Skocz do zawartości

gregoriusr

Forumowicz
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O gregoriusr

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

835 wyświetleń profilu
 1. gregoriusr

  problem z ogrzewaniem podlogowym

  brak zaworu zwrotnego na powrocie z podłogówki
 2. gregoriusr

  Problem z podłogówką

  obwody mogą być zapowietrzone. Czy to pierwsze uruchomienie, czy działało i przestało. Pozdrawiam,
 3. gregoriusr

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Nie przeszkadza zasilanie pompą. Dziala bez problemow.
 4. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Co do zaworu to można dać VRG132 z gwintem zewnętrznym 5/4, jest taki o kvs 6,3 oraz kvs 10.
 5. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Tylko takie coś udało mi się znaleźć: https://drive.google.com/open?id=1qMkpphdSmnQdUDfNQU6gGWmGNs132r4r moduł zewnętrzny to PUHZ SHW112YAA a moduł wewnętrzny to EHSC-YM9EC Pozdrawiam.
 6. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  te co mam teraz mają kvs 3 na jeden rozdzielacz i nie wystarczają. A zawory zwrotne dobrze czy gdzieś za mało albo za dużo. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam, Grzesiek.
 7. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  przeoczenie nie zamieniłem kierunku jak kopiowalem. 3D 5/4 przyłącza to w środki ma 1cal i jak zasilanie Cu35 to chyba powinien być ok. Teraz mam dwa termostatyczne na każdy obieg 3/4 a przyłącze 1 cal i są za male.
 8. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Będę próbował się z nimi dogadać aby był z dwoma wężownicami. A wymiennik płytowy i sprzęgło takie ok 40kw będą dobre.
 9. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Obecnie jest bojler dwupłaszczowy 140l ale razem z pompą ciepła ma być montowany 300l z jedną wężownicą. Mam sterownik euroster uni2. Ma on możliwość sterowania dwoma obiegami grzewczymi na co z zaworami mieszającymi i z pogodówką oraz obiegiem cwu.
 10. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Wydaje mi się, że najlepiej aby z PC wychodziła temperatura już odpowiednia na podłogówkę wtedy by najwydajniej pracowała, ale biorąc pod uwagę, ze będzie jeszcze kocioł to musi być podmieszanie. Ewentualnie jak się da mogę ściągać siłownik i otwierać na max 3d a jego odnoga żeby była zamnknięta. Jeżeli nie da się tak zrobić to podczas pracy PC zaworem 3D będzie sterował sterownik dodatkowy euroster ale nie ma on komunikacji z PC czyli będzie niezależny. Jego czujnik do załączania pomp musiałbym umieścić np na sprzęgle. Nie wiem też gdzie wpiąć kocioł przed sprzęgłem czy za. Pozdrawiam.
 11. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  z samej pompy ciepła to bym to zrobił chyba tak, no może to podmieszanie bym zlikwidował bo bym miał odpowiednią temperaturę z pc bez konieczności dodatkowego podmieszania. Muszę znaleźć prawidłowy schemat wyjść do tej pompy. Ten instalator twierdził, że ma wbudowany zawór 3D do przełączania między co a cwu, a na różnych schematach w internecie widzę że jest on na zewnątrz. A dodatkowo na wszystkich schematach jakie znalazłem ze strony mitsubishi wszędzie jest jeszcze bufor zamontowany. Także już mętlik mi się zrobił. Pozdrawiam.
 12. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Czyli obieg CO i CWU wpiąć za sprzęgłem. Sprzęgło w obiegu kotłowym będzie pełnić rolę ochrony powrotu. W PC wyłączyć będzie trzeba obieg CWU a zasilanie na CO z PC trzeba ustawić na wyższą temperaturę aby mogła zasilać też CWU. Dobrze myślę?
