Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

0,4*40worków=16zł/tonę jeden z kosztów workowania

Więc zastanówcie się, jak może kosztować 30zł zaworkowanie tony węgla na prywatnym składzie opałowym? Tak jak pisałem, nigdy nie spotkałem się ze stawka niższą niż 60zł od tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do luzu trzeba dodać workowanie ok. 30 zł, transport ok. 120-150 zł, paleta 20 zł.

Jakiś zysk za tą robotę i mamy cenę workowanego.

Ja workuje na swoim podwórku :)

Trzeba się przy tym narobić, ale jakieś 80 zł na tonie zostaje w kieszeni.

Koszt transportu przywozu 5 ton kosztował mnie 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pochwal się ile zajęło ci to czasu i pomnóż choćby przez stawkę godzinowa dajmy na to 12zl/h ktore musiałbyś zapłacić swojemu pracownikowi i sprawa jasna.tak jak Wojtek pisze u nas ciężko nawet o workowanie za 60 zł ,zwykle różnica w cenie to 100 zl na tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocnikiem zajęło mi to około 8 godzin. Mam taki metalowy lej, gdzie pod spodem umieszczam worek.

Najgorzej jest ten worek przenieść do kotłowni. Jest na parterze i trzeba wyjść po trzech schodach.

 

U mnie na składzie różnica na tonie między workowanym a luzem to około 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na składach workują po 30-50zl - różnie bywa, można też podjechać ze swoimi workami i samemu sobie z workować - sypią do takiego silosa ze 2 tony i podstawia worek i nalewa jak wodę z kranu

 

widzę że kolega na konkurencyjnym forum żywo zainteresowany towarem z Kolumbii :) a tak niedawno jeszcze śmichy hihy urządzał w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy te ceny na tym Mazowszu bierzecie ? :) Klikam autoryzowanych dostawców i ceny zgoła inne http://toton.com.pl/weglomat/sprzeda%C5%BC-detaliczna, https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/przedstawiciele-handlowi/typPh/autoryzowani-sprzedawcy#woj-5  czy tez do podajników https://www.pgg.pl/sklep . A co do importu hmm :) mam takiego delikwenta na ulicy co kupił kolumbijski 26MJ , ale nie spojrzał że to napisali dla ciepła spalania a nie do wartości opałowej. Teraz chłopina poleciał na Jankowice i dokupił 3 tony i miesza w piwnicy  w proporcji 1 do 1 . Bo mu się nie pali... :) i co ciekawe piszą że spiekalność jest max 5 , a on codziennie w swoim "zasypowcu" musiał mocno łopatą szlakę rozwalać, bo się popiołu nie dało z popielnika wyciągnąć. Swoją drogą jak oni te certyfikaty robią to głowa mała i to im polskie Instytuty preparują.. ) hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy te ceny na tym Mazowszu bierzecie ? :) Klikam autoryzowanych dostawców i ceny zgoła inne http://toton.com.pl/weglomat/sprzeda%C5%BC-detaliczna, https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/przedstawiciele-handlowi/typPh/autoryzowani-sprzedawcy#woj-5  czy tez do podajników https://www.pgg.pl/sklep . A co do importu hmm :) mam takiego delikwenta na ulicy co kupił kolumbijski 26MJ , ale nie spojrzał że to napisali dla ciepła spalania a nie do wartości opałowej. Teraz chłopina poleciał na Jankowice i dokupił 3 tony i miesza w piwnicy  w proporcji 1 do 1 . Bo mu się nie pali... :) i co ciekawe piszą że spiekalność jest max 5 , a on codziennie w swoim "zasypowcu" musiał mocno łopatą szlakę rozwalać, bo się popiołu nie dało z popielnika wyciągnąć. Swoją drogą jak oni te certyfikaty robią to głowa mała i to im polskie Instytuty preparują.. ) hmm

 

na Mazowszu i wschodniej ścianie Polski dominuje węgiel ze wschodu. Zaryzykowałbym stwierdzenie że ponad 90% obecnej sprzedaży to węgiel z importu. Na składach często podają że mają węgiel z Chwałowic, Wesołej, Piasta w zależności co w danym sezonie jest w modzie a ceny porównywalne do cen na kopalni. Rozumiem że dopłacają do tego interesu ;)

 

Także historia Twojego kolegi z kolumbijskim może być podobna, czyli jest on z nazwy Kolumbijski i tylko wyłącznie. Nawet średnio ogarnięty inwestor nie sprowadzi statku z Kolumbii upewniając się że sprowadza dobry towar bo koszt transportu jest wysoki....

