Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dosuszanie Opału W Zasobniku


SNK

Rekomendowane odpowiedzi

Epidian 5 jest dość gęsty dlatego potrzebujesz twardego pędzla którym to dobrze rozetrzesz. Za dużo nie można nanosić bo będzie spływał. Poza tym do dobry klej jak gdzieś przypadkowo ścieknie to na pewno to sklei. 

Możesz jeszcze poszukać farb epoksydowych, nie potrzebujesz tego wiele a ich stosowanie powinno być łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak powiedzieć ale wziąłbym 1 litr. Pamiętaj aby na raz nie przygotowywać dużych porcji z Utwardzaczem bo może zacząć wiązać już w pojemniku przed naniesieniem - będzie gęstniał  i się rozgrzewał.

Ważne jest aby była dobra proporcja utwardzacza do żywicy czyli np 200 g Epidian 5 do tego 24 g Utwardzacza Z1  i dobrze wymieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladies & gentlemen, wchodzę w ten temat bo niesie ze sobą jakiś wątek który mnie

interesuje. A tu od nastu postów o lakierowaniu blachy. Może coś w temacie, poproszę.

Właśnie kupiłem coś takiego jak na foto i myślę że będzie to lekarstwem na problemy

poruszone w temacie. Mam tylko problem, wiertarka do 10 mm, a potrzebna średnica 18 mm  :(

 

post-73893-0-34547900-1511896885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertełko 6 i nawierć otwory po kole o średnicy jaką potrzebujesz, albo użyj rozwiertaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było kupić cos z max fi 10 mm. Ja mam wiertarkę do max 12 mm wiertlo mialem fi 13,5mm ale czesc chwytowa przetoczylem na 12mm . Potrzebowalem otwory na 14mm wiec reszte rozbilem . A wezyk i dysze mam na 10mm. Moim zdaniem troche bezsensu na 18mm robić otwór...jakby dało rade to bym wymienil na coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać radę, blacha na zbiorniku ma chyba 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja musze się pochwalić ,że u mnie średnio dosuszanie się spisuje,nadal mam mokre ścianki i klape. Opal suchy,jak wrzucam to się kurzy nawet ,jak przynoszę groszek z gospodarczego przez tydzień w otwartych workach stoi w cieplej kotlowni i sypie to się kurzy,że masakra to i tak się poci klapa i ścianki podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj robiłem właśnie dosuszanie bo w końcu doszła podstawka pod dmuchawe. Wiertło jakie miałem max chyba 10mm a później miałem frez i nim robiłem, że względu na brak wiertła stozkowego. Wyszło chyba nie najgorzej. Efekt zobaczymy po jakimś czasie. Kupiłem w podstawke i w niej robiłem żeby nie ruszac palnika. Chcę to demontuje 8 nieźle ma. W zbiorniku u mnie była dość gruba blacha ale poszło bez problemu.

 

Ps. Mój groszek kupiony niby suchy. Dodatkowo worki jutowe l. W kotłowni leży ponad miesiąc. Wsypujesz - > kurzy się a za 2h mokro. Jak dobrze się przyjrzeć trafia się węgle wilgotne a to wystarczy żeby było mokro w zasobniku 7c669d61293d4639813d9634ba83656d.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile juz im palisz? Kiedy rozbierałeś podajnik slimak? Może masz ślimak stalowy a nie żeliwny i wtedy zgodnie z tym co Pieklorz pisał w innym wątku efekt skraplania mniejszy, a dodatkowo osuszanie sprawdza się u Ciebie i super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuszanie zrobiłem u siebie dwa lata temu, według swojego pomyslu, na podobnej zasadzie co tu opisywane zrobiłem tak również u rodziców.co mogę stwierdzić: ja mam podajnik stalkę u rodziców zeliwniak i się okazuje że u rodziców czasem jest kosz wilgotny, u mnie na stalowym suchy.czyli potwierdza to teorie kolegi pieklorza. Kosz też zaczął lekko zachodzić rudą ale od czasu do czasu polewam groch w koszu olejem z frytkownicy, tak z frytkownicy, ścianki kosza się konserwują, a i ślimak też , i jeszcze ciężej chodzi, i jeśli się nie mylę nie wyciera tak ślimaka. Myślałem o użyciu wapna też ponoć wytrąca wodę i węgiel lepiej się ponoć pali, ale rodzice nie chcą się w to bawić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale mokrym groszkie i nic sie nie leje jakos tylko mam zrobione dosuszanie nie 8 czy 10 tylko bodajze fi18 moze nawet wiecej .

A w którym miejscu masz w zasobniku wpieta ta rurę na środku,czy na którymś z bokow co bardziej się skraplalo?

Ja mam duży kosz 220 kg..może dlatego nie daje rady?

W piątek albo poniedziałek bede miał wymieniony na standardowy czyli mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.