ograniczeniu szeroko rozumianego zanieczyszczenia. Tak sobie myślę skąd tyle nerwowych reakcji, przecież nawet ja laik,

ale posiadacz kotła, wiem, że to nie w kij dmuchał zadanie.

Nie wiem ilu userów uczestniczyło we wprowadzanie nowej konstrukcji, produktu do życia, toż to dla wielu dzieło życia, a tutaj rach ciach, kilkanaście tygodni i

co miał się stać cud, wdrażanie na odległość samo w sobie to nowe zjawisko, dzięki Internetowi bardzo pomocne, ale nawet mnogość dostępnych i wizualizowanych

parametrów nie zastąpi organoleptycznych badań na miejscu pracy.

Zawsze żałuję jak coś zawierającego pożyteczne nowe doświadczenia ginie tak nie wiadomo dlaczego, kiedyś takie emocje wzbudzał eCoal, ale ile przy okazji

zabawy i wiedzy to nikt już tego nie zabierze .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skończył się zanim się zaczął czy z polecenia gury algo poszedł foch wszystkich 3 userów, bo miejsce niegodne sławienia wspaniałości Jego? :)

Nie skończył się ani sterownik ani rozwój.

Patrząc na niektóre wpisy tutaj, krok zakończenia tematu był krokiem w dobrym kierunku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę -bo wyrób to pierwszej klasy jest jeno potrzeba liftingu drobniutkiego w oprogramowaniu a każdy użytkownik sobie sam ustawi ster i kolega werb już nie będzie wzywany co kilka minut na baczność bo chłop sie napracował na kwk i chce pożyć na górniczej emeryturce- :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej staryk - to Twoje konto, jesteś nowym użytkownikiem stera? I jak wrażenia? :)

 

Widzę, że ostro verbomat daje Ci w komin, chyba tak jak na moim awatarze - PONAD 60 KG na dobę przy dodatnich temperaturach? I nie potrafi dociągnąć do zadanej? Grzejesz halę 3000 m2? Hmm... Cóż by tu napisać...

 

Ale temp. podajnika masz ładną, niską ;)

post-56121-0-85478800-1512837680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na datę....za trzy dni dopiero tak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej staryk - to Twoje konto, jesteś nowym użytkownikiem stera? I jak wrażenia? :)

 

Widzę, że ostro verbomat daje Ci w komin, chyba tak jak na moim awatarze - PONAD 60 KG na dobę przy dodatnich temperaturach? I nie potrafi dociągnąć do zadanej? Grzejesz halę 3000 m2? Hmm... Cóż by tu napisać...

 

Ale temp. podajnika masz ładną, niską ;)

Dobrze "mądrego" poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energotop, wiesz ile to jest energii 64 kg na dobę? A staryk na byle syfiatym miale nie jedzie jak my tylko na topowym ekogroszku jak go znam ;)

Verbomat jeńców nie bierze, hehe hehe. Staryk, żyjesz?

 

Ktoś napisał w zamkniętym temacie, że sterownik powstał, aby bić rekordy. Tyle, że chyba nie w tę stronę...

post-56121-0-87731100-1512842240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13kw dla rozpędzenia zladu 1000l przy nie do końca jeszcze ustawionym sterowniku. Czy to dużo czy mało wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se to tłumacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest tak idealny jak Ty i Twój kocioł. Pozdrawiam. Hejtuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze "mądrego" poczytać.

 

Nie każdy jest tak idealny jak Ty i Twój kocioł. Pozdrawiam. Hejtuj dalej.

 

Jak nie masz nic do napisania o sterowniku to nie pisz tu w ogóle.

 

Uważam, że IE42 jest świetny. To jak spalanie jest podzielone na fazy, to jak dmuchawa wie kiedy będzie podanie i jak je przyjąć, co z nim zrobić dalej, to jak to się zmienia w zależności od odchyłek temp. - rewelacja imho.

