Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, papen76 napisał:

Sorki, że tak dopytuje, ale to będzie ważne, bo zdaje się największy palnik, jaki tu zaistniał dobrej pory to 36 kW.
Jakiego rodzaju masz ogrzewanie? Podłogowka, kaloryfery?
Ochrona powrotu to zabezpieczenie kotła przed korozja niskotemperaturowa. Może być realizowana na kilka różnych sposobów i to też jest ważne dla ustawień.
Ale na pierwszy rzut oka: masz niska histerezę kotła.
Niestety nie mam doświadczenia w prowadzeniu tak duzych obiektów i jest pytanie czy lepiej dla Ciebie iść cały czas mała mocą czy ruszyć w stronę palenia od histerezy kotła.
Jak możesz, zrób zdjęcie tych pomp, zaworu 3D i jak instalacja podłączona jest do kotła.
Wtedy wszystko pójdzie szybciej.
@cezar76 Ty chyba masz coś większego u siebie? emoji848.png

Ogrzewanie domu po niemieckiego mur 80cm gruby, ogrzewany grzejnikami powierzchnia 450m2. jeden zawór 3D, 2x pompa CO i CW na obecnych ustawieniach spalanie rzędu 4x15kg na dobę pellet drzewo iglaste, robią się spieki ale nie blokują palnika. 

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

piec.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kolego jest ? piszesz że kocioł ma 43kw , a na sterowniku masz moc maksymalną kotła 55kw , jakiej mocy masz palnik? 

Nadmuchy wydają się u Ciebie przesadzone oprócz mocy minimalnej .

zastanawiająca jest moc minimalna kotła 27 kw . dlaczego taka?

Jaką masz temperature spalin ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kordjano napisał:

Jak to kolego jest ? piszesz że kocioł ma 43kw , a na sterowniku masz moc maksymalną kotła 55kw , jakiej mocy masz palnik? 

Nadmuchy wydają się u Ciebie przesadzone oprócz mocy minimalnej .

zastanawiająca jest moc minimalna kotła 27 kw . dlaczego taka?

Nie mam pojęcia i dlatego piszę posty żeby ktoś mi doradził jak go ustawić? Moc na sterowniku jest 55kW max i do takich mocy potrafi dobijać jak jest wychłodzony i startuje.

20201117_174053.jpg

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, papen76 napisał:

Ty chyba masz coś większego u siebie? emoji848.png

Ja to mam ledwie V12, a tutaj to rasowa lokomotywa. Z taką mocą to ja nie miałem do czynienia. Zakładając, że u mnie kocioł jest 40 kW, a palnik 36kW, to przy takiej temp zewnętrznej 32 kW też daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chodziło właśnie o te 36 kW, podaj może swoje ustawienia to bedziemy mieli punkt wyjścia do tej lokomotywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na tabliczce znamionowej jakiej mocy jest palnik to będziemy coś radzić , jeśli wymiennik jest 43 kw nie ma sensu palnikiem przebijać tej mocy .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezar76 napisał:

Ja to mam ledwie V12, a tutaj to rasowa lokomotywa. Z taką mocą to ja nie miałem do czynienia. Zakładając, że u mnie kocioł jest 40 kW, a palnik 36kW, to przy takiej temp zewnętrznej 32 kW też daje radę. 

Kolega już obiecał że pomyśli jak mu się lepiej zrobi  :)

11 minut temu, Kordjano napisał:

Sprawdź na tabliczce znamionowej jakiej mocy jest palnik to będziemy coś radzić , jeśli wymiennik jest 43 kw nie ma sensu palnikiem przebijać tej mocy .

Na tabliczce jest taka moc. W sterowaniu zmniejszyłem z 55kW na 43kW jak pisałeś.

kipi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest pompa przed zaworem? Ochrony powrotu też nie ma. Zrób zdjęcia instalacji tak żeby było coś widać tam za kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eliks napisał:

Tam jest pompa przed zaworem? Ochrony powrotu też nie ma. Zrób zdjęcia instalacji tak żeby było coś widać tam za kotłem.

tak wpierw jest pompa a potem zawór 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na początek minimalną na 30% wymiennika, czyli 14 kW, a maksymalną jak koledzy wspominali, 43 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

Pompa przed zaworem może robić za ochronę powrotu, zależnie jak to poustawiamy.

20201117_180411.jpg

20201117_180453.jpg

20201117_180536.jpg

20201117_180556.jpg

15 minut temu, papen76 napisał:

Daj na początek minimalną na 30% wymiennika, czyli 14 kW, a maksymalną jak koledzy wspominali, 43 kW.

moc ustawiona i nadmuch na 26% bo tyle jest najmniej, ale temp. na kotle 60C bo jeszcze nie mam termostatu pokojowego zamontowanego i mi się drink gotuje na stole w kuchni nie mówiąc o klimacie panującym w domu.

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak jak Sambor pisał, tutaj możemy zrobić ochronę powrotu, ale wtedy nie masz żadnej kontroli na to co idzie na kaloryfery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 18:26, cezar76 napisał:

@czarny21, a masz jakieś czujniki temp na zasilaniu za zaworem 3D i na powrocie? Dobrze byłoby wiedzieć jakie temp tam są. 

nic tam nie ma

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezar76 napisał:

@czarny21, a masz jakieś czujniki temp na zasilaniu za zaworem 3D i na powrocie? Dobrze byłoby wiedzieć jakie temp tam są. 

