Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla Na 2017R


domelo27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski stwierdził, że przyczyną wysokich cen węgla w całym kraju jest wprowadzona 1 lipca w woj. małopolskim i 1 września w woj. śląskim ustawa antysmogowa :)

 

 

Mówiąc językiem partii rządzącej: im mniej smogu tym większa czeka obywateli węglowa hatakumba.

On to mówił ale ty to albo źle zrozumiałeś  albo to skróciłeś , on to powiedział ale też powiedział że zakaz sprzedaży mułów ,flotu oraz flotokoncentratów a to jest ok 3 mln ton więc brak na rynku tych 3 mln ton tego opału powoduje zwiększony zakup normalnego węgla , myślę że zrozumiale to napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dziesiątki lat indoktrynacji społeczeństwa propagandą przez system komunistyczny nie poszły w las :) Przecież jeżeli wg rządowego wiceministra 2 ustawy antysmogowe uchwalone przez samorządy spowodowały wzrost cen węgla o 20% to wprowadzenie działań antysmogowych przez kolejne 14 województw spowoduje wzrost cen węgla o 140%. A więc ludzie palący do tej pory mułami i flotami rzucą się na ekogroszek nie po 1000 zł tona, ale po 2400 zł za tonę. I ja się teraz pytam kto stoi za tymi podwyżkami cen węgla przez 'budżetową' PGG? Oczywista oczywistość, że to antysmogowe samorządy, czyli w większości ludzie wywodzący się z PO-PSL, ludzie Tuska. A więc podwyżki cen węgla to wina Tuska, Q.E.D. ;)

 

Zgadza się więc wszystko, berthold. Mówiąc językiem partii rządzącej: im mniej smogu uchwalanego przez obecne samorządy tym większa czeka obywateli węglowa hatakumba cenowa.

 

Kampania wstaje z kolan, ale nie węglowa. Choć węgiel będzie jedną z mocniejszych kart rozdawanych w tej rozgrywce. No i panie, i kto za to zapłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

  form Ja ci radzę dla twojego dobra psychicznego nie zajmować się polityką (zostaw to innym) ale sprawdź ceny światowe ,rynki węgla to zobaczysz że nie ma to wiele wspólnego z tym co ty głosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  form Ja ci radzę dla twojego dobra psychicznego nie zajmować się polityką (zostaw to innym) ale sprawdź ceny światowe ,rynki węgla to zobaczysz że nie ma to wiele wspólnego z tym co ty głosisz

A co mają do tego ceny światowe, jak mamy własny węgiel. To samo z masłem, śmieszki polityczne głoszą, że rynek światowy łasy na masło, a mój kolega co ma 60 krów mlecznych jakoś nie może dalej sprzedawać nadwyżek a cena mleka taka sama jak 2 lata temu.

 

Może ktoś ze śląska się wypowie, ile zamknięto kopalń przez ostatnie dwa lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z węglem i masłem sprawa dość podobna. Na rynku jest już praktycznie monopol. Może jest i kilka podmiotów w każdej z tych branż ale mają już rynek podzielony i wspólny interes w tym by cena rosła. Zmowy nikt im nie udowodni, wypracowują zysk na nie swoim majątku głównie dla prezesów, zarządów i zaprzyjaźnionych spółek. Ani górnicy ani mali dostawcy mleka nie mają nic do powiedzenia. Dość podobnie wygląda sytuacja w Lasach Państwowych. Kolejna "kasta nietykalnych" czerpie tylko dla siebie korzyści z naszego wspólnego majątku. Szeregowi pracownicy pracujący w prywatnych firmach na rzecz LP pracują na dniówki bez żadnych ubezpieczeń zdrowotnych czy emerytalnych. W razie wypadku zostają na lodzie... W tym samym czasie leśniczy na pipidówce ma na rękę nawet 7 tyś.a pracy o połowę mniej niż kiedyś. Zawód dziedziczy się często jak kiedyś szlachectwo. A cena drewna rośnie i powoli staje się ono towarem luksusowym. Niby lasy nasze wspólne a mamy z tego figę i zamiast drewnianych podłóg czy stolarki zwykłego Kowalskiego stać albo i nie tylko na jakieś płyty wiórowe. A wszystko w kraju w którym jest największa lesistość w europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało portali politycznych i koleżeństwo drobnych palaczy za politykę

przy ogrzewaniu się wzięło. Coś tam totalna szykuje na październik

i tam będzie mieli całe platformy do popisów. Niech ekogroszek będzie z Wami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żyjemy w próżni i niestety polityka ma wpływ na absolutnie wszystkie aspekty naszego życia. Nie da się schować głowy w piasek i czekać aż zagrożenia czy problemy jak chmura burzowa przejdą bokiem... Może jestem już staroświecki ale wkurza mnie niesamowicie jak słyszę, że kraj i ludzie się niby bogacą a tak naprawdę wszystko schodzi na psy i musimy się zadowalać bylejakością i tandetą, z którą płacimy więcej niż kiedyś kosztowały porządne i jakościowo lepsze rozwiązania, czy produkty które mogły przetrwać lata...

A co do "totalnej", to myślę że jej czas już się kończy i nikt o zdrowych zmysłach nie nabierze się już na ograne wiele razy chwyty... Co nie zmienia faktu, że dla "dobrej zmiany" też trzeba czas patrzeć na ręce i nie pozwolić na zejście na psy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżeństwo drobnych palaczy w Polsce to pewnie z 10 mln obywateli, w 90% ludzi nie uwikłanych w partyjne układy.

