Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik też zapewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E Panowie pitolicie i piszecie czarne scenariusze.

Zapoznajcie się z Regulaminem serwisu www.econet24com oraz usługi econet w zakładce moje konto a w szczególności paragraf 5 Zasady Korzystania z Usług.

Regulamin

serwisu www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, palacz66 napisał:

Ustaliłem w starszych econetach tej funkcji nie ma i niestety nie będzie. 

Jednak będzie można zrobić aktualizacje przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , nie jest to funkcja związana z urządzeniem econet... lecz ze stroną, bo przecież econet24 ma informację o strumieniu paliwa, przechowuje ją również w bazie, więc nie widzę problemu by ją zwizualizować jako zużycie dobowe.

Zapewne jakieś firmy wynegocjowały by u nich nowe funkcję się wcześniej pojawiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, laptop napisał:

Gdyby zaszła potrzeba dopisania się do ewentualnej petycji w tej sprawie to chętnie dołączę :-) 

Swoją drogą @Miros , spalanie masz niezłe jak na brak zimy. Pensjonat ogrzewasz? ;-)

No mam trochę nieocieplonych metrów do ogrzania, a i wody w instalacji kilkaset litrów, temp też prawie cały czas w okolicy lub poniżej zera. Palnik chodzi cały czas na 8kw, czasami tylko wpada na 15Kw.

 

Co do zużycia paliwa przy econet to wydaje mi się że to kwestia oprogramowania w sterowniku, bo to tam zapisywane jest zużycie paliwa, a econet je tylko odczytuje i wyświetla. Jak nie ma takich rejestrów to oczywiste że nic nie wyświetki. Ja mam ecoster 920,  to jest sklonowana 860 w obudowie na piec zasypowy no i mi wyświetla zużycie dobowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik/econet nie gromadzi danych, to widać w danych jakie czyta strona i co jest wysyłane na stronę.
Można zresztą łatwo to sprawdzić, wyłączając internet dla sterownika... i po ponownym połączeniu na stronie będzie dziura uzupełniona ostatnimi danymi...

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że dane zapisywane są na koncie na serwerze. A jestem ciekaw czy gdyby ktoś komu nie wyświetla się zużycie zalogował sie np u osoby u której takie dane się wyświetlają to czy też zobaczy jego zuzycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, palacz66 napisał:

Jednak będzie można zrobić aktualizacje przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

Skąd ta nagła zmiana frontu? :) To już oficjalnie potwierdzone przez Pluma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MirosOczywiście , że nie bo strona jest dynamiczna i zależna od loginu osoby który powiązany jest ze sterownikiem, miejsce logowania nie ma znaczenia. Tak jak pisałem wcześniej stawiam na różne umowy producentów kotłów dla których w pierwszej kolejności dostarczane są nowe funkcje.

Z ciekawostek polecam zalogować się lokalnie na econeta i w innej karcie wkleić to:

http://192.168.xx.xx/econet/regParams?_=1

http://192.168.xx.xx/econet/regParamsData

http://192.168.xx.xx/econet/sysParams - parametry sterownika

http://192.168.xx.xx/econet/iwlist - tutaj listę sieci wifi jakie widzi econet. 

http://192.168.xx.xx/econet/password <

przy czym xx zastąpić właściwym numerem ip sterownika, polecam użyć firefoxa bo dobrze to pokazuje.

Można zobaczyć jakie dane są przesyłane na stronę ekoneta.

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my chyba wszyscy mówimy o palnikach kipi, gdzie sterowniki są tez dedykowane dla kipi niezależnie kto jest producentem pieca. ja mam kupiony bezpośrednio od kipi sam palnik z ecosterem i zamontowane w zasypowym piecu. i tu działa, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, przecież sterownik nie jest podłączony do pieca tylko do palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zobaczyłem tą funkcję w kotle Galmeta z palnikiem Revo Pellasa, a tu się okazuje że niektórzy użytkownicy Kipi też to mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to może być wskazówka. Ponieważ kupiłeś bezpośrednio od kipi , w związku z czym masz czysty nowy soft, chyba można porównać to do brandowania telefonów, jak kupisz od producenta to masz czysty system i szybko aktualizacje, jak kupujesz od operatora to czekasz dłużej na aktualizacje, bo operator coś tam dokłada.

O ile się nie mylę , że zdarzały się przypadki , że dany ekonet nie chodził ze sterownikiem sygnowanym do jakiegoś kotła.

Przykładowy cytat z aukcji allegro dotyczące ekoneta do kotła FOKUS:

"Moduł internetowy nie będzie współpracować z sterownikami spersonalizowanymi pod firmy:

  • Kostrzewa
  • Metal-Fach
  • Lazar
  • Pellas
  • Kipi

Będzie wyskakiwał błąd o komunikacja."

Można by zrobić jakąś tabelkę kto ma jaki kocioł, palnik, sterownik , wersję ekoneta i wtedy może da się stwierdzić od czego zależy istnienie tej funkcji na stronie.

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od zmiany sterowników w Ecomax. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kashue większość tu obecnych już wie, że ecoNeta nie można ot tak sobie nabyć z olx. Jeśli nawet chciałbyś nabyć taką drogą to w Plumie można uzyskać info czy dany egzemlarz współgra z jakimś tam palnikiem, bo to od niego zależy kompatybilność. Wiadomo, musisz posiadać SN  z opakowania. Było już o tym na forum. Jeśli tego nie sprawdzisz to jest duża szansa, że bedzie komunikat który rownież umieszczałem na forum.

Miałem przyjemność przekonać się o tym na własnej skórze. Dzięki uprzejmości serwisu Pluma dowiedziałem się, z którym producentem współgrał posiadany przeze mnie ecoNet, co znacznie ułatwiło mi odsprzedaż urządzenia.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o tym piszę , że ekonet jest przygotowywany pod konkretne sterowniki i nie chodzi mi o wersje , tylko małe modyfikacje pod konkretnych wytwórców kotła, bez względu na to jaki palnik się używa.

Na infografice ze strony plum widać , że już wersja 1.2.2 zawierała fuel consumption.

ecoNET_plum_new.jpg

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem econet 400 u przedstawiciela Kipi na śląsku i też nie mam opcji spalania dobowego , więc pewnie trzeba będzie poczekać na jakąś oficjalną aktualizację , albo zacząć naciskać na producenta żeby coś z tym zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiadający zakładkę spalanie dobowe , mógłby przy włączonej zakładce , zapisać źródło strony i mi je wysłać na PW ?

Chciałbym zobaczyć czy może ta opcja jest dostępna lecz ukryta?

Ostrzegam , że w źródle strony znajduje się numer seryjny sterownika i nazwa użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.