Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa czyli wersje econet masz z trójką na początku, tu może być przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza wgrać nowe softy w ecomax, econet nic do tego nie ma. Ja też mam z trójka i nie mam niestety. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzisz pod logiem econet to wersja programu na którym są wyświetlane wszystkie dane , a soft modułu econet masz z trójką z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, palacz66 napisał:

Trza wgrać nowe softy w Ecomax, econet nic do tego nie ma. Ja też mam z trójka i nie mam niestety. 

Tylko jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 już pisał o tym. By wgrać nowy soft do 860tki trzeba coś tam wymienić i sterownik musi trafić na serwis. Poza tym najnowszy soft zmienia nieco podłączenia elektryczne.  Nie wiem jak jest z 850tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez-tytu-u.jpg

Drzwiczki 2,3,5 są wysokości 17 cm. Tylko od podawania paliwa są większe.

ścianka zielona nad rusztem w pionie - to otwory którymi dostaje się do paleniska powietrza z dmuchawy. Pod rusztem tez są dwa otwory na samym dole do podawania powietrza.

Jak z ekonomicznego punkt pali się wam pelletem. Ktoś ma porównanie paląc wcześniej pelletem a teraz węglem. Ostatnio znajomy w pracy mówił , ze pellet wychodzi drożej niż gaz. Az mi się nie chce w to wierzyć.

 

Edytowane przez zeluzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeluzg, moim zdaniem jedyna opcja to drzwiczki nr 3. Najmniejszy palnik ma komorę spalania o zewnętrznej średnicy 10,8cm.

 

Co do spalania to jest duża szansa, że wyjdzie finansowo zdecydowanie więcej niż na węglu. To zależy jak do tej pory paliłeś. To znaczy jak dużo puszczałeś w komin. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy , a co do palnika w drzwiczkach nr. 3 to myślę że nawet  20-ka podejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 17cm to spokojnie, wymiar rury 114,3mm Palnika 20 KW. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich:

Procedura dla Chrome - uruchamiamy stronę econet24 i logujemy się na konto.

Wciskamy F12

Następnie CTRL+F i wpisujemy showTab('EmFuelConsu1.thumb.PNG.ae433a33fac316d6c41eaeba21df6d3e.PNG

następnie podświetla się fragment kodu2.PNG.283d1ecfe501f68b09ce98ab9efde721.PNG

zmieniamy dla stylu "display: none;" na "display: list-item;"3.PNG.aa678aeec01a5a329403af89fac083d0.PNG

dzięki czemu w menu pojawia się brakująca pozycja, niestety brakuje w niej danych :/4.thumb.PNG.bb95ecd676f102998613c9be59f8190a.PNG

Ujawniając wszystkie zakładki, pojawia się dostęp do 2 harmonogramów i pustych parametrów serwisowych.5.thumb.PNG.214afae991dfcfc79e6a502d034f7076.PNG

Edytowane przez Kashue
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, znajomość informatyki się przydaje . Jeszcze troche i napiszesz własny program do palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat napisanie programu do palnika jest bardzo łatwe , jeśli ktoś choć raz programował jakieś PLC, jedynym problemem jest  brak doświadczenia i czasu do testów prawidłowej pracy palnika. Bo mocno generalizując to tylko polega na odczytywaniu pomiarów z czujników , porównywaniu z wartościami zadanymi i w zależności od wyniku porównania wykonanie jakiegoś zadania czyli sterowania jakimś wyjściem.

Edytowane przez Kashue
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy mówimy o odczytywaniu danych ze sterownika plum , który niestety ma szyfrowaną transmisję do econeta po rs485, czy o czytaniu normalnie danych z czujników, które są najzwyklejszymi czujnikami używanymi w automatyce przez jakiś inny standardowy sterownik PLC. Tak samo palnik , działa mechanicznie nie korzysta z żadnego protokołu komunikacyjnego, są tam zwykłe czujniki , wejścia , wyjścia.

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik gdzieś to wszystko zlicza, bo godzinowe pokazuje, więc może jest to do ogarnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kashue napisał:

To zależy czy mówimy o odczytywaniu danych ze sterownika plum , który niestety ma szyfrowaną transmisję do econeta po rs485, czy o czytaniu normalnie danych z czujników, które są najzwyklejszymi czujnikami używanymi w automatyce. Tak samo palnik , działa mechanicznie nie korzysta z żadnego protokołu komunikacyjnego, są tam zwykłe czujniki , wejścia , wyjścia.

Ale jakiś algorytm ma według którego dokonuje obliczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kashue napisał:

Akurat napisanie programu do palnika jest bardzo łatwe , jeśli ktoś choć raz programował jakieś PLC, jedynym problemem jest  brak doświadczenia i czasu do testów prawidłowej pracy palnika.

Tak odważnie trochę z Twojej strony, ale poniekąd rozumiem optymizm.

U nas często się mówi: "Ty mi na początek wytłumacz jak to ma działać a ja już sobie dalej poradzę..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę , to punkty pomiarowe tworzone są na dwa sposoby: cyklicznie co ok. 20 min i spontanicznie po przekroczeniu pewnego progu zmian dla danego parametru.

Sądzę , że po małych matematycznych zabawach zapewne ilość kilogramów zużytych dobowo można wyciągnąć z danych "Strumień paliwa kg/h".

@PioBinodważnie dlatego , że byłoby to chyba dziwne jakbym nie czuł się tak, poruszając się w tematyce którą znam choćby z pracy... w której zajmuję się większymi sieciami automatyki , jako spec od SCADY , aczkolwiek pojedynczymi urządzeniami czasami również się zajmuje.

Dodatkowo przed uruchomieniem kotła miałem pewną przygodę z palnikiem i sterownikiem...bo ktoś podczas składania tego ( miałem zamówiony zestaw kocioł+palnik+sterownik+ekonet) zamienił przewody w palniku i przez co uruchomienie podajnika , wentylatora lub obrotu komory , generowała mi alarmy , w związku z czym analizowałem podłączenie sterownika i rozkręcałem płytkę palnika, dlatego wiem , że nie jest to skomplikowane do podłączenia, wystarczy popatrzeć na małą ilość przewodów między palnikiem a sterownikiem.

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie doskonale rozumie, ale mam już więcej pokory do świata :)

Kilka branż nauczyło mnie, że oprócz "sterowania" potrzebna jest znajomość procesu/technologi.

Jak chcesz pisać program do wtryskarki gumy to musisz wiedzieć jak wtryskuje się gumę bo inaczej wyjdzie "zakalec"...

Jak chcesz pisać program do maszyny obróbki płyt meblowych to musisz wiedzieć jak wygląda proces tej obróbki płyt gdyż zniszczysz narzędzie i płytę...

Jak chcesz nalać maszynowo piwo do puszki w ilości 100 000 puszek/h to musisz wiedzieć przy jakich parametrach to zrobić bo naprodukujesz piany na podłodze...

Ale tak jak napisałeś to czas jest przeszkodą i doświadczenie.

PS. Już nie zaśmiecam wątku. Sam palnik mnie się podoba. Pozdrawiam użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBinTak właściwie teraz dopiero zwróciłem uwagę na zakładkę zainteresowania u Ciebie , więc zapewne dokładnie wiesz o czym pisałem.

Wracając do tematu by nie robić OT , niestety na ten moment nie udało mi się wyśledzić skąd się biorą dane do wykresu zużycia paliwa, ponieważ na stronie jest umieszczany statyczny obrazek z gotowym wykresem. Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę JS który z nich to generuje...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.