Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Pomoc - Podłogówki Petla


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Przelałem powietrza brak , długie pętle nadal zimne . Czyli wydajniejsza pompa jedyne rozwiązanie. A i czy to normalne ,że na tych rotometrach po kręceniu nic się nie dzieje w sensie sprężynka nie pracuje nie zmienia wartości ? Bo jedyne co zauważyłem ,że działają one 0-1 jako zawory ,a ta skala to pic chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz , jak przelewałes to woda leciała podobnym strumieniem jaki wpuszczałeś w petle ? az sie wierzyć nie chce ze  pompa 25/40 nie przepcha wody przez jedna petle długosci 120m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednej pętli miałem odpady z produkcji PEX które skutecznie blokowały na niej przepływ.

Przelałem ją pod ciśnieniem bez podłączenia do belek.

Trochę się zdziwiłem co zobaczyłem w wiaderku :).

 

Nie mówię że tak jest w tym przypadku ale można wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis zajrzałem do rozdzielni podlogowki i zauważyłem ze rotametry rowno pokazują ale nie są wszystkie wypelnione woda jak to bylo po uruchomieniu. Mam nadzieje ze na zdjeciach widac ta sytuacje. Podloga niby grzeje ale nie wiem czy tak powinno być, a tym bardziej że wcześniej tak nie bylo.

post-66718-0-13859700-1512063274_thumb.jpg

post-66718-0-54030500-1512063307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ,ze w przepływomierzach nie rusza się spręzynka a zarazem wartość na nich wskazana to jakas wada czy przez to ,ze na powrocie są one zamontowane ,a nie na zasilaniu . Ogólnie chyba działaja bo po zakreceniu nie ma przepływu na danej petli ,ale jedynie brak jakichkolwiek wskazan stad moje pytanie . Rozdzielacz ze zdjęcia kosztował mnie 400zł może gdybym kupił coś lepszego firmy afriso czy innej to by wtedy działało nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rotametry z postu poprzedniego są z zerem na górze czyli są przeznaczone do montażu na zasilaniu a nie na powrocie

Aby to działało musisz przełożyć belki.

 

PS

Nie zawsze zasilanie musi być na górnej belce, ale tak się przyjmuje zwyczajowo, więc je zamień miejscami i wreszcie uruchom tą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze dołożę...Jak już będziesz przekładał tą pompę na podłogówkę, to przenieś od razu zawór zwrotny za trójnik od strony powrotu kotła. I nie zapomnij o śrubunku przy nim :)

post-51897-0-61618600-1512385684_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest zasada przy podłączaniu podmieszania 3D- chłodniejszą wodę do podmieszania pompa powinna zasysać z powrotu podłogówki a nie powrotu kotła. Jest jeszcze inna zaleta tego rozwiązania, ale mająca związek raczej z pracą pompy c.w.u latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie o ile dobrze rozumiem zdjęcie(bo zrobione tylko z jednej perspektywy)a autor w poście #1 pisze że na grzejniki jest zaw.4D to źle jest wpięta podłogówka,powinna być za zaw.4D i w odpowiednim miejscu wpięty z niej powrót.

To tak tylko na marginesie bo to nie ma wpływu na niegrzejącą pętlę

post-32948-0-29939700-1512391018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy to jest 3D, czy 4D, bo nie widać rury powrotu z instalacji do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/54e8ab307c8dd.jpg.html

 

za piecem schodzi się powrót z 4d , cwu , podłogi i co .

 

https://zapodaj.net/33cfd2d4b1b9f.jpg.html

 

Podejrzewam ,że belka z rotometrami była pod zasilanie ,ale ułożenie petli od podłogi spowodowało to ,że instalatorowi wygodniej było zamienić je miejscami . Czy to ma wpływ na niegrzejące długie pętle ? Bo jak wspomniałem zakręcajać na powrocie rotometr z małych pętli to automatycznie nie grzeja czyli to dziala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak idzie instalacja-powrót do dolnej belki . Instalator ma przyjechać bo kasę wziął to niech naprawia po sobie robote , choć z telefonicznych ustaleń podłączenie i rozdzielacz są dobre i to wina za dużych obiegów ,albo słabej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozdzielaczach są zawory kulowe jak również przed pompą podłogową. Pozostaje odciąć (zamrozić?)  powrót i podmieszanie do 3D termostatycznego i za jednym zamachem przelutuje podejścia do belek i przeniesie zawór zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym takie rozwiązanie (nawet pompa +3D przy rozdzielaczu), niż wieszać nad kotłem trzy pompy z jednego czwórnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem . Z pieca wychodzi niezależnie cwu , podlogowe na rozdzielacz +3d oraz CO na zaworze 4d wszystko na osobnych pompach . Tu myśle nie ma się czego doszukiwać bo cwu + co działaja dobrze czujnik przed rozdzielaczem podłogowym pokazuje 40 stopni wiec zawor 3d tez swoje robi nie puszczajac 65 z kotla . Spróbuje przekonac instalatora do zamienienia belek rozdzielacza ewentualnie danie 6m pompy na probe , zawory odcinajace sa więc tylko to przelac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wydaje mi sie żeby rotametr blokował przepływ nawet jak jest zainstalowany na powrocie , no chyba ze jest uszkodzony w środku .

Najprościej to wykręcić rotametr i wstawić korek i sprawdzić czy pójdzie  .

Pisałem to już także kilka razy że taki ratometr jest łatwo uszkodzić , przy wykecaniu powinnien byc opór , jeśli przegapisz miejsce graniczne do jakiego można wykręcić rotametr , to urywasz tam grzybek z o ringiem i on skutecznie blokuje przepływ , rotametr to nic innego jak zaworek , jak zle zainstalujesz to wode musi przepuszczac najwyżej nie będzie pokazywał wartości  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie idealnie pasowało by założyć rozdzielacz na wyjściu z kotła  i dopiero z niego podłączyć pompy  ,  o ile pompa od podłogi bedzie działac cały czas tak pompa CWU bedzie zaburzała  temp. za zaworem 4d i 3d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.