Po co czujniki za zaworem 3-D?

Jak nie ma mieszania na zaworze to temp za 3-D jest taka sama jak na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem palnik o modulacji 10 do 50 kw .

Temperaturę za zaworem to będzie taka sama jak i przed .

temperatura powrotu będzie zależała od stopnia otwarcia zaworu .

W takim układzie głowice na kaloryferach obowiązkowe .

rzecz jasna że o sterowaniu pogodowym temperaturą mieszacza nie ma mowy . 

Ale skupmy się na palniku , kolego ustaw moc maksymalną 43 kw  moc średnią około 23 - 25 kw i minimalną około 15 kw  nadmuch to musisz dobrać doświadczalnie jeśli nie masz możliwości użyć analizatora tak orientacyjnie to przy 15kw to dał bym około 28 do 30 % przy 25 kw około około 34 do 36 % przy 43 kw  40 45 % sugeruj się wyglądem płomienia w palniku zwłaszcza na pełnej mocy jeśli jest mocno pomarańczowy { brudny ] to stopniowo zwiększaj nadmuch o 1 -2 % aż zrobi się jasno żółty długi i nie poszarpany , zrób fotkę płomienia przy mocy 43 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kordjano napisał:

Tak jak myślałem palnik o modulacji 10 do 50 kw .

Temperaturę za zaworem to będzie taka sama jak i przed .

temperatura powrotu będzie zależała od stopnia otwarcia zaworu .

W takim układzie głowice na kaloryferach obowiązkowe .

rzecz jasna że o sterowaniu pogodowym temperaturą mieszacza nie ma mowy . 

Ale skupmy się na palniku , kolego ustaw moc maksymalną 43 kw  moc średnią około 23 - 25 kw i minimalną około 15 kw  nadmuch to musisz dobrać doświadczalnie jeśli nie masz możliwości użyć analizatora tak orientacyjnie to przy 15kw to dał bym około 28 do 30 % przy 25 kw około około 34 do 36 % przy 43 kw  40 45 % sugeruj się wyglądem płomienia w palniku zwłaszcza na pełnej mocy jeśli jest mocno pomarańczowy { brudny ] to stopniowo zwiększaj nadmuch o 1 -2 % aż zrobi się jasno żółty długi i nie poszarpany , zrób fotkę płomienia przy mocy 43 kw .

Czyli jak dostanę panel pokojowy bezprzewodowy to i tak temperaturą w pomieszczeniu nie będę mógł sterować bez głowic na kaloryferach? Dzięki za ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł sterować , ale taki panel nie wysteruje Ci temperatury w każdym pomieszczeniu co najwyżej na jednej kondygnacji , panel montujesz w pomieszczeniu gdzie najszybciej się wychładza i to pomieszczenie jest zamieszkałe nie na jakiej klatce a głowice pilnują temperatury w innych pomieszczeniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

Będziesz mógł sterować , ale taki panel nie wysteruje Ci temperatury w każdym pomieszczeniu co najwyżej na jednej kondygnacji , panel montujesz w pomieszczeniu gdzie najszybciej się wychładza i to pomieszczenie jest zamieszkałe nie na jakiej klatce a głowice pilnują temperatury w innych pomieszczeniach .

a to spoko bo w tak dużym domu mieszka nas 4 osoby i zawsze najszybciej wychładza sie na parterze. W takim przypadku jak będzie panel w 1 pokoju i ustawię 23C to w innych pokojach jakie będą temperatury orientacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mała prośba nie cytuj ostatniego postu bo to niezgodne z regulaminem .

Termostat działa tak że wyłącza ci kocioł a pompa jeszcze pracuje do spadku temperatury na kotle poniżej temperatury załączania tejże pompy , albo może wyłączyć pompe co a palnik pilnuje temperatury zadanej kotła , tak że w pomieszczeniach gdzie panel nie widzi temperatury ustawia się głowice termostatyczne aby pilnowały temperatury . Albo jeszcze inaczej ,gdyby wszystkie pomieszczenia w domu nagrzewały się i wychładzały idealnie tak samo szybko to ten panel by wystarczył .

 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że względem panelu pokojowego będzie podawana woda na cały układ o takiej samej temp. bez względu jakie panują temperatury w pomieszczeniach w których go nie ma. Temperaturę zadaną na piecu będę mógł utrzymać  tak żeby nie wychłodzić pieca poniżej 45C, a na grzejniki będzie podawana mieszanka pod panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czarny21 napisał:

na grzejniki będzie podawana mieszanka pod panel.

Ale z tego co koledzy powiedzieli wcześniej, to na zaworze 3d nie będzie mieszanki, jak to określiłeś , na zasilaniu grzejników. Jak będziesz miał 60 stopni na kotle to i tyle będzie szło na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak panel daje sygnał grzać nie grzać i to na wszystkie grzejniki jednocześnie , nie może ci wyłączyć wybranego grzejnika tam gdzie temperatura została osiągnięta ale może to uczynić głowica termostatyczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.