 13. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Instalatorowi który robił podłogówkę powiedziałem, że źródłem ciepła będzie pompa ciepła i tyle mu wystarczyło. Zaufałem mu zupełnie bo nic się na tym nie znałem, on nie widział w niczym problemu i robił.Teraz wiem, że powinien być projekt. Gdy zabrakło kasy na pompę zrobiłem tymczasowo kocioł na paliwo stałe. Instalator twierdził, że musi być min 25kw (z kilku firm miałem wyceny na pompę ciepła i wysyłałem im projekt budynku, dobrali pompę o mocy 14kw), ja kupiłem kocioł 22kw. Powiedział, że może pociągnie. Zrobił wstępnie kotłownie w jeden dzień, niedokończył miał podjechać w innym terminie i skończyć. Nie mieszkałem więc mi się nie spieszyło. Ale kilka razy go prosiłem aby przyjechał dokończyć i przez ponad rok się nie zjawił. Wypiołem się na niego i po lekturze tego forum dokończyłem sam, odpowietrzyłem i uruchomiłem.Oczywiście podczas uruchamiania wyszły inne kwiatki jak odwrotnie podpięte zasilanie z powrotem w rozdzielaczu na poddaszu, rotametry nie chodziły, po zamianie belek zaczeły działać, brak uszczelek w śrubunkach, kilka przecieków na lutach. Po uruchomieniu jakoś to działało, zaniepokoiły mnie tylko małe przepływy ale pisałem o tym na forum i kol. sambor podpowiedział, że instalator źle zrobił zmieszanie do podłogówki. Zrobił na zaworach rozdzielających herz cialis o za małej średnicy. Instalacja działa do tej pory jednak aby uzyskać komfort cieplny musiałem podłogówkę puszczać na wyższej temperaturze ok 38 stopni. Teraz zrobili dotację w gminie i chcialem to poprawić i zrobić prawidłowo tak jak powinno być. Człowiekowi, który chodzil i spisywał chętnych na pompę powiedziałem wstępnie, że moc 14kw bo takie miałem wyceny z firm. Okazało się że przyszły 11,2 i taka będzie. Monter, który przyszedł sprawdzić instalację powiedzial, że puści przez sprzęgło coś tam zaślepi i że będzie pan zadowolony. Jak usłyszałem to ostatnie postanowiłem napisać tu i dowiedzieć jak taka instalacja powinna wyglądać aby wcześniej ją przygotować a oni żeby tylko wpieli PC. Moje obawy wobec tej firmy po części się potwierdzają, bo tylko na mojej ulicy dwie pompy przez nich montowane przestały już działać. Odnośnie modelu to mam tylko te dane. Pompka w tej pompie jest podobno pięciobiegowa. Jak znajdę instrukcję to zamieszczę. Pozdrawiam.
 14. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  Zapotrzebowanie budynku według cieplowlasciwe to 8kw na CO + 4kw na CWU. Projektowana pompa ciepła to mitsubishi 11,2kw model PUHZSHW112YAA. Obecnie jest kocioł węglowy 22kw. Naszkicowałem instalację bez pompy ciepła tylko pod sam kocioł. Kotła nie chciałbym już używać ale narazie chcę go zostawić wrazie czego. W całym domu jest sama podłogówka. Na parterze jeden rozdzielacz 10 sekcji plus dwie na drabinkę w łazienkach (tak używałem i nie potrzebuję wysokiej temperatury na nich, chcę tylko do suszenia ręczników, ewentualnie podepnę grzałkę). Na poddaszu jeden rozdzielacz 12 sekcji plus dwie na drabinki w łazience i pralni (też nie potrzebuję wysokich temperatur na nich dlatego podpięte pod rozdzielacz podłogówki). Czy tak jak na załączonym schemacie będzie to działać i gdzie najlepiej wpiąć się pompą ciepła. Pozdrawiam, Grzesiek.
 15. gregoriusr

  Instalacja pod pompę ciepła

  A może lepiej było by tak. Obieg kotłowy całkowicie odcięty i wszystko z pompy ciepła. Tylko nie wiem czy pompka w PC wydoli na oba rozdzielacze.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.