Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Stal kwasowa, palnik kipi więc pytam co można doregulować by zmniejszyć taki efekt, ogólnie tylko ta końcówka jest takiego koloru, głębiej wkład jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowka wkladu jest zimna i powoduje skraplanie sie spalin. Ponizej wklad jest wygrzany powyzej punktu rosy. Do mokrego przykleja sie pyl i czasteczki dymu. A kolor to juz mieszanka pylu i dymu z pelletu.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo trzeba będzie odpalić kocioł. W tym sezonie nastawiam się na jak najoszczędniejsze spalanie. Macie jakieś rady i patenty? Planuję:

- temperaturę w pomieszczeniach ustawić na minimum odczuwalnego komfortu 

- temperaturę CWU na 45 stopni z histerezą 5 stopni. Funkcje wygrzewania bojlera (raz w tygodniu do 70 stopni) zostawię włączoną 

- wyłączyć FuzzyLogic 

- szukam owsa łuskowego o wilgotności maks 15%, bo coraz częściej widzę opinie że dobrze się sprawdza przy zmieszaniu go z pelletem 

 

Co o tym myślicie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 4996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy.

Dzisiaj pierwszy raz uruchomiłem palnik kipi 16 kW. Nagrzał kocioł do zadanej temp. 55 st, wszedł w postój i temperatura spadała i już się nie załączył ponownie. Próbowałem włączyć ponownie, ale usilnie wchodził w tryb wygaszania, po czym pojawił się taki obraz na sterowniku. Teraz nie mogę nic uruchomić, co mam z tym zrobić ? Czy nieświadomie coś wyłączyłem ?IMG_20220919_190103681.thumb.jpg.937356d8d601f988c2a60422c819e120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również mam problem i nie ogarniam tematu.

Mam palnik kipi 16 kw. Po sezonie został wyczyszczony i nasmarowany. W dniu dzisiejszym uruchomiłem go jednak po kilkunastu minutach pojawił się komunikat " Przegrzanie palnika ". Kocioł się wyłączył , wyczyścił i odpalił jednak ponownie pojawił się ten sam komunikat. Chciałem nadmienić ,że taki komunikat pokazywał się sporadycznie. W informacjach obserwowałem , że temperatura palnika dochodziła nawet do 60 stopni.

Co może być tego powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekssWygląda jak byś wyłączył regulator , niestety macie nowe sterowniki i trochu inaczej niż u mnie wiec coraz ciężej mi się do tego odnieść ,czytaj instrukcję co i jak , wyłącz z gniazdka na chwilę i spróbuj włączyć regulator .

Masz termostat pokojowy? 

Godzinę temu, JanOleksy napisał:

Cześć. Potrzebuje skasować alarm. Ma ktoś dostęp do odpowiedniego kodu?

A jaki to alarm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem. Mam termostat pokojowy ecoSTER90. Wtyczką też próbowałem, bezpiecznik sprawdziłem. Co teraz ? W sterowniku mogę wejść we wszystkie ustawienia i je zmieniać , ale nie mogę uruchomić. Nie pokazuje temperatury aktualnej kotła i temp. zadanej, tylko OFF i 0 kW.

Edytowane przez alekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł się pewnie nie odpalił bo temperatura pokojowa go nie puściła . Albo histereza kotła .

A ty chciałeś odpalić i pewnie wyłączyłeś sterownik OFF , próbuj przy kotle na sterowniku załączyć na on , jeśli naciskasz te guziki to coś tam się chyba ukazuje na wyświetlaczu , przy kotle bo Ecosterem nie włączysz regulatora .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostało dzwonić do serwisu jeśli na forum nikt nie uzyskasz odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadziałał bezpiecznik STB to go musisz wcisnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyłączenia się palnika rozwiązany przy pomocy serwisu Plum. Otrzymałem taką odpowiedź na moje zapytanie,

"Literka T w rogu okienka oznacza ze wybrany jest termostat i zapewne Funkcją termostatu jest wyłączenie palnika.

Proszę sprawdzić w Ustawienia serwisowe->Ustawienia kotła->Termostat  oraz Funkcja termostatu."

No i pomgło.  Widocznie jak bawiłem się ustawieniami musiałem nieświadomie przestawić na wyłączenie palnka zamiast pompy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie szybkie pytanko czy ktoś z Was używa funkcji  obniżenia temperatury zadanej mieszacza od termostatu  - Ustawiłem to obniżenie na 4C w menu mieszacza, ale mimo wszystko jak termostat da sygnał że temperatura pokojowa została osiągnięta to palnik się wyłącza i przechodzi do wygaszania - nie wiem czy jest sens stosować to obniżenie ale chciałem trochę potestować tylko że wygląda jakby nie działało tak jak opisuje to instrukcja 🙂

 

dzięki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dlaczego kocioł się rozpala pomimo tego, że temp. w pomieszczeniu jest wyższa niż zadana na termostacie pokojowym? Temp. CWU też jest wyższa od zadanej, więc nie ma potrzeby dogrzewania (chodzi grzałka elektryczna). W skrócie - kocioł grzeje sam siebie! Nie przypominam sobie, abym coś zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje sam siebie bo trzeba wyłączyć  palnik  od termostatu , a Ty masz wyłączoną tylko pompę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta opcja w sterowniku kotła: Ustawienia Kotła/Funkcja termostatu i tu są trzy opcje: Palnik, Pompa, Wszystko. Mam zaznaczone "Pompa". Zaznaczyć "Wszystko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta opcja . Termostat może wyłączyć pompę ,palnik lub obie te rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupiłem ecoNet do kotła, mam sterownik ecoMAX860P3, w sklepie mówili mi że będzie to działać na tym sterowniku, w instrukcji jest napisane że do podlączenia interfejsu ecoLINK2 należy użyć adaptera EL2adapter V2 ale ja w zestawie nie widzę tego adaptera. W zestawie go nie ma czy sprzedawca mi go nie dołączył ? W instrukcji napisane też jest że w przypadku niektórych typów regulatorów konieczne jest zastosowanie adaptera i interfejsu które wchodzą w skład zestawu. Jest to cały zestaw do kipi z pluma. Nie wiem czy bombardować sklep o ten adapterIMG_20220922_165441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Zamontowałem nowy sterownik ecomax 350P.  Co mam w nim ustawić aby po obniżeniu się temperatury na kotle poniżej histerezy, kocioł sam się uruchomił ? Zadana temp. to 55 st , histereza 5 st, więc piec powinien się załączyć przy ok 50 st. W tej chwili na kotle jest 40 st, a on nadal w postoju. Nie mam podłączonego termostatu i pompa nie jest podłączona pod sterownik. Dlaczego palnik nie chce się samoczynnie uruchomić ?

Edytowane przez alekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.