 

A ceny są takie jak koledzy piszą, nie jest problemem kupna  workowanego miału za 570 / t oraz ekogroszku za 750 - 800 tylko bez wcześniejszego sprawdzenia takiego opału to starch kupować większe ilości... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie dogoniły jeszcze bo cena na kopalni np retopal - 738.00 brutto, a proporcjonalnie się zwiększyły. Z moich obserwacji generalnie rusek jest/był tańszy o około 50 pln na tonie przez 1-3 lata wstecz. Handlowcy za wschodniej granicy sprytnie w ten sposób konkurują z polskim czarnym złotem.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsyłam ciekawy artykuł odnośnie antracytu

http://www.energetyka24.com/679840,rosja-gra-antracytem-z-donbasu-potrzebna-stanowcza-reakcja-polskich-wladz-analiza

 

widzę że w przyszłym roku trzeba zrezygnować z kacapskiego wyngla, dopłacę 50-100 pln za tonę do polskiego. Zbiednieć nie zbiednieję, a w razie czego nie dołożę się do wałków robionych przy imporcie wyngla ze wschodu bo kto wie gdzie tak naprawdę jest wydobywany ten wyngiel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem 5 składów z opałem (okolice Makowa-Mazowieckiego).W jednym tylko gruby rusek a jeżeli chodzi o polski to sprzedawca mówił że nieprędko będzie.W drugim trochę miału i 24 tony polskiej kostki którą przywieźli przed godziną i już sprzedali a na pytanie kiedy będzie nowa dostawa dostałem odpowiedź:"nie wiem,straszne kolejki w kopalniach".W trzech ostatnich pustki. Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupują węgla na zimę, bo na forach pisali, że będą obniżki cen. Składy też nie kupują i czekają na obniżki ;)

 

Węgiel, który kupowałem w maju po 450 zł/t teraz leży po 580 zł/t. Jeden kolega na muratorze upiera się, że węgiel przez wakacje potaniał. Skład na którym bierze to chyba jakaś osobliwość wymykająca się poza ramy naszego rozumienia...

 

A więc ceny węgla dążą do tego o czym pisałem wcześniej - utrzymania przelicznika 1t eko = 2t miału. Jeżeli miał podchodzi do 600zł to eko z zawirowaniami, fluktuacjami, ale będzie po 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ceny węgla dążą do tego o czym pisałem wcześniej - utrzymania przelicznika 1t eko = 2t miału. Jeżeli miał podchodzi do 600zł to eko z zawirowaniami, fluktuacjami, ale będzie po 1200 zł.

 

ooo to np. Bartex, Karena mają mega promocje na ekogroszek wg. Twojego przelicznika :P

 

Edit: podpowiem że tam miały są powyżej 750pln :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten las, o którym myślisz to jego już nie ma, wszystko zakontraktowane do wycinki, łącznie z puszczami. To sto razy gorzej niż masakra - to Dobra Zmiana w akcji  :wacko:

 

Jedna wielka ustawka niestety, gest rządzących w stronę Falenty i mocodawców. Czytałem niedawno wypowiedź Ministra Energii Tchórzewskiego, który z śmiertelnie poważną miną przekonywał ludzi, że w Polsce przyczyną wysokich cen węgla z Donbasu są manewry wojskowe Zapad 2017  :D No cóż, obiecał też, że wszystkie problemy z węglem zostaną rozwiązane do końca listopada, ale nie podał którego roku... Czyżby dobrze wiedział, że poleci ze stołka? Поживём - увидим.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.