Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, perski napisał:

Ja po 620 zł 8mm "no name"

620 bardzo dobra cena, ajak ze spalaniem? nie ma problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za tę cenę to jestem zadowolony. Małe bryłki spieków się robią ale palnik ładnie się ich pozbywa.

Jednak nie jestem może zbyt miarodajnym przykładem bo ja palę w piecu madmuchowym więc osiaganie temp zadanej i te inne sprawy zwiazane z centralnym ogrzewaniem mnie nie dotyczą i nie wiem jak by się sprawdzał w tym przypadku ale piec rozgrzewa do czerwoności wiec chyba nieźle się pali.

 

Posiadaja jeszcze 6mm za 720 zł

Edytowane przez perski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten nadmuch to zadurzy jest , robiłeś test podajnika ?  jakie masz pozostałe parametry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% to u mnie jest przy wygaszaniu, ale w takim dużym palniku może jest potrzebny większy nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ,ja mam palnik 36 kw i moc maksymalną przyciętą do 30 kw nadmuch dla tej mocy to 36% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek30 napisał:

80% to u mnie jest przy wygaszaniu,

 

2 godziny temu, Kordjano napisał:

nadmuch dla tej mocy to 36%

 

3 godziny temu, perski napisał:

nadmuch 80%

moglibyście te procenty przełożyć na obroty?, a może tu liczona jest wydajność wentylatora? A moze podacie jaki jest wydatek wentylatora na max albo jakie ma obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19jak Biawar się sprawuje? Jaka masz temperaturę spalin w tym kotle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar ok, spaliny 110-130(mierzone w czopuchu w miejscu gdzie jest miejsce na sondę), spalanie 27-30kg/doba, na razie się go uczę. Duzo pyłu w nim. trochę gówniano rozwiązano pojemniki na popiół, bo w tym głębi pod płomieniówkami jest od groma popiołu a jest ze 2-3 razy mniejszy od tego pod palnikiem.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kordjano napisał:

No raczej nie ,ja mam palnik 36 kw i moc maksymalną przyciętą do 30 kw nadmuch dla tej mocy to 36% .

No też nie korzystam z pelnej mocy i jadę do maz 30kw. Muszę jutro poszperać przy tych ustawieniach bo okaże się jeszcze że 30% ciepła wypycham w komin bo pewnie tak jest przy tak mocnym nadmuchu.

 

6 godzin temu, michal1977 napisał:

Gdzie taka cenę masz

mozesz dać kontakt

Jest to raczej na 100% jakaś Ukraina ale się pali. Goscia znalazlem w Katowicach więc jak byś był zainteresowany to pisz na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku paleniach w lumo jeden problem mam z głowy. Pamiętacie jak chwaliłem się tymi dużymi spiekami ( przypomnę może jak wyglądały) to  teraz takie mi się już nie tworzą. W zasadzie to przypuszczam, że wpływ na to miało zmniejszenie obrotów wentylatora. Wcześniej miałem ( na tym samym pelecie) 54%, a teraz mam 38%. To taka podpowiedź dla Kolegów, którym też się takie dziadostwo robi, mi pomogło. 

Mam więcej niedopalonych ale wolę to niż te "kalofiory" zatykające palnik.

A może jakoś podpowiedź z Waszej stronie jak spróbować dopalić te peleciki spalone nie do końca

Zrzut ekranu 2019-01-27 o 19.49.30.png

Zrzut ekranu 2019-01-27 o 19.49.43.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć obrotów już nie bardzo się da, a czas obrotu i procent jaki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ja palę  ogólnie na Olczyku, ale kupiłem pellet w Castoramie 14zł za 15 kg jest różnica w popiół z Olczyka to mąka a tu są spieki, ale ładnie podbija temperaturę więc chyba kupię kilka worków jeszcze. 

Edytowane przez Finepixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki to nie jest dobry pomysł, bo jak będą rosły za duże, to palnik będzie się zatykał , więc unikaj pelletu który ma w sobie piach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek może pomogło by wydłużenie cyklu pracy , albo zawyżenie nieco kaloryczności . wiem że jesteś przeciwnikiem tego drugiego , ale przy takich pelletach czasem tak tak  trzeba ,nawet kosztem płomienia , musisz sam wybrać co wolisz lepszy płomień czy niedopalone peleciki , jak ich nie ma zbyt dużo to bym się nie przejmował .Tak  z ciekawości to ten pellet 6 czy 8 ? . Jeszcze moje takie spostrzeżenie ze trzy lata temu też mi się robiły niewielkie spieki ,wtedy tez mocno dmuchałem i zmniejszyłem nieco nadmuch i spieki jakby też były mniejsze , ale całkiem nie znikły .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.