Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Pomoc - Podłogówki Petla


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Przecztaj moj temat bo mialem identyczny problem.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24246-niska-temperatura-powrotu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor dobrze podpowiada... Co z tego, że masz tam tylko 4 czy 5 pętli (mały przepływ), jak jedna albo dwie z nich mogą być wyjątkowo długie i masz spore straty ciśnienia na nich. Podmień te pompy, przynajmniej wykluczysz jedną przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak wróćmy do początku!!!

W poście #32 pokazałeś jak wygląda rozdzielacz i jakie są rozdzielacze 

W poście #33 podałeś że 

 

A czy to ,ze w przepływomierzach nie rusza się spręzynka a zarazem wartość na nich wskazana to jakas wada czy przez to ,ze na powrocie są one zamontowane ,a nie na zasilaniu . Ogólnie chyba działaja bo po zakreceniu nie ma przepływu na danej petli ,ale jedynie brak jakichkolwiek wskazan stad moje pytanie . Rozdzielacz ze zdjęcia kosztował mnie 400zł może gdybym kupił coś lepszego firmy afriso czy innej to by wtedy działało nie mam pojęcia.

 

Moja odpowiedź z następnego postu, praktycznie nie została zauważona, a ona na 99% rozwiązywała problem

 

 

Te rotametry z postu poprzedniego są z zerem na górze czyli są przeznaczone do montażu na zasilaniu a nie na powrocie

Aby to działało musisz przełożyć belki.

 

PS

Nie zawsze zasilanie musi być na górnej belce, ale tak się przyjmuje zwyczajowo, więc je zamień miejscami i wreszcie uruchom tą instalację.

 

Więc prośba do autora tematu sprawdź na 100% gdzie masz zasilanie , na której z belek !!!

To będzie cieplejsza belka.

 

Oraz ściągnij te białe kapturki z zaworów - czasem one coś przycinają.

 

Jak jest tak jak pisałeś to jedynie zamiana belek ruszy tą instalację , możne spróbować zamienić same zawory i rotametry, ale może się nie udać prawidłowa wymiana.

Zamiast zamiany belek można zamienić ( skrzyżować) w kotłowni rury za mieszaczem podłogówki.

 

 

PS

Czy jak włączasz pompę to rotametry się ruszają?.

 

PS2

Bez tego dalej nic nie zrobisz. gdyż jak " 0 " jest na dole szklaneczki to są to rotametry które montujemy na powrocie , a gdy jest "0" na górze szklaneczki to montujemy na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pokazałem zdjęcie górna belka zasilanie a dolna z przepływomierzami na powrocie . Ogólnie jak widać na zdjęciach w google poprawnie zainstaloeany rozdzielacz ma rotametry na górnej stronie belki u mnie choć zamienię belki to i tak rotametry będą od dołu tylko ,że na zasilaniu z racji poprowadzenia przewodów sami rozumiecie ,że ciężko je zagiąć i od dołu przyłączyć.

 

 

Po załączeniu pompy wskazań brak , małe obiegi jak wspominałem grzeją gdy zakręcę od nich przepływomierze to nie grzeją czyli działają u mnie jako zawór odcinajacy/zamykający dana pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do początku...post #45. To również było proponowane.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-65837-0-73743600-1512714941_thumb.jpgpost-65837-0-90868300-1512714950_thumb.jpgA ja znów pisałem żeby kolega wykręcił rotametr i wstawił zwykły korek , 5min roboty  

na zdjeciach widzimy 2 rodzaje rotametrów , według mnie 1 można instalować i na powrocie i na zasilaniu , drugi tylko na powrocie , ale to są moje gdybania :) wynikające z analizy konstrukcji tego rotametra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem bo nie przełoże jej tak z racji ,że podłączenie pexow mam od góry i ciężko będzie je zagiąć by szły od dołu. Jedynie myślałem ,że da się ewentualnie zamienić je miejscami (ten sam efekt co zamiana rur powrót/zasilanie ,ale wtedy zostaną one do dołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor coz za piekne zdjecie. A prawa autorskie :-) ale postawisz piwko i bedzie po problemie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga zaczęła mieć przebłyski od 2 dni odkręcony tylko 1 przepływ pompa na max i miejscami delikatnie jest ciepła w innym miejscu zimna , gdy odkręciłem drugi przepływ to całkowicie przestała grzać. Coś się ruszyło . Można teraz jakieś wnioski odrzucić czy nadal wszystko jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Ty kolego dlaczego TY nie zastosujesz sie do rad jakie Ci tutaj wszyscy polecają .

Najprostsza to wykręcasz rotametr i zaślepiasz korkiem , wtedy będziesz juz np wiedział czy to rotametr jest przyczyną .

Żeby coś wyeliminować musisz wykonać jakies czynności zmiany , a Ty tylko pytasz a nic nie robisz , już ze 2 tyg i 5 stron , a problem pewnie do rozwiązania jest u ciebie w godzinę , cudów nie ma tam 

 

Ps jak wykręcasz rotametr to zakrec zawór na drugiej belce to Ci woda nie poleci wtedy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dać rozdzielacz na tej samej kondygnacji co podłogówka,tak jak wszyscy robią ,a nie kombinować dosłownie "pod górę")

A ja tam mam  rozdzielacz na dole a 4 pętle po 120m na gorze i wszystko hula jak tralala :) Iam lucky :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to....zamiast eliminować i wykluczać po kolei ewentualne przyczyny, to wciąż piętrzy nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , jak pisze 

 

Podłoga zaczęła mieć przebłyski od 2 dni odkręcony tylko 1 przepływ pompa na max i miejscami delikatnie jest ciepła w innym miejscu zimna , gdy odkręciłem drugi przepływ to całkowicie przestała grzać. Coś się ruszyło . Można teraz jakieś wnioski odrzucić czy nadal wszystko jest możliwe?

Czyli postęp jest, do wiosny uruchomi wszystkie, lub przynajmniej większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze robie wszystko w miarę możliwości bo ciężko z czasem a codzienne siedzenie do 5 rano w kotłowni dawno odpuściłem .

Co do rotametrów nie będe ich wykręcał bo po to są by działały . Tak to na starcie mogłem powiedzieć ,że chce rozdzielacz do grzejników (gołe belki) ,a nie do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie rozumiesz chyba Ty masz je wykręcić żeby sprawdzić czy one nie blokują przepływu, tylko dla testu, nikt nie każe Ci ich wykręcić na stałe. Druga sprawa to i tak masz jak rozdzielacz do grzejników bo one nic nie wskazują, to tak jakby ich nie było, więc zastanów się co Piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem jeden to wygląda jak ten : http://www.aquen.pl/przeplywomierz-do-rozdzielacza-id-23 .

Ciężko nagrać teraz taką zaślepke to w między czasie przełożę belkę , uda sie nie uda , można zamknąć temat nie ma was co

już męczyć każdy dał swój pomysł . Szukam jeszcze i tak jakąś ogarnięta firme więc tak czy siak problem z podłogą czy instalacja będzie rozwiązany

szkoda tylko,że instalator nie ma chęci po sobie poprawiać bo on nie widzi problemu ,ale trudno pseudo.fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie pasuje zwykły plastikowy korek 1/2 cala taki co zaślepia sie podejścia  przed tynkowaniem 

PS jak uruchomisz to daj znać , coś się tutaj wszystkim należy za te 5 stron pisania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.