Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat Reaktywacja.


form

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast 4,9 g/sek ustawiłeś sterownikowi wagę opału na 2,84 g/sek i spalanie spadło Ci już prawie o połowę, z 64 kg/doba na 34 kh/doba. Jak ustawisz 1,42 g/sek to verbomat wykaże Ci spalanie około 17-18 kg na dobę i będziesz mógł już się pochwalić jak ten ster mało pali ;)

 

A tak serio to niech Szef Wszystkich Szefów ustawi jeszcze, żeby piecyk nie bujał Ci się w zakresie 25 stopni jak teraz i będziesz mógł Szefowi postawić śląski napój na "k" :)

 

 

ps. ciągle mam wrażenie, że za bogato sypiesz, to się chyba w języku verbomatowym nazywa za duża mała moc. jak myślisz? najbliższe 48h zimy to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam realne po pomiarze węgla.. Wcześniej to sobie strzelilem i jak widać było to kula w płot.

 

Nie wiem o jakich 25 stopniach mówisz, bo ja takich różnic nie widziałem, a kocioł z tego co obserwuje buja się w okolicach 2 stopni czyli w sumie 4 bo - 2 +2. Moc ma dużą ustawiona bo taka chciałem. Szef nie musi już nic ustawiac bo sam mogę to zrobić i taki mam zamiar. Pomoc wykazał nieoceniona i życzyć sobie tylko należy żeby każdy producent miał taki support

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry myślałem, że tam było 43, a było 48. Tyle, że i tak między 48 po rozbiorze CWU, a 67 z hakiem po tym jak uzupełni CWU nie ma 4 stopni różnicy, a jakieś 20 stopni - mam wklejać skriny? ;) Przydałby się sterownikowi współczynnik "k" przyrostu temp. używany dla kotłów z większą bezwładnością, które mocno przebijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj zatem dalej tamto forum i będziesz wiedział czemu tak było. I wtedy możesz wklejac screeny byle całości. Odpowiem krótko, chciałem taka moc i dostałem mimo że inaczej zalecane było. Po prostu klient nasz Pan. Widzę że obserwujesz uważnie ster to oglądaj oglądaj i chyba jednak narysuje schemat, żeby wiadomo było jak pokrecone tj

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież forum jeszcze nie działa, dopiero pracują nad nim.

 

 

Aktualności

Trwają prace nad uruchomieniem platformy internetowej do zarządzania sterownikiem kotła. Za pomocą platformy internetowej użytkownik będzie mógł zarządzać swoim kotłem z dowolnego miejsca oraz otrzymywał będzie informacje o problemach i alarmach jakie wystąpią podczas eksploatacji kotła. O zakończeniu prac i pełnej funkcjonalności strony poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

Forum

Po zakończeniu prac związanych z uruchomieniem platformy internetowej uruchomione zostanie forum do dyspozycji naszych klientów.

 

 

Macie dostęp do jakiejś wersji roboczej forum? Daj linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez sam się odnosiłes do tego i wklejales screeny z innego forum więc w czym problem. Szukasz dziury w całym to szukaj dalej

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomerdało staryk, nie wklejałem skrinów z żadnego innego forum. Przecież to normalny podgląd sterownika przez stronę firmową ie.net.pl. Jakiej dziury? Napisałeś coś o "tamtym forum" więc zapytałem grzecznie. Ty też wszędzie wietrzysz spisek? Nie bądź jak Prezes, który stwierdził, że jestem nasłanym pracownikiem konkurencji, gdy poprosiłem go o instrukcję stera ;) Paranoja i Schizofrenia  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisku absolutnie nie ale mam wrażenie że jedynym Twoim celem jest skrytykowac to co dobre i jak ktoś pomaga i dobrze robi. Pisałeś 'jak znam Staryka' a skąd Ty mnie znasz? Tak jest forum i dzięki niemu mam ustawione to co mam i pomoc jaka mam i nie tylko ja. Wiesz czym się różni od tej dyskusji? Różni się tym że rozmowa jest tylko i wyłącznie na temat sterownika, jak go ustawić itd. Tutaj natomiast były głosy że się nie da że to g... itd. Wszystko ma dobre strony i słabsze i albo się z nim godzisz albo nie, a twój wpis że zmieniłem ile podaje na sek i dlatego mi spadło spalanie o czym świadczy? Albo insynuacja dalszą że jak zmienię na jeszcze mniej to pokaze super spalanie?

Może Ty tak robisz ze podpicowujesz swoje że jakie to cudowne jest. Ja natomiast wpisuje prawdę. Jesli się pomyliłem i następny pomiar wyjdzie większy to wpisze wiecej to proste. Co mi po tym ze wpisze mniej i braknie opału później. No tak wyglądać będzie ładnie mogę również ustawić 18 stopni w domu albo mniej tylko po co? Pracuje uczciwie zarabiam pieniądze i żyje spokojnie za tyle ile mam. Oczywistym że chciałoby się żeby więcej zostawalo w kieszeni, ale jest jak jest dom jaki jest taki jest i swoje musi zjesc żeby ogrzać.