W ogóle na co nam system partyjny?! prosta odpowiedź, żeby stworzyć takie "otoczenie prawne", aby pod "płaszczykiem pobożności" żerować na ludziach klasy robotniczej. Nie potrzeba nam żadnych partii, nam potrzeba zmiany systemu wyborczego, listy społecznej na której znajdą się prawdziwie uczciwi ludzie, którzy w krótszej, albo nieco dłuższej perspektywie ale doprowadzą do diametralnych zmian w ordynacji podatkowej i uwolnią w końcu drobną przedsiębiorczość, bo to co jest teraz, faworyzuje dużych, a małym nie pozawala nawet ruszyć z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koleżeństwo drobnych palaczy za politykę

przy ogrzewaniu się wzięło...

 

Jest to wątek o cenach,a więc nieuchronnie związany z bieżącą polityką ale też dawniejszą i jej konsekwencjami.

Dla nas wszystkich jest lepiej,jak użytkownik swojego kotła jest zorientowany w tym temacie i nie tylko,to są nasze ciężko zarobione pieniądze,które nam łaskawie zostawili jeszcze "rządzący" do naszej dyspozycji.

A najlepiej jest,jak już dochodzi do wyborów,żeby każdy z nas był świadomym wyborcą,czego każdemu szczerze życzę i zachęcam do poznawania prawdy o otaczającej nas rzeczywistości,patrzenia naszym okupantom na ręce i bezwzględnego wytykania błędów tym,którzy tylko obmyślają,jak jeszcze można głębiej sięgnąć do naszych coraz bardziej pustych kieszeni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koryto zawsze zostaje ,zmieniają się tylko świnie przy tym korycie.

 

Heh,  koryto samo się nie stworzyło , no bo skoro ktoś zarabia brutto 2000, na rękę dostaje 1460 netto, a de facto pracodawcę ten cały "gips" kosztuje 2412 no to jest duuużo, żeby napchać wiele koryt. *** psia mać, żeby ludzi karać za chęć pracy opodatkowaniem na poziomie 65 % liczac z vatem, który zapłacą jeszcze od kwoty netto to chyba tylko w takiej postkomunie jak u nas w środku Europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No i oprócz wycofania tych nieszczęsnych mułów flotu w związku z ustawą antysmogową to jest już minus 3 mln ton a do tego doszły zaniedbania inwestycji z lat poprzednich w kopalniach to brakuje węgla a do tego ceny światowe też rosną , razem to wszystko do kupy zebrać i robi się $$$ , polityka ma niewiele z tym wspólnego no chyba że poprzednia władza dusiła kopalnie inwestycyjnie nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet VARMO też podrożał: http://www.varmo.com.pl/cennik/cennik_detaliczny_dla_sprzedazy_wysylkowej1.pdf

A na ich stronie nadal wisi porównanie z innymi paliwami z ceną o 100 zł niższą, amatorka. To trochę nie logiczne, skoro flotokoncentrat stał się praktycznie niesprzedawalny, to surowiec mają na pewno taniej, jak nie za pół darmo. Poza tym, jest to poprostu granulowany flot, a można go oficjalnie dystrybuować i nim palić:

 

„Zaświadcza się, że technologia wytwarzania paliwa VARMO sprawia, że jego stosowanie jest zgodne z regulacjami prawnymi w zakresie profilaktyki antysmogowej, w tym z zapisami Uchwały Nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oprócz wycofania tych nieszczęsnych mułów flotu w związku z ustawą antysmogową to jest już minus 3 mln ton a do tego doszły zaniedbania inwestycji z lat poprzednich w kopalniach to brakuje węgla a do tego ceny światowe też rosną , razem to wszystko do kupy zebrać i robi się $$$ , polityka ma niewiele z tym wspólnego no chyba że poprzednia władza dusiła kopalnie inwestycyjnie nic poza tym

Nie brakuje węgla, przypomniała mi się też propaganda kilka lat wstecz z cukrem, też nie było, ale nie brakowało :) po 7,5zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady i propozycje, przemyślę to sobie ;) Muszę sprostować jedną rzecz: nie jestem trollem opłacanym przez PiS jakich w internecie pełno oraz platformersem z totalnej jakich coraz mniej. Żadne krzyki i płacze nie przekonają mnie też, że cena polskiego węgla wydobywanego z polskich kopalń na terenie Polski przez polskich górników z Polskiej Grupy Górniczej bierze się z powietrza (czystego) lub ustalana jest pod dyktat niemieckiego kondominium ARA :) Przyznaję przy tym, że wytłumaczenie podwyżek cen węgla wiceministra energii Tobiszewskiego (socjologa po KUL, pracownika działu kredytów Banku Śląskiego) to wzorowa realizacja klasycznych Reguł Propagandy sforumułowanych przez niejakiego Goebbelsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ekogroszekprestige.pl/oferta/

 

:lol: :lol: :lol:

 

Na początku sierpnia złożyłem u nich zamówienia na 2T. Termin dostawy na 15 września.

Ale ok, jest czas to czekałem.

Niestety dostawa nie miała miejsca.

18 wrzesnia zadzwoniłem i się dowiedziałem, że "postarają się do końca września".

Anulowałem to zlecenie + jedno dodatkowe na 1T.

 

Teraz widzę, że ceną próbują regulować sobie klientów.

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś niezły wróżbita z tego twojego sprzedawcy :)

Skoro już zna ceny to było mu podpowiedzieć, żeby zastawił dom/firmę/wziął kredyt i zakupił węgla na zapas.

Takiego pewnego zwrotu rok/rok nigdzie nie uświadzczy!

 

Zobaczcie,jak się już ceny zmieniły w niespełna 2m-ce jak o tym napisałem ale "znafcy" i klakierzy kpili z tego,a to dopiero początek boleści.

Za 10 m-cy okaże się,że facet miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.