Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, marwol napisał:

Liczbę ruchów rusztu pewnie można zmienić na 1.

Pytanie tylko gdzie? bo nie znalazłem tego nigdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowych nie ma takiej funkcji 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marwol napisał:

David - pewnie masz tryb pracy palenie - wygaszanie. Zmien na palenie-podtrzymanie.

 

 

Liczbę ruchów rusztu pewnie można zmienić na 1.

Dwa razy się czyści gdy się wygasza. W trybie praca lub podtrzymanie czyści się raz. W menu instalator w trybie podtrzymania wyłącz wygaszanie. Czyszcze rusztu co 25 min to zdecydowanie zbyt rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KrystianK napisał:

Dwa razy się czyści gdy się wygasza. W trybie praca lub podtrzymanie czyści się raz. W menu instalator w trybie podtrzymania wyłącz wygaszanie. Czyszcze rusztu co 25 min to zdecydowanie zbyt rzadko.

Trochę nie zrozumieliscie - w czasie pracy, czyli co 25 minut czysci ruszt dwa razy i wyrzuca mi nieprzepalony pellet i to mi trochę nie gra, bo nawet jak przestawilem czyszczenie rusztu co 4 minuty to piec się wygasza czyści dwa razy następnie jest podsyp rozpalanie, praca i za 4 minuty znowu wygaszanie itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, david2512 napisał:

Trochę nie zrozumieliscie - w czasie pracy, czyli co 25 minut czysci ruszt dwa razy i wyrzuca mi nieprzepalony pellet i to mi trochę nie gra, bo nawet jak przestawilem czyszczenie rusztu co 4 minuty to piec się wygasza czyści dwa razy następnie jest podsyp rozpalanie, praca i za 4 minuty znowu wygaszanie itd. 

Może ja nie rozumiem , ale jak palisz w PID czy bez.Funkcja rozpalania jest wyłączona w menu instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, major742 napisał:

Trochę nie zrozumieliscie - w czasie pracy, czyli co 25 minut czysci ruszt dwa razy i wyrzuca mi nieprzepalony pellet i to mi trochę nie gra, bo nawet jak przestawilem czyszczenie rusztu co 4 minuty to piec się wygasza czyści dwa razy następnie jest podsyp rozpalanie, praca i za 4 minuty znowu wygaszanie itd. 

strasznie to dziwne, nie mówiąc o zużyciu prądu podczas ciągłego rozpalania. czyszczenie rusztu powinno odbywać się w trakcie pracy wg zadanej przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pabloxx napisał:

Jakie zadanie ma pełnić ta blaszka pod spodem palnika  co jest na 2 śrubki?  

Jakby ją odkręcić na stałe to popiół swobodnie by spadał do popielnika co sądzicie?  

Prawdopodobnie bez tej blaszki wentylator będzie ci dmuchał w popielnik. NIe widzę sensu tej operacji, ja czyszczę to miejsce po spaleniu 1 lub 2 ton pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zaglądam średnio co 2 tygodnie, jak czyszczę piec. dzięki temu podajnik nie łapie wysokich temperatur i utrzymuje temp. na poziomie 37-38 st.C. chyba to kwestia jakości peletu, bo w zeszłym roku nawet raz tam nie zajrzałem i było ok. teraz mam z ukrainy, więc trochę więcej świństwa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎12‎.‎2017 o 11:38, Szympao napisał:

Witam.

Mam prośbę, czy mógłbys napisać jakie ,masz ustawienia?

Ja własnie odpaliłem  takiego samego i rwe włosy z głowy.  Przy obecnej dodatniej temperaturze wciaga 40 kg dziennie. Masakra.

Czesc, ja mam sasa bio compact 12 kw, pracuje z funkcja pid i spala mi podobnie pomiędzy 35-45 kg na dobe, tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystkie nasze posty odnoszę wrażenie ze palenie tym pelletem jest naprawdę w *** drogie. I pewnie na jedno by wyszło jakby gazowym ogrzewać.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 19:22, dhany napisał:
Czytając wszystkie nasze posty odnoszę wrażenie ze palenie tym pelletem jest naprawdę w  *** drogie. I pewnie na jedno by wyszło jakby gazowym ogrzewać.

Nie jest drogie - wystarczą odpowiednie ustawienia.

Nie każdy ma dostęp do gazu :)

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marwol napisał:
Godzinę temu, lukash9 napisał:
Czesc, ja mam sasa bio compact 12 kw, pracuje z funkcja pid i spala mi podobnie pomiędzy 35-45 kg na dobe, tragedia.

To wyłącz PID.

Ok wyłacze PID, tylko nie wiem jak potem ustawić prace kotła. Jestem w tym temacie zielony. Może podpowiesz mi jak to ustawić krok po kroku żeby to działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak też mam problem bio efekt 17 kw temperatura 60 na piecu na podłogowe 16 stopni i na grzejniki  i spała mi na pidzie że 40 kg masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lachowicz napisał:

Jak też mam problem bio efekt 17 kw temperatura 60 na piecu na podłogowe 16 stopni i na grzejniki  i spała mi na pidzie że 40 kg masakra 

Grzejniki i podłogówka razem w pomiesczeniach? Strasznie mało na podłogę masz ustawione. Ja mam dla przykładu 34 stopnie i obniżenie pokojówki na 4 stopnie, piec chodzi bez wygaszania. 

Edytowane przez kezorbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie mieszkam jeszcze tam tylko podtrzymuje temperaturę żeby  mróz nie wyszedł na plusie jakieś około 7-8 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marwol napisał:
15 godzin temu, lukash9 napisał:
Ok wyłacze PID, tylko nie wiem jak potem ustawić prace kotła. Jestem w tym temacie zielony. Może podpowiesz mi jak to ustawić krok po kroku żeby to działało jak należy.

W tym temacie masz masę ustawień.

Dlatego pytam co zrobić i od czego zacząć, bo jak już pisałem nie mam o tym zielonego pojęcia. Interesowaly by mnie ustawienia takie żeby ten piec był  miare oszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.