Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@robin60, są jakieś przecieki o aktualizacjach? Będą dla wszystkich, czy tylko dla wybranych, bez wymiany/wysłania do serwisu  sterownika? Kolega @Kashue udowodnił, że to nie jest taka skomplikowana operacja, potrzeba tylko dobrych chęci ze strony Pluma...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek21 a kiedy ja byłem niegrzeczny i nie uprzejmy.

@Benton661 nie skomplikowana ale tego nie da się zrobić przez econet 300. Dobre chęci to powinni w głównej mierze wykazać producenci palników oraz użytkownicy którzy chcą dokonać swej modyfikacji oprogramowania. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach , może ich serwisanci mogli by to zrobić za niewielką odpłatą , powinni to jakoś rozwiązać. Gdyż takie możliwości mają i to bez dwóch zdań. Tylko chęci Panie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nici z normalnej aktualizacji. Szkoda...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

@Kashue udowodnił, że to nie jest taka skomplikowana operacja, potrzeba tylko dobrych chęci ze strony Pluma...

No nie wiem, dla niektórych włożenie karty SD jest jednak problematyczne. Poza tym przy aktualizacji może zawsze pójść coś nie tak (choćby uwalona pamieć flash w sterowniku) . W sezonie grzewczym raczej bym nie wypuszczał masowej aktualizacji. Potencjalny strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ruch w temacie aktualizacji, żeby tak jeszcze można było to zdalnie zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 23:40, Miros napisał:

Ja mam spalanie dobowe i godzinowe, 22.thumb.jpg.1b591a1740c847f8b8402a4e9b2ceb90.jpg

A Ty masz może czujnik paliwa w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie kwestia ecoNeta, a modułów to uważam, że zdalnie będzie to raczej niemożliwe (to moje zdanie), a odpowiednich plików aktualizacyjnych żaden serwis nie wypuści ot tak dla przeciętnego kowalskiego, nie każdy sobie z tym poradzi i może wyjść więcej złego niż korzyści. Zazwyczaj wgranie nowszego oprogramowania ma miejsce podczas okresowego przeglądu palnika, który jak wiadomo wiąże się z odpowiednią kwotą za taką usługę. Obym nie miał racji, a serwis był łaskawy dla każego z nas ;-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety firmy tak działają, sprzedać, jakiś czas jest wsparcie, a później tak się robi żeby sprzedać nowy sprzęt . Najbardziej rażącym przykładem są telefony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Galaxy Note 3 w którym wsparcie skończyło się na 4.4.2 a ja mam w nim soft z Note 9 i działa bez zarzutu.  Piszę tylko że sprzęty różnego rodzaju mogą dużo więcej, tylko się ich nie wspiera żeby sprzedać nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obecnie trafiłem na markę telefonu, gdzie w ciągu ok 0,5 roku dostałem z 6 aktualizacji. Żona ma starszy model, ale nadal, sukcesywnie z podobną częstotliwością dostaje aktualizacje. I na dwoje babka wróżyła, czy pierwotny soft był dziadowski i producent go naprawia w ramach dobrego imienia marki, czy dba o swoich użytkowników... Także zobaczymy jak spisze się plum, a raczej kipi w porozumieniu z plumem, bo funkcja zużycia paliwa jest nader ciekawa i oczekiwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając oczywiście, że nikt posiadający zakładkę "zużycie paliwa" nie posiada , żadnego czujnika paliwa , więc dane do tych wykresów , muszą być wyliczane na podstawie innych danych, zakładam , że na podstawie "strumienia paliwa". Dziwne jest to , że po odblokowaniu tej funkcji nie miałem tam żadnych danych, czyli serwer nie robi tego dla wszystkich , tylko w jakiś sposób dokonuje selekcji.

Nie do końca rozumiem dlaczego uważacie , że do pojawienia się tej funkcji potrzebna jest aktualizacja ekonetu. Przecież to jest jedynie router z wgranym jakimś klonem open-wrt i postawionym serwerem www który przekazuje jedynie dane zbierane przez USB z konwertera RS485-USB. Czyli co wyśle mu sterownik kotła ten to przesyła na stronę, więc prędzej spodziewałbym wymaganej aktualizacji softu w sterownikach kotła, choć z drugiej strony skąd sterownik kotła miałby brać zużycie paliwa jak nie ze strumienia paliwa, który i tak już wysyła do ekoneta.

