Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A co stwierdzili Tomku bo ja usłyszałem odp. ze można zrobić aktualizacje. 

Rozumiem

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z moim sterownikiem jest problem sprzętowy i musiałbym go wysłać by wymienili jakiś podzespół. Taką odpowiedź dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję softu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja modułu A: 3.30.4

wersja modułu panelu: 3.30.3

Wersja modułu ecoNET: 1.11.3515

i tak jak mi  dano do zrozumienia, wgrywanie nowszych softów nic nie da bo fizycznie brakuje mi tam czegoś w sterowniku, dodatkowych wyjść lub wejść nie pamiętam już dokładnie. Przyjąłem tą odpowiedź z serwisu pluma jako prawdziwą. 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze starszą wersję niż ja. Faktycznie porównując DTR z najnowszej wersji elektrycznie się nieco różni. Co ciekawe wydaje mi się że wystarczy po przepinać kable bo w najnowszej wersji dodali obsługę wentylatora wyciągowego. Schemat elektryczny jest nieco inny. Zmiany dotyczą wyjść wysoko prądowych czyli górnej listwy stykowej. 

 

image.png.7155965a0eabf2a66579dd16a9ae83a8.png

 

Dolny schemat z najnowszego DTR.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótko i rzeczowo. Aktualizacja softu zawiera ciekawe zmiany w pracy palnika oraz uwidacznia funkcje które nie były dotychczas sczytywane przez econet 300.

Ostrzegam użytkowników palników którzy chcieli by zmienić swój soft na nowy iż w trakcie sezonu mogą sobie zaszkodzić w taki sposób iż ich płyta główna może nie obsłużyć nowego softu , gdyż pewne funkcje palnika mogą przestać działać. OSTRZEGAM 

Jeżeli już zdecydujecie się na zmianę oprogramowania to proszę to robić z autoryzowanym serwisantem KIPI  i to osobą która jest bardzo kompetentna i posiada narzędzia które pozwolą uniknąć kłopotów takich , że mogą przywrócić stare oprogramowanie tak by palnik chodził jak dotychczas.

Jednocześnie proszę o nie pytanie mnie publicznie w kwestii technicznych ponieważ pytania pozostaną bez odpowiedzi z mej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 to  o wrzuć zdjęcie jak wygląda teraz strona econet z nowym softem sterownika i jaka jest teraz wersja softu Twego modułu A. 

 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

463094223_OperaZdjcie_2019-01-06_105900_www.econet24_com.thumb.png.70435de51148e81c703a656dce250fc3.png

Mnie bardziej interesuje nie spalanie dobowe lecz praca palnika uważam ją za dużą zmianę na ogromny PLUS ponieważ bez ochrony powrotu sterownik tak steruje mieszaczem , że równoważy od samego początku temp powrotu i zasilania kotła nie zalewa przez 20 minut zimna woda.

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
literki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 zrobiłeś ten sam błąd co ja!

Możesz podać numer wersj programu!? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, robin60 napisał:

ponieważ bez ochrony powrotu Palnik tak steruje mieszaczem , że równoważy od samego początku temp powrotu i zasilania kotła nie zalewa przez 20 minut zimna woda.

W jaki sposób to robi? Nie otwiera mieszacza na full przy rozpalaniu/rozgrzewaniu kotła ?  Robiłeś korekty ustawień mieszacza?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie @Benton661 działa tak pulsacyjnie. Poprzednio otwierał się praktycznie na ful i stał jak wryty, aż złapał temperaturę zadaną teraz tego nie robi tylko bardzo pomału zwiększa swoją wartość. Korekt nie robiłem uprzednio jak i teraz. Ale się pobawię.

Za mało miałem czasu na dokładną obserwację jestem nie wyspany gdyż siedziałem pół nocy.

Poza tym FL działa też zupełnie inaczej jak poprzednio widać , że w samym algorytmie zaszły zmiany na duży PLUS. Albo może dopiero się uczy i stara dostosować do instalacji CO i jej potrzeb. Bo tak może być.

Ale zauważyłem , że jak kocioł osiągnie temperaturę i się nie wygasi to pracuje cały czas gdy temp spada kotła do zadanej 70 przy 70,8 FL działa tak 6,5 KW i wiecej do przodu następnie jak temperatura kotła stoi natychmiast wraca do 5 KW i pyka jak spada 2 krowi wprzód  i 1 w tył. Zobaczymy jak będzie dalej.

Pzdr.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszacz pracuje w ten sposób bez włączonej ochrony powrotu, to faktycznie zajebiście :) Duży krok naprzód. U siebie przy odpalaniu zimnego kotła i instalacji załączałem od razu CWU, żeby nie zalać kotła zimną wodą i podnieść temp. powrotu przez wężownicę bojlera. Na montaż pompy kotłowej jakoś brak czasu...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam ostatnio problem z moim palnikiem kipi 5-20kw.Palnik wsadzony do kotla 16kw kalvis ds w ukladzie z buforem 1000l.spalanie ostatnie dni na poziomie 30-40 kg.wydaje mi sie ze duzo.kalorycznosc ustawilem juz na 6.6 bo sypie za duzo wydajnosc podajnika 18kg/h zwazona wielokrotnie.pellet 8mm palnik w trybie fl moc nadmuchu min 38 max 46.moze ktos ma jakies pomysly lub rady jak cos zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moce palnika? Jaki metraż domu, ocieplenie? Ludzie, piszcie coś więcej, bo nikt tu wróżką nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor grzeje się mocą maksymalną bez modulacji. Ustawiając moc palnika na 22 kW w kotle 16 kW wypuszczasz opał/pieniądze kominem, bo kocioł nie zdąży odebrać energii wygenerowanej przez palnik. Masz kocioł 16kw, na palniku ustawiasz max 16 kw...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Matex napisał:

Czopuch zamkniety na max

Nie kapuję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz palić w kotle, mając zamknięty czopuch??? Chyba chcesz jeszcze trochę pożyć??. Nie dymi z kotła?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.