Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dosuszanie Opału W Zasobniku


SNK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy coś takiego pomoże w piecu KBO Kmg 2 duo kuoionym 2lata temu ? To tlokowiec. Ciągle mam problem z bardzo mocno zroszonym zasobnikiem. Czy takie dosuszenie nie spowoduje zapanienia sie węgla w podajniku?

 

Happy Xperia XZ & Z3Dual user

Raczej tylko pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Panie Pieklorz widzę,że ma pan chyba tez napowietrzenie zasobnika? Jak najwyżej mogę zamontować przy koszu ten waz? Przy samej górze czy troche niżej? Zdaje to egzamin? Jakiej srednicy waz zamontować? Groszek jak sypie to jest suchy az się kuzy ,podtrzymanie tez mam ustawione 5 minut i podanie,ładny kopiec się robi a i tak w koszu para się skrapla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może ma pan takie gotowe zestawy?

 

Owszem, takie gotowe pod stosowane u nas palniki, do innych żeliwniaków też będą pasować, my mamy dwa rodzaje tego, drugi rodzaj jest pod palniki serii sv-200

Zapytaj u Witkowskiego, skoro robią teraz do kupionych nowszych konstrukcji w 5-ce, to może Ci taki zestaw sprzedadzą.

Oczywiście byc to powinno w 5-kach, bo jest to jeden z elementów opisanych w normie 303-5:2012

Jak nie, to się odezwij, nie ma problemu z zapakowaniem i wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. Teoretycznie jest to możliwe, musiałbyś zapytać w technix

Ewentualnie ja mogę zapytać właściciela, czy do mnie może sprzedać tylko ten element.

Z sv-200 polityka miała być taka, że ma być oferowany producentom, którzy wykonali badania i uzyskali atest na klase V-tą

 

po nową partię palników sv-200 wybieram się dzisiaj ok. 16:30, zatem jak mi nie ucieknie z głowy, to zapytam jakby to wyglądało

 

Ramka montażowa do kotła oraz rozstaw śrub pasują pod standard palników pancerpola

Warto, jeżeli masz wąski kociołek zrobić dystans, aby od paleniska do przeciwległej ścianki było min. ok.18-20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, można, ja bawiąc się dawno na stanowisku próbnym miałem nastawy:

5sek podawanie i 15sek pauza dla sterownika Skorpion PID / Talos, nie pamiętam wartości nadmuchu, ale do swojego stera będziesz to sam musiał dobrać

do SPPv2 lub SPPv2L

5sek podawanie, 20sek pauza, dmuchawa od 32-35, przepalanie co 4minuty (ruch pelletów w strone paleniska)

 

W nowym tygodniu chcę sprowadzić do testu nową wersje pelletu węglowego Varmo Premium, 28-30MJ, mam już namiary a akurat ok. pon-wt wybieram sie w region, gdzie jest dystrybutor, jak mi sie te sprawy posypią, to będę ściągać bezpośrednio. Chce to wypróbowac w warunkach domowych i chociaz 2-3worki spalić na stanowisku badawczym z pomiarem emisji spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to najbliżej tej strony, gdzie się wykrapla woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tutaj zamontować ten spust. Tj bezpośrednio zamontowane. Przedłużka raczej też ciężko bo wtedy dmuchawa nie zmieści się i oprze się o zasobnik

post-39068-0-47660400-1510849931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy średnica fi wewn wezyka może być 12 mm czy mogę mniejszy? I w którym miejscu zamontować na środku do gory czy przy którymś narożniku?

do żeliwnego palnika spokojnie 6-8mm i nie więcej

 

staryk dyszę montowac możesz po nawierceniu tej odstawki, do której przymocowana jest dmuchawa (w ten "kominek")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie na luzie w tym wiecic i już? Ok spróbuję się przymierzyć do tego, łatwo nie będzie na pewno niewygodnie :)

Dzięki Pieklorz 'wpadną kumple będziemy borowac' jak to było w klasyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś może gdzie można dokupić przystawke do dmuchawy wpb140. znalazlem na allegro takie przystawki ale niestety nie pasuja do moje dmuchawy, a w przystawce wtedy wmontowalbym zawor do osuszania.

 

wpb140 to jak wpa06 jesli chodzi o otwory przynajmniej tak mi wyszlo. 

 

dlatego do wpa 6 znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podczas gdy przerabiałem zasobnik na dosuszenie zauważyłem,że po 3 tygodniach palenia z tym zasobnikiem pojawiła się rdza w górnej części kosza w naroznikach na spawach i w samej górze od srodka tez blacha już koroduje.. Czy można to reklamować? W końcu używany kocioł jest dopiero od ok 3 tygodni,aż strach pomyśleć co będzie po sezonie...

Tak to wygląda..a na spawach w każdym rarozniku

post-62098-0-43164900-1511696988_thumb.jpg

post-62098-0-32029500-1511697007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować można, pytanie co to da. Ten zbiornik jest pomalowany jedną warstwa zwykłej farby na goła blachę a góra nie jest w ogóle pomalowana. Miałem podobnie pomalowany zasobnik, konserwuje go we własnym zakresie już od 10 lat z powodzeniem. Teraz od nowości zrobiłbym to antykorozyjną farbą epoksydową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentne brakoróbstwo i podstawa do reklamacji. U góry w ogóle nie jest pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.