Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że ten kocioł to mój faworyt Nie ma się co oszukiwać, do pelletu najlepszy jest kocioł dedykowany do pelletu, hihi. Mam nadzieję, że będzie dobrze i długo służył. Bardzo fajny patent z tym podglądem płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to Ale słyszę, że podajnik2 też Ci głośniej chodzi, podobnie jak u mnie. Czyli trzeba z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację, bo czasem się dobrze pali, kita jest z przodu, a tył zawalony i dioda g..no widzi

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dam Wam kilka zrzutów. Co zmienione w ustawieniach RCK z 10 na 20MPa, wentylator z 4 na 38% na mocy max - takie zmiany po zamontowaniu palnika w nowym kotle

Edytowane przez Tomek0407
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że piec zbudowany pod palnik i czyste paliwo, te rurki przypominają mi piec gazowy z przed lat firmy Bepis, ale żarł gazu ile widział. Podoba mi się to Lumo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po pierwszym paleniu rano kocioł o około 40 min krócej dogrzewał mi bufor do temperatury 70 st C niż to robił w viadrusie. Kocioł jest lepiej izolowany zobaczcie jaka jest różnica po całej nocy postoju. Viadrus musiał grzać od około 36 , lumo startował jak temperatura na nim po całej nocy była na poziomie 51 st C. Zrzut ekranu 2019-01-26 o 19.46.26.png

Zrzut ekranu 2019-01-26 o 19.48.07.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darek21 napisał:

Tomek coś tu nie gra bo z ostatniego wykresu wynika że spaliny studzą kocioł.

Darek nie wiem co to jest ale zobacz jak kształtuje się temperatura spalin w momencie jak bawiłem sie ustawieniami RCK od 10 do 20 MPa. Temperatura kotła żółta linia

Zrzut ekranu 2019-01-26 o 19.53.03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym termometr kotła zamontowany jest przed tymi  rurami przez które przepływają spaliny ( tak pośrodku kotła), a czujnik temperatury spalin na czopuchu, czyli już gdy spaliny utracą  ciepło, przepływając przez te 18 rur.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR-ce tego kotła  był podany przedział 20-30 MPa narazie dałem 20 może potem coś będę zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25kW kocioł - bo palnik 26kW wszystko idzie pełną mocą bo przecież wiesz, że bufor grzeję, a koszt tej podmiany podam dopiero w poniedziałek po ostatecznym rozliczeniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ile wyjdzie, bo mi dystrybutor Lumo krzyknął siedem tysięcy za sam wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy i czy z wewnętrzną wężownicą schładzającą? Bo w sumie moją decyzję o tej podmianie kotła spowodowała informacja o zmianie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 kW. Nie wspomnieli o wężownicy. Dodam, ze kompletny zestaw z palnikiem kosztował u nich w salonie 10.300.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się orientowałem to wężownica podwyższa koszt o około 600zł, to nie wiem czy się opłaca,  bo zawór DBV to koszt około 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

Mam problem z palnikiem Kipi 40kW

Mam pellet no name 8mm którym paliłem do stycznia i nie było problemów. W Styczniu zauważyłem, że jest problem z detekcją płomienia tzn. na dużych mocach zaczyna spadać % płomienia czasami do wartości 0 mimo że jest płomień wielki. I zaczyna wtedy proces rozpalania. Wydaje mi się, że nie miałem wcześniej takiego problemu a płomień pokazywało na poziomie 100% ciągle. 

 

Zastanawiam się też nad ustawieniami bo miałem cały czas ustawione przez serwisanta nadmuch przy mocy max na poziomie 80% a z tego co czytam to użytkownicy nie wychodzą ponad 40%. To spora różnica. Może za duży nadmuch powoduje że nie widzi mi płomienia przy takim pellecie ?

 

Czy ktoś pali palnikiem takiej mocy przemysłowo i używa do tego np pieca nadmuchowego ? Chętnie wymienił bym z tą osobą spostrzeżenia na temat takiego palenia. Zastanawiam się też na jakim poziomie może mieć sprawność układ którego używam i czy inwestycja w piec nadmuchowy sprawność 90%  za 13 tys zł ma sens.

 

 

Pozdrawiam

20180730_135917.jpg

20180730_135811.jpg

20180730_135833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.