Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Przy Instalacji Z Podłogówką


jahla

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam mały problem z instalacją co i cwu.

podłogówka na całej powierzchni domu (105m2) poza garażem (25m2) oraz grzejniki w pokojach, łazienkach, salonie i garażu.

grzejników zamierzam używać sporadycznie do szybkiego nagrzania pomieszczeń mieszkalnych przy gwałtownych zmianach temp. poza garażowym,i łazienkowych tych chciałbym używać normalnie.

poprowadziłem jedno zasilanie i jeden powrót do rozdzielaczy (jeden jest do podłogówki 10 obiegów Kan seria 77A, a drugi 8 obiegów na grzejniki).

cwu zamierzam uzyskać poprzez zasobnik 300l z dwoma wężownicami do jednej podłączyć piec na paliwo stale do drugiej w przyszłości albo kolektory albo gaz do grzania wody w cieplejsze dni.

prosilbym o rade jakiej mocy pieca na paliwo stale powinienem szukać, czy powinienem stosować jeszcze zawór 4d lub 3d jeżeli tak to w jakiej odległośći od pieca bo na chwilę obecną zasilanie i powrót poprowadzone pod wylewką i wystawione w odległości około 30 cm od planowanego umieszczenia pieca, kolejne pytanie to czy wystarczy jedna pompka do tej instalacji, gzdie ją umieścić najlepiej i jeżeli potzrebny zawór to takrze jaki i gdzie?

dorzucam schemat byłbym wdzięczny za pomoc

post-41017-0-72356500-1334391077_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes mieć mieszacz 4d z przed mieszacza pompa cwu ,za mieszaczem obieg CO i do tego równolegle oboeg podłogówki tez na mieszaczu

układu w tej konfiguracji archaicznych mieszczy podłogpwych to ja nie widze chyba że bedziesz miał ze 60st na kotle to wtedy nie potrzebujesz zaworu 4d i na grzejnikach sterowanych głowicacmi tez ten parametr

cały układ kładą te rozdzielacze ztym smiesznym nieekonomicznym mieszaczem

a co do kotła to w przedziale od 18-25kW jesli uzywasz duzo wody

lub mniejszy jesli się nie używasz duzej ilosci wody to spokonie wystrczy 11-15kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź czy mógbyś przerobić ten mój schemat i dorysować te mieszacze i zawór bo nie do końca chyba wiem o co chodzi.

jeżeli wybiore kocioł z nadmuchem i utrzymywał bym te 60st to nie potrzebuje tego zaworu 4d i wystarczy jedna pompa obiegowa tuż za piece na pwrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam czasu aby to zaprojektowac ale proponuje

kocioł ,pompa do zasobnika,zawór 3d +pompa do grzejników ,równolegle zawór 3d +pompa do podłogówki (mozesz wykorzystać pompy od tych smiesznych mieszaczy kana) i to by było na tyle ze schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś znajdzie chwile żeby dodać te pompy i zawory o których pisał "automatyk" do mojego układu

dołączam też układ z zaznaczoną częścia znajdującą się już pod wylewką istnieje jeszcze możliwość manewru przy kotle i zasobniku natomiast przy rozdzielaczach niestety bez remontu już nie, prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę.

post-41017-0-04083900-1334430013_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.