Tak więc miło mi że obserwujesz sobie mój ster i jeśli będziesz ciekaw to mogę Ci opowiedzieć trochę o nim, ale na stawianie teorii że jest coś źle masz za mało danych dużo za mało...

 

PS. Dziwne że nie zaciekawiło Cię jak z Nokii 3310 obsługuje Tapatalka :)

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź na górę strony, mój wpis #21 - krytyka na całego... Żadnych takich głosów tutaj nie było, znów coś Ci się pomerdało, przeczytaj temat i zacytuj jeżeli znajdziesz. Widzę, że Ci się Ad Personam udzieliło od energotopa chyba. Wklejam rzekomo skriny, których nie wkleiłem, z jakiegoś forum, którego adresu nie znam, a Ty go nie chcesz podać... PiS staryk :)

 

Odnoszę wrażenie, że Verbomat to nie sterownik, to stan umysłu ;)

 

No nic, będę przyglądał się dalej, bo interesuje mnie jak sobie ster poradzi przez najbliższe 48h. Oczywiście Twoje wpisy są mile widziane, byle o sterze, a nie o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No skoro post #14 to peany to ok

 

to poniżej też nie uszczypliwosc?

 

"Ktoś napisał w zamkniętym temacie, że sterownik powstał, aby bić rekordy. Tyle, że chyba nie w tę stronę..."

 

A to?

 

"Odnoszę wrażenie, że Verbomat to nie sterownik, to stan umysłu ;)"

 

Fakt masz rację pomyliłem się że screena masz z forum i potrafię przyznać do popelnionego błędu.

 

Jeśli chodzi o forum to byłem na tamtym zanim kupiłem ster, poprosiłem zeby mnie poinformowano jak powstanie jakieś po zamknięciu tego i dostałem info. Widocznie nie wpadles na to żeby zrobić tak samo a teraz brakuje Ci informacji. Typowe '? Słyszysz że dzwonia tylko nie wiesz w którym kościele"

 

 

Ps nic mi się nie udzielilo tylko Ty mnie wywoalales do tablicy a teraz starasz się wmówić że nie było ad Personam

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchejcie -prosze sie ***  od skrajnych i burzliwych  wypowiedzi na temat  werbomatu jego zasady  działania jak się go nie posiada  ja i kolega werb  długo i wiele czasu straciliśmy aby ten sterownik powstał

wiadomo było jest to sterownik dla wymagających czyli jak se pościelesz tak się wyśpisz

tego żaden sterownik nie ma -takiego algorytmu

i proszę trza zakończyć takie głupie wpisy poprzedników nie znających w temacie-tyle mam do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\wiele czasu straciliśmy aby ten sterownik powstał\  kto stracil to stracil , a kto go wyprodukowal to juz innna rzecz.

panie bernard pochwal sie jakto cudo dziala na dzisiejsze temp. bo pisac mozna duzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka powierzchnię grzejesz?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Whoops, looks like something went wrong."

 

Wyglada na to, że coś poszło nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 m średnio ocieplony- siedmio osobowa ekipa plus wnuczka

 


a ty kol gmaj widzę że masz spp acha to ten wehikół co nikt nie wie co nastąpi za chwilkę -grund że jesteś zadowolony B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: jak na moją wiedzę to pali się dobrze. Mozliwe jednak, że mam jej za mało,  żeby ocenić, że jednak pali się żle ;)

Zdrówka bernard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.bernard niezłe grzejesz 35kg na dobę to dobry wynik myśle dla Ciebie , No ale cóż kto bogatemu zabroni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty w kufajce przebywasz skoro ja dużo pale -bo my cało familja w majtach fruwamy brakuje tylko basenu i palm a widoki mam przepiękne za oknem-ostatnio biały jeleń nas odwiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dom 230 m2 ocieplony , w domu 22,7/23 st i spałam 22 kg z zasobnikiem 300 l wody temp. 52 st tyle . W domu wszędzie grzejniki.

Powiem tyle powodzenia z tym sterownikiem mnie by on zabił finansowo powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrące MarekD. Powierzchnia i wielkość zasobnika to jedno, a zapotrzebowanie obiektu i zuzycie CWU to drugie. Więc nie podawaj samej powierzchni bo niewiele to mówi. Znam ludzi co mają 300m i palą mniej od Ciebie- więc to Ty chyba jesteś rozrzutny. No i jeszcze inna rzecz. Jeden pali Wesołą a drugi np Jaretem. Więc najpierw przygotuj się merytorycznie a potem próbuj "przywalić". Swoją drogą... Twój sterownik dobrze już liczy spalony opał? Czy jeszcze softwarewo poprawia humor właścicielom? Ostatnio po aktualizacji bardzo wzrosło Twoje spalanie. Uważaj jeszcze dwie i dogonisz Rajmunda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Jeden pali Wesołą a drugi np Jaretem.

Rajmund przeważnie palił miałem ziemowit typ 31,2   19 Mj/kg pamięatm jeszcze filmiki ,ale już chyba znikły z sieci a szkoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym pali Rajmund i mówiąc szczerze niewiele mnie to obchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o przykład który sam przytoczyłeś w powyższej wypowiedzi o ilość spalonego opału który się również może przekładać na to jaki się stosuje opał  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.