Zresztą zapewne można by zrobić taki eksperyment: Osoba posiadająca działającą tą funkcję , może ma gdzieś w pobliżu znajomego , który również używa ekoneta ale nie ma tej funkcji i testowo zastosować u niego swój ekonet, choć na 99% to nie uruchomi tej funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem o czujnik paliwa . Bo może ma być do poprawnego działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 ,
,proszę bardzo.
Sterownik mój obsługuje palniki o każdej mocy od 16 do 250Kw.

Palnik i sterownik kupiony od kipi w październiku, na początku z ecomax350, ale mi nie odpowiadał i za dopłatą wymienili mi na ecomax 920.

Zestaw to ecomax 920 i econet300 plus bezprzewodowy termostat pokojowy.

Nie posiadam w zbiorniku czujnika poziomu paliwa.

8ebeab40e6b40148c3cffbb2918c955a.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kashue, zgadzam się z Tobą. Bez czujnika w zbiorniku najprościej jest brać dane ze strumienia paliwa. Może po prostu nasze sterowniki mają zblokowaną funkcję przesyłu tych danych? Choć nasze podajniki są bardzo nieprecyzyjne, bo w zależności od ustawienia podajnika i rodzaju/jakości pelletu, raz sypną łyżeczkę, a raz łyżkę, ale może w dłuższym rozrachunku wychodzi na to samo. Więc najbardziej precyzyjne wskazania byłyby z jakiegoś czujnika naciskowego w zbiorniku, coś a'la waga.

Ale tak jak mówisz, to sterownik powinien przesyłać te dane, bo econet jest tylko pośrednikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miros napisał:

@robin60 ,
,proszę bardzo.
Sterownik mój obsługuje palniki o każdej mocy od 16 do 250Kw.

Palnik i sterownik kupiony od kipi w październiku, na początku z ecomax350, ale mi nie odpowiadał i za dopłatą wymienili mi na ecomax 920.

Zestaw to ecomax 920 i econet300 plus bezprzewodowy termostat pokojowy.

Nie posiadam w zbiorniku czujnika poziomu paliwa.

8ebeab40e6b40148c3cffbb2918c955a.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

I tu jest pies pogrzebany ja wgrałem dziś ale 6.30.37 pewnie to jest jakaś stara wersja a miałem 6.30.36 czyli niby nowszy ale nie na tyle żeby posiadać nowe funkcje. A tu kolega już ma 7 z przodu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by, chyba "za dopłatą" wymieniać sterowniki, żeby mieć tą ekscytującą funkcję... Kipi z plumem mogliby zacisnąć poślady i pokazać, że są najlepsi... Bo ciekawe co zrobiliby z tym całym szmelcem odzyskanym "za dopłatą"? Odzyskiwaliby srebro i złoto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Zauważ , że na stronie econet24 przy generacji wykresu można wybrać strumień paliwa, więc nasze sterowniki na pewno przesyłają te dane, a serwer plum te dane zbiera i przechowuje, tylko z jakiegoś powodu nie przelicza na zużycie dobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi do głowy, to że serwer nie przetwarza tych danych blokując sterowniki na podstawie ich numerów seryjnych albo wersji oprogramowania. Na chłopski rozum, jest do zrobienia odblokowanie tej funkcji, która uszczęśliwiła by wielu palaczy. 

Więc mogliby się spiąć. Ale pewnie zawaleni robotą... Za dużo zadowolonych użytkowników kipi i pluma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @palacz66 nie chcę już cytować Twego postu  695x , ale bycie tak odważnym w ujawnianiu  danych  , gdzie każdy z tysięcy użytkowników może mieć dostęp do Twego konta i panować wbrew Twej woli nad Twym kotłem to bardzo nieodpowiedzialny ruch. 

Pzdr.

Edytowane przez robin60
literki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój niech se panuje *** .jestesmy tu żeby sobie pomagać a nie się ***.i wyścigi robić kto szybciej coś znajdzie. 

Po wczorajszej aktualizacji jestem zawiedziony że nie mam tego czego chciałem. 

Ale w poniedziałek już będę miał. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, normalnie ale się "napędzacie" , a nie prościej tak jak ja to zrobiłem, wykonać telefon do serwisu Pluma. Sprawdzili, stwierdzili i dostałem odpowiedź i po prostu już nie gdybam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.