Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zasypywał też przez to że miałeś moc maksymalną jakimś cudem 55kw gdzie palnik ma 50 kw , chyba że ja źle coś tam widziałem u ciebie na fotkach .

Tą moc maksymalną ustaw tak żeby płomień nie stracił na zacności { chodzi o długość kity ) 

jeśli na 40 kw płomień będzie ładny a kocioł będzie się nakręcał odpowiednio szybko to jak najbardziej może być .

To już musisz sam wyciągnąć wnioski .

Coś mi tam świta że kiedyś gdzieś ktoś miał taki problem że przy takim dużym palniku podajnik nr dwa ten w palniku nie nadążał przy pełnej mocy , ale jak masz teraz te moce poprzycinane to wydajność podajnika wpisz faktyczną 

Daj znać jak sytuacja wygląda , te małe spieki nadal są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76A próbowałeś czy go nie zasypie ?  czy to tak teoretycznie 

Mojego na przemysłowej ósemce raczej by zasypało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie rozpalanie, to u mnie max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku maławy  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wygląda lepiej ,poczekaj chwile niech trochu pochodzi na maksa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43kW nadmuchu 47%

16057224093321363601382754865122.jpg

20201118_185856.jpg

Płomień teraz zdecydowanie lepszy jednak wcześniej przy pierwszym teście coś poszło nie tak dlatego go zasypało. Patrząc teraz na płomień i wcześniej to dopiero teraz widzę że to lokomotywa 600 kilogramów dlatego jak to w 3 osoby wstawialiśmy do kotłowni bez wózka to nie było lekko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się boję drzwiczki otwierać bardziej bo mi włosy na plecach opali. Płomień muska tylną ściankę kotła i to ja rozumiem. 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

20201118_190354.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jęzor jest będzie grzało , te nadmuchy musisz sobie dobrać tak aby ten płomień na twoje oko był jak najładniejszy .

O ja pierdziulam ale daje , wydaje mi się że możesz z mocą jeszcze zejść do 40 kw , ale sam zobaczysz co ci trzeba .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzę że wydmuchuje nie spalony pelet to go zmniejszyć?

Widok z górnych drzwiczek jest idealny z nadmuchu 47%. Dłuższy będzie zbędny bo mi plecy kotła wypali na wylot :) jeszcze z 15min grzania i będzie 65°C zadane. Wcześniej tak szybko nie dochodził do tej temp bo miał za małą dawkę paliwa i ustawienia złe.

16057230318407018235042814934320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć nadmuch skoro się porządnie rozpaliło i obserwuj co z płomieniem . 

A jak masz obrót komory ustawiony ? co ile sekund i jaki % intensywność ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchu dałem na 45% to przestał wyrzucać mniejsze kawałki nie spalone i przestał wypluwać iskierki zobaczę po wyłączeniu płomienia ile jest spieków . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że wydajność podajnika powinno się oszukiwać w ostateczności i nie tak dużo, jak to zrobił @czarny21. Już lepiej dać wyższą kaloryczność. Można jeszcze regulować długością cyklu pracy. Jakie moce masz ustawione? I jaką wydajność ustawiłeś ostatecznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie pochodzi na tym nadmuchu chwilę jak jest nadal ładnie płomień nie zrobił się czerwony to możesz jeszcze zmniejszyć nadmuch . 

daj znać ile czasu kocioł dochodzi do zadanej temperatury .

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Osobiście uważam, że wydajność podajnika powinno się oszukiwać w ostateczności i nie tak dużo, jak to zrobił @czarny21. Już lepiej dać wyższą kaloryczność. Można jeszcze regulować długością cyklu pracy. Jakie moce masz ustawione? I jaką wydajność ustawiłeś ostatecznie? 

I znów się z tobą zgadzam w 100% kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dla kotła 43kW. Do temperatury 60°C doszedł w 42min. Przy czym przy temp 55°C zwolnił z 43kW do 36kW ze względu na ustawienia fuzzy login. Teraz dobija do 65°C mocą 30kW bo to już jest poziom ustawiony w histereza  kotła na 5°C. Ostatnie 3°C zszedł na minimalną moc.

Super teraz mnie ten piec satysfakcjonuje.

20201118_193335.jpg

20201118_193350.jpg

20201118_193401.jpg

20201118_193408.jpg

20201118_193416.jpg

20201118_193427.jpg

20201118_193437.jpg

20201118_193445.jpg

20201118_193453.jpg

20201118_193518.jpg

20201118_193535.jpg

20201118_193550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.