Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Spora moc i duża powierzchnia wymiennika. Nie można oczekiwać, że kocioł będzie pracował z wysoką sprawnością przy mocach palnika np 5-7kw, ale to tylko moje zdanie... Jak masz ochotę, spróbuj testowo ustawić minimum na 9-10kw i zobaczysz jak kocioł się zachowuje i jaki kolor ma wymiennik. Sam jestem ciekaw, tym bardziej że masz lambdę

W pełni się z Tobą zgadzam. Tym bardziej, że moc minimalna używana jest przy histerezie h1 gdzie tak naprawdę wymiennik prawie osiągnął temperaturę zadana i sprawność wymiany spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papen76 napisał:

No tak, tak, szczególnie, że to miałowy górniak. Przy okazji, przebijamy 10000 postów w tym wątku. Czy jest tu ktoś z Kipi i Pluma? emoji4.png

Brawo Ty:-):-). Sonda Lambda Ci się należy od firmy Kipi :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

W pełni się z Tobą zgadzam. Tym bardziej, że moc minimalna używana jest przy histerezie h1 gdzie tak naprawdę wymiennik prawie osiągnął temperaturę zadana i sprawność wymiany spada.

Moc 7kw zaczyna się przy histerezie H1 jak i przy rozpalaniu i stabilizacji. Wtedy pewnie występuje już delikatne smolenie na wymienniku. Przynajmniej u mnie tak to wygląda

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje... Haha. W tym tygodniu zamawiam regulator ciągu kominowego, a nowa czujka płomienia już wędruje do mnie. Mam nadzieję, że spalanie spadnie, a ceglany komin to wytrzyma, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delete

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benton661 napisał:

Moc 7kw zaczyna się przy histerezie H1 jak i przy rozpalaniu i stabilizacji. Wtedy pewnie występuje już delikatne smolenie na wymienniku

Wiem, wiem... 

U mnie na wymienniku nie ma sadzy. Po prostu ma taki kolor. Osadu prawie wcale.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen, jak masz ceglany komin to lepiej nie kombinuj z mniejszymi mocami. Spektakularnych oszczędności i tak z tego tytułu nie będzie, a komin będzie zdrowszy:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przeciagniesz palcem po wymienniku, to jaki paluch ma kolor? Tylko nie mów, że błękitny hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, właśnie. Chociaż kominiarz był z kamerka we wrześniu i niby jest wszystko ok po trzech sezonach na pelecie, ale... Moc pozostanie raczej dostosowana do palnika, ale regulator muszę koniecznie zamontować. Przy dużych wiatrach strasznie mi przeciąga przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dragster napisał:

Rudy :)

Dziwny ten Twój kocioł:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Dziwny ten Twój kocioł:-)

E tam, trochę rudego nalotu zrobiło się po przestoju kiedyś tam latem :)

Mój wymiennik to Heiztechnik HT EKO Duo.  W komorze nad rusztem mam dwie pułki i zawirowacze plus trochę szamotek. W kolumnie wodnej również. zawirowacz Przy mocy 23kW temperatura spalin nie przekracza 90stC. Co do czystości wymiennika to mam gołe blachy. Czym niżej tym więcej osadu. W zależności od mocy osady zmieniają kolor. Tak jak mówisz. W pełni z tym się zgadzam. Jednak przy mocach nominalnych jest po prostu więcej pyłu który ma jasny kolor i jest wydmuchiwany z palnika większym nawiewem. U mnie jest to widoczne głownie w dolnej części komory. Jak pali się na niższych mocach to tego pyłu jest zdecydowanie mniej.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. A wyobraź sobie, jakby Twój kocioł pracował dłuższy czas tylko na mocy 7kw. Lambda może i pilnuje tlenu, ale duża powierzchnia wymiennika nie będzie sprzyjać optymalnej wymianie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale sobie zdaję z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak jak masz teraz, po przejściu na H1, to już blachy kotła niemal grzeją spaliny :-):-):-)

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę z innej beczki dostałem rachunek za prąd i w porównaniu  z poprzednim okresem rozliczeniowym mam 100 zł różnicy w góre praktycznie nic sie nie zmieniło paza palnikiem Kipi w domu . Ktoś wie ile prądu potrzebuje palnik ? chyba zapalarka  najwięcej zużywa  ?

mam rozpaleń około 10 na dobę   

Edytowane przez waldimajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie prądu przez palnik KIPI jest poniżej 25W. Zapalarka ma chyba 150W.  U mnie 4 pompy + palnik + przetwornica sinus <60W.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie spadło po zmianie na kipi i wymianie starej pompy na dwie wilo pico.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jedna zwykła pompa potrafiła brać tyle energii jak teraz cały zestaw C.O..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wiatrak jak ze starej młockarni Ech... To se ne vrati 175dc3ef4af62e9a5f1c8cc2cb2303da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem nowej ochoty na palnik od kiedy się dowiedziałem że można do mojego 4-16 zamontować ale kobieta nie chce słyszeć o nowym pomyśle,ale wtedy by było zajefajnie,palniczek by se śmigał a w szopie drewienko by sobie czekało na ochotę moją do tego by se wratilo lub awarię palniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.