Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Pomoc - Podłogówki Petla


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zmieniłem belki efekt przeplywki działają , nawet przy przelewaniu widać było o wiele większe ciśnienie wody wypływającej.

 

https://zapodaj.net/077fc29478cde.jpg.html

 

Mam pytanie której przeplywki nie odkręc na max to przepływ jest jak widać 2l/m przy nabijaniu z instalacji był max ponad 5 . Czym to jest spowodowane ? Czy to wystarczy ? Narazie uruchomiłem podłogowke zobaczmy czy się nagrzeje ,ale widzę ,że delikatnie temp. Powrotu zmalała wiec może coś już się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro do @sambora DHL z "dowodem wdzięczności"  przyjedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc okazało się że rotametr blokował przepływ  :)

PS Sambor one są wkręcone  w belkę , tylko te dwa  wewnętrzne są odkręcone a tamte zewnętrzne  zakręcone , to widąc gwint od regulacji , tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie na tych 2 dlugich petlach 2l/min to max z pompy , te dwa zakrecone krótkie dobijaja do 3l/min i w momencie powrot gorący tutaj chodzą już godzine i można rzec ,że z 45 stopni zasilania na start powrót ma może 20 , poczekam do jutra , może jak sie zagrzeją to już będzie ok . Na to licze ! Dzięki za każdy pomysł , teraz już wiem ,że jest wszystko ok i na ten moment moge próby z mocniejsza pompą robić ,ale licze ,że takiej potrzeby nie będzie. Instalatora atakuje mówił ,że ponad 100 podłogówek robił ... widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2l/min zupełnie wystarczą , jesli podłoga nie grzała to kilka godzin zajmnie zanim powrót pójdzie parę stopni do góry , narazie to beton skutecznie odbiera ciepło z rur , 

Nie zapomnij ze w tych krótkich pętlach masz połowe mniej wody i mniejsza powierzchnia , więc pełny  obrót wody jest o wiele szybszy , 

 

Przy 120m , jest około 20l wody czyli pełny obrót powinnien trwać jakieś 10min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 m PEX-a 16 jest ok 0,11l czyli w 120m jest nie 20l a ok 13l.

 

 

PS

Ciekawy ten "hydraulik", ale ci pseudo fachowcy to tak zawsze, miałem raz takiego to nie wiedział jak się łączy PEX-y - myślał, że na zgrzewanie! 

Za to rowy pod kanalizację i ZW kopał idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 13,5 l. Srednica wewn. PEX-AL-PEX 16 to 12 mm. (0,006)2 X 3,14 X 120 M = 0,0135 m3 (13,5 l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ma 12mm to się zgadza, ja nie wiem dlaczego ale przyjąłem że ma 15, a przecież ścianki pena mają po 2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga grzeje! Jedna pętle ustawiłem płytki ciepłe , dziś dołączę drugi obieg to już chyba formalność. Jedyne co mogę zapytać to jaka temperatura zadać jak się podłogi zagrzeja aktualnie 45 stopni zejść potem na 40 ? Czy to zależy jak bardzo chce czuc komfort cieplny ? Ogólnie wielkie dzięki sam też na starcie myślałem o tej belce ale montażysta zbił mnie z tropu , problemów u mnie już brak ,można chyba powoli zamykać temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wieńczy dzieło. Ten wpis powinien być już na pierwszej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga grzeje! Jedna pętle ustawiłem płytki ciepłe , dziś dołączę drugi obieg to już chyba formalność. Jedyne co mogę zapytać to jaka temperatura zadać jak się podłogi zagrzeja aktualnie 45 stopni zejść potem na 40 ? Czy to zależy jak bardzo chce czuc komfort cieplny ? Ogólnie wielkie dzięki sam też na starcie myślałem o tej belce ale montażysta zbił mnie z tropu , problemów u mnie już brak ,można chyba powoli zamykać temat ;)

Temp.podłogi w strefie stałego przebywania ludzi nie powinna przekraczać 29st.tak że weź to pod uwagę przy zapodaniu temp.zasilania na OP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to jest, jeszcze pewnie ten zawór będzie do wymiany.

A nie masz przypadkiem takiego na instalacji CW?

Jakby był to może są zamienione miejscami.

 

A jak nie to trzeba to zmienić , temp 35C na podłogę to przy największych mrozach , obecnie  powinna być około 26-28C i takiej już nie ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż na mieszaczu - nie na pudełku. Na czarnym plastikowym korpusie jest napisane. Może masz p.oparzeniówkę założoną? 

PS: Tym razem @sambor mnie ubiegł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak nie to trzeba to zmienić , temp 35C na podłogę to przy największych mrozach , obecnie  powinna być około 26-28C i takiej już nie ustawisz.

Pytanie jak ma pętle rozstawione. U mnie prawdopodobnie są za rzadko i tak na 35 stopni sobie teraz hula a podłoga tyłka nie urywa... Nie widze pod płytkami co i jak, ale w pomieszczeniach grzejniki więc to pewnie mały rozstaw z racji na wspomaganie.

Tutaj pętle długie to i pewnie rozstaw mniejszy.

W esbekach nie da się przypadkiem wymieniać wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych ESBE to z tego co tam pamiętam to się go jakoś kalibruje , a VTA322 to nie jest czasem do CWu 35-60* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te vta 322  mają rózne zakresy temperatur , wiem że ja go kalibrowałem według instrukcji , nie pamiętam ale było napisane że ustwić na maxa i puścić max temperaturę i trzymac tak przez dobę czy jakoś tak ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ,ze u mnie temp podłogi odczuwalna jest dopiero jak ustawie 40 stopni na obieg , 45 juz niekomfortowo sie chodziło.

Co do zaworu na nim również jest napisane 20-43 stopni . Pewnie na wiosne będe zakładał taki na cwu bo z bojlera leci mi temp z kotła wiec niezbyt miłe jest dostać taką na ręce .

W razie czego moge tego esbe własnie tam zaadoptować ,a tu coś innego dołożyć jeśli macie coś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.