Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

średnica z zaworu 3d i rur do rozdzielacza może zostać 3/4 ?

 

Na przykładzie tego zdjęcia mogę tak połączyć powroty (czy za krótko będzie ?) i dać zwrotny (1 lub 2 opcja), bo przeróbka będzie po sezonie grzewczym ,a do tego czasu chociaż tyle bym zrobił.

 

https://zapodaj.net/1158e3690862b.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamęczysz mnie na śmierć) inni już dawno "wymiękli" tylko ja ciągle walczę jeszcze z tobą ;) Masz szczęście że czasami się nudzę w pracy)Zawór zwrotny w obiegu podłogowym ma być na rurze(opcja 2) w dowolnym miejscu a podłączenie tej ryry też musisz przerobić-ma być do powrotu z grzejników(ZZ na rurze 1 odciąłby podmieszanie do 3D)Ile jest pętli w tej podłogówce? i jaki jest typ zaworu w tej chwili VTA ile?pisze na zaworze,ale jak obecnie działa to powinno być OK

post-32948-0-50709000-1516777727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam...pewnie zawór RTL miał na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadratowych? Sam bym takie kupił :) Bieżących - dla 70-80 mb nie ma problemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany 3D ma zakres 20-41 teraz z kotła leci 60 ,a z 4D będzie leciała 45-50 stopni . Bo pomimo tego zakresu 3d na max otwarciu(6) mam 50 stopni , (2)30 na (1) nie da się go już skręcić ciężko i blokuje,a ustawiając (4-5) 40-45 stopni co mi pasuje bo te długie pętle przy temp. 40+ dopiero  dawają jakieś ciepło. Czy po przeniesieniu 3D po otwarciu na max będe miał tak jak na zakresie max 41 stopni czy mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany 3D ma zakres 20-41 teraz z kotła leci 60 ,a z 4D będzie leciała 45-50 stopni . Bo pomimo tego zakresu 3d na max otwarciu(6) mam 50 stopni , (2)30 na (1) nie da się go już skręcić ciężko i blokuje,a ustawiając (4-5) 40-45 stopni co mi pasuje bo te długie pętle przy temp. 40+ dopiero  dawają jakieś ciepło. Czy po przeniesieniu 3D po otwarciu na max będe miał tak jak na zakresie max 41 stopni czy mniej ?

Ten zawór ma zakres 20-43st i max tyle puści na instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli aktualne działanie zaworu gdzie max to 51 stopni świadczy i potwierdza,że instalacja jest spaprana.

Coś mi się nie chce wierzyć żeby puszczał ok.50st jak ma zakres 20-43 Może masz inny typ zaworu np. ten  z załączniku?

i raczej to że jest w tej chwili 3D podłączony przed 4D to nie ma wpływu na temp.jaką podaje na OP

post-32948-0-03722500-1517132002_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wgl zapytam o ten 4D i zimny powrót w przypadku wyłączonego cwu na stałe. Jeżeli 60 z pieca idzie na 4d i na instalację CO puszczane 45-50 stopni to gdzie ta różnica temp ucieka jak nie wraz z powrotem CO do kotła ? Jeżeli na ten moment na średnicy 1 cal logiczne jest ,że mamy przepływ na powrocie 4D skoro pompa CO pracuje? Wiem,że konieczne jest zastosowanie dodatkowej pompy obiegu kotłowego ,ale na tą porę przy otwarciu zaworu 50/50 powinno to jakoś działac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem 4d 1 cal wywalić i w jego miejsce dać tak jak wyjście z kotła zawor 4d 6/4 , wtedy nie będzie potrzebna pompa obiegu kotłowego bo pojdzie to na grawitacji ?

Koszt zaworu wychodzi mi taniej jak pompa z uzbrojeniem ,a działanie będzie takie samo ?

A proszę mi powiedzieć skoro 4D bedzie na 6/4 to powrót do kotła również w takiej średnicy ,a zasilanie CO oraz powrót CO do 4D moge zostawić takie jakie mam na 1 calu żeby dalej instalacji nie przerabiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starym fachowcu został tylko piec i podłączenie do bojlera .

Jutro już prace z wyprowadzeniem na nowo CO i podłogówki .

Przy termostatach na grzejnikach może całkowicie zbędny będzie zawór 4d(Piec 65 zadane 50 na CO z zaworu było.)  ? 3D termostatyczny zostawię do podłogi .

Chcę aby teraz było zrobione już dobrze i zapomnieć o tym całym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Zamiana miejscami filtra z zaworem zwrotnym przy pompie pomiędzy 4D a kotłem(filtr za pompą jej nie chroni)

2)Ususnięcie zaworu zwrotnego za pompą podłogówki (wystarczy jeden)

3)Odpowietrznik automatyczny na zasilaniu wężownicy

4)Brak zabezpieczeń dla układu zamkniętego czyli:zawór bezpieczeństwa,naczynie przeponowe,zawór schładzający dwufunkcyjny typu DBV

5)Brak naczynia przeponowego dla CWU+oczywiście ZB 6bar i ZZ

6)Montaż filtrów osadnikowych sitkami w dół

post-32948-0-75597200-1518593659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie jest odpowietrznik przed bojlerem czy też zabezpieczenie kotła w ukladzie zamknietym  , kolejność filtr pompa omylkowo ,tylko nie rysowałem już tego .

 

1.Przy bojlerze nie mam naczynia przeponowego sam zawor bezpieczenstwa 6 bar .- koniecznie trzeba to dołożyć ?

2. Czyli jak już jest jeden zawór zwrotny za pompą podłogową na zasilaniu to może zostać czy koniecznie przełożyć go na powrót podłogówki ?

3. Instalator jeszcze mówi więc zapytam ciebie kolego o to , że teraz podłoga chodzi niezależnie ,a po przepięciu za 4D będzie zależna od ogrzewania CO

czyli gdy na zaworze 4d ustawie 30-40 stopni to cięzko będzie taką wartość uzyskać z 3D na podłogówce ,a jak kiedyś wspomniałem u mnie przy 40 stopniach podłoga dopiero oddaje jakieś ciepło ( może to wina długich pętli) . Więc co radzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.