Skocz do zawartości

skąpiec

Forumowicz
  • Postów

    81
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana skąpiec w dniu 5 Stycznia 2012

Użytkownicy przyznają skąpiec punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia skąpiec

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Każdy instrument trzeba nastroić, także instalację grawitacyjną.Grzałem cały dom, przenosiłem żeberka z pomieszczeń cieplejszych do zimniejszych i tak stworzyłem finezyjny układ rurowo-grzejnikowy.
  2. Kol. zbigmaz1 powiedz od razu czy spalanie grupowe daje oszczędności palwa-bo to jest chyba najważniejsze..Według czego został ustalony algorytm spalania grupowego-temp.piec; temp. spalin; czystość spalin; temp. ogrzewanego obiektu.
  3. Ok. 110 m.kw. ale grzeję tylko parter. Góra zakręcona (ale jest 13 st.) bo dzieci wyfruneły.Instalacja wykonana własnoręcznie (piony ustawione wg. poziomnicy, grzejniki z lekkim skosem-wiadomo w którą stronę)-nic sie nie zapowietrza.Opał na kurpiowszczyżnie przeważnie ruski, ok 700 zł/t.Niestety w zeszły sezonie kupiłem od przyjezdnych ślązaków (samochód miał KT na tablicy) jedną kwaterkę , mówili że jest 1,5 t było skąpa 1t.Mówiąc o prostocie instalacji miałem na myśli większą niezawodność-mniej części.
  4. Przepraszam że tak póżno. Mam instalację 1generacji(tak jak w lpg).Celuję w prostotę.Piec uniwersalny, grube rury. Na razie przymykam powietrze klapką z elektromagnesem ale pewnie założę miarkownik. Obecnie baypas jest otwarty na full, może to z winy kiepskiego opału,ale piec rozgrzewa się lepiej.Ustawiam również odpowiednio główny zawór (zasilanie instalacji) tak ,że utrzymuję temp. 60-70 st.Ogólnie jest lepiej i gitara.
  5. skąpiec

    Ekogroszek Z Resover

    Witam Kol. Marcin pisał o opiniach negatywnych od nowych użytkowników forum , niestety ja też nie mam zaufania do pozytywnych opini od użytkowników z 1 postem.
  6. Mam zrobiony taki baypas z zaworem kulowym .Używam go przy rozpalaniy kotła (pełne otwarcie).Jeśli powrót z instalacji robi się cieplejszy stopniowo go zamykam.Mam przez to szybszy rozruch pieca.A koszty :zawór 3-drożny 200-300zł, kulowy 30zł.
  7. Witam Może sprawdzić sprawność spalania-kolor płomienia.(dopływ świeżego powietrza do kotłowni).45 na piecu a przy jakiej rusza pompka.Jeśli są zbyt gorące spaliny ,rozkręć piec-może trzeba coś wyczyścić.).0 stopni przy oknach to zimno-3 cm ocieplenia to zbyt mało.
  8. W ogóle czy jest odpowietrzenie naczynia rozprężnego-para nie ma ujścia przez rurę przelewową.
  9. Każdy tani pomysł jest dobry.Ja miałem bojler bez wężownicy , na dachu , przykryty daszkiem z poliwęglanu, podłączony do instalacji wodociągowej i też byłem z tego zadowolony.Mam zamiar to zmienić na kolektor własnej roboty wykonany z grzejnika płytowego, a zbiornik umieścić w budynku.Kolektor ze zbiornikiem ma pracować grawitacyjnie i wszystko pod ciśnieniem wodociągu. Im prościej tym lepiej.Uważam , że nie ma co iść w duże koszty (na profesjonalną instalację) ponieważ uzysk energii w miesiącach zimowych jest znikomy w stosunku do nakładów.
  10. Byłem u kogoś kto twierdził że ma specjalne panele do podłogówki-czy to prawda?-może nie drewniane.
  11. Rusz głową , na pewno masz licznik gazu u siebie więc spisuj codzienne zużycie.
  12. W jednym z postów napisałem , że mam naczynie rozprężne poniżej górnego rozgałęzienia , w pomieszczeniu ogrzewanym.Nikt nie zwrócił pewnie na to uwagi.
  13. Raczej trzeba patrzeć na ilość zużywanej w krótkim czasie CWU-ilość osób.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.