 

Wystarczy otworzyć w jednej karcie Insztalację, a w drugiej Insztalatora, żeby w 5 minut załapać jak to wsyćko fajnie funguje. I nie trzeba mieć dyplomu dr insz.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 szczero prawda piszesz  kol form -bo takie były i są założenia powstania super sterownika do spalania czarnego złotka

 

prawda kol werb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako użytkownik. Skoro uważasz że taka jest prawda to tak sobie tłumacz. Proponowałbym tylko poczekać na efekty. Ja wiem co wsypałem ja wiem co ustawiłem i ja wiem jak reaguje mój układ na wychodzenie a później powrót. Nie jedno już na forum przeczytalem widziałem i takich co na 500m2 pala 10kg i mają kocioł 10kW. Super niech tak mają. Akurat obok jest dom podobndego metrazu (dużo młodszy w innej technologii budowany) i kocioł podobnej mocy więc mam porównanie.

Form jak chcesz możemy podyskutować jak już będzie ustawiony, a zapewniam Cię że co pokazuje teraz spalanie to nie jest prawdą porównując do tego co w zasobniku.

Pomoc mam dużą od verba przy ustawianiu a na pewno nie jest łatwo bo nie mam czujnika spalin( z takich czy innych powodów) ale tego pewnie nie zauważyłeś. Jeśli będę nie zadowolony to na pewno to wyrażę. Kiedyś parę lat temu miałem inny sterownik do kotła zasypowego, nie powiem od kogo bo to nie ważne. Efekt był taki ze po dobie użytkowania go odesłałem.

Jak to mówią cierpliwość jest cnota więc bądź cierpliwy a dowiesz się w swoim czasie.

 

PS odpisuje tak późno bo mi nie przyszło powiadomienie że coś nowego jest w tym temacie.

Jak chcesz dam ci możliwość ustawienia i nawet dam Ci 15 minut żebyś ustawił i przekonamy się jak Ci to wyjdzie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ogromna szkoda, że nie masz termometru na spalinach. Nawet taki głupi za kilkanaście złotych wiele pomaga w dobrym ustawieniu pieca. Nie zmienia to faktu, że masę ciepła puścił Ci verbomat kominem, bo zamiast w 64 kg na dobę powinno być jakieś 25-30 kg z tego co pisałeś o swoich wynikach wcześniej. Algorytm algorytmem, funkcje stera bajka, ale wniosek taki, że bez dostrojenia do opału cudów nie będzie. Jestem jednak dobrej myśli. Wczoraj wieczorem przyjrzałem się trochę jak i jakimi parametrami można stroić spalanie, jak to się przekłada na reakcje kotła i powiem Ci krótko, że zazdroszczę. Dociągnę z bulem serca na swoim starym SP24 do końca sezonu, a potem zobaczymy co życie przyniesie ;)

 

Daj tutaj relację za jakiś czas, w końcu jesteś pionierem IE42 :) Pomyśl czy nie warto u Ciebie zmniejszyć trochę dawki i dostosować do tego wiatrak, bo na moje oko za bogato sypiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie będzie zdecydowanie mniejsze bo jak się okazuje źle było ustawione ile podaje ślimak w sek. Myślę że mam poniżej 4g sek(okaże się jak wypali co ma wypalić) a ustawione było 4,9g sek a tj spora różnica.

Zdałem się z ustawieniami na fachowca,zna to najlepiej. Nic teraz nie zrobię a czujnik spalin się pojawi tak szybko jak to będzie możliwe. Bez czujnika trzeba docenić to co jest. Ja widzę już duża różnice dziś-> wczoraj jeśli chodzi o pracę 25kg to raczej niemozliwe ale jak już się ustawi będzie walka o jak najmniej. U mnie chocby 3

200-250l ciepłej wody schodzi wieczorem a to kosztuje energii, ale co zrobić lubimy wannę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.