Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie właśnie zamontowalem czujnik powrotu...i pytanie, czy sa jakies opcje regulacji powrotu w ustawieniach ? Czy tylko opcja informacyjna ?

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz 4D z siłownikiem to tylko poglądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie 3d na silowniku - podlogowka. Ale żadnych opcji regulacji nie moge znalezc. Gdzie to moze byc ? Ustawiona podlogowka na 30 stopni . Zawor wypuszcza od 40 min tylko 23.3 stopni.

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o 4D. Przy 3D trzeba inaczej zabezpieczyć powrót kotła np. obiegiem kotłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy 3d zaworze czujnik powrotu sie nie sprawdza ? Zdemontowac go ? Mam go zamontowane przy samym kotle, przy wejscu do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go, w niczym nie przeszkadza a przynajmniej masz wiedzę jaka jest temperatura powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia znalazlem faktycznie jest informacja do 4D. Na 3d jakoś dziwnie chodzi...nie zdaje egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, Ty masz 3D jako zabezpieczenie powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @mhosaja jestem zasmucony takim widokiem ale nie trzeba się poddawać.

Ustaw tak czyszczenie

81409707_OperaZdjcie_2019-01-07_183316_www.econet24_com.thumb.png.87be7788a0fe110bb3fdc40a0ee8873a.png

Głównie chodzi o siłę nadmuchu by ten tampon wypchnąć z paszczy lwa.

Jak to nie pomoże zobacz z tymi nadmuchami jak pisze @Kordjano w poście 7075 i @Darek21 w poście 7076 czyszczenie , zmienić nie zaszkodzi a efekty mogą być zgoła odmienne i dużo lepsze tylko poinformuj nas częściej o postępach.

Pzdr.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, margor napisał:

Witam ,mam piec dolnego spalania Zgoda Wieprz 8kw,czy palnik 5-16 kw nie bedzie za duży.Czy jest sens wkładanie palnika do tak małego kotła.

Wydaje mi się że nie ma sensu. Co prawda możesz moc palnika ograniczyć ale raczej i tak nie liczyłbym na niską temperaturę spalin ze względu na mały wymiennik. Pellet potrzebuje dużego wymiennika.

7 minut temu, robin60 napisał:

Głównie chodzi o siłę nadmuchu by ten tampon wypchnąć z paszczy lwa.

Tego to już się nie da wypchnąć. Trzeba to rozbijać w komorze zanim zrobi się spiek i wkulać to podczas pracy czyszczenia komory.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmialo przypomnę, że też miałem problem z szajsem zmieszanym z odpadami z płyt wiórowych (jak się potem nieoficjalnie okazało). Kit z palnika udalo się wyrzucić po 12 minutach "czas czyszczenia wygaszanie".
Znowu ktoś nas robi w bambuko.
Na węglu oszukują, na LPG oszukują, na pellecie oszukują. Ja pierdziu. Chyba tylko na prądzie jak narazie oszukać nie można. K'mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są tacy którzy twierdzą, że nowe liczniki elektroniczne okłamują - zbyt dużą naliczają kWh    , ha, ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej jest problem z tym , że liczniki elektroniczne są dokładniejsze i mają wyższą klasę pomiarową oraz mniejszy błąd.

Przy licznikach tarczowych/magnetycznych czasami zdarzały się przekłamania, przeważnie na korzyść odbiorcy.

Żeby nie było zbyt dużego OT...opowiem Wam moją historię z czwartku dotyczącą pelletu...

Ponieważ od ostatniej dostawy palę pelletem przemysłowym po 465 zł (nie mam z nim problemów) chciałem ponownie zamówić coś podobnego, bo tamten po 465 muszę samemu przywozić a nie miałem czasu.

Znalazłem na OLX pellet w workach 15kg po 365 zł ... + 40 przywózka , więc próbnie zamówiłem 1t, zwaliłem to ładnie z auta i jakie było moje zdziwienie jak Pan zamiast 405 zł powiedział 780zł.. i powiedział , że w ogłoszeniu napisane jest , że paleta ma 33 worki po 15kg... czyli 0,5t, a ja nierozsądnie pomyślałem, że to kolejna przemysłówka i cena jest za 1t, kurde muszę pamiętać by czytać uważniej aukcje :)

Edytowane przez Kashue
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić, zużycie będzie takie same jak przy 230V, ponieważ przy wyższym napięciu Twoje urządzenia będą pobierały mniej amperów. Masz wysokie napięcie , ale od czasu przyjęcia przepisów UE , zgodne z norma +10% (254V), ale trzeba przyznać , że trafo ma wysoko zaczepy ustawione.

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja tu jestem od miesiąca użytkownikiem Kipi 36 kw i mam chyba takie oprogramowanie 

Jak według was to jest nowe czy stare bo jeszcze mam możliwość interwencji w tej sprawie.

EDD5E9BC-82E9-4266-88F5-6E30F21E5D54.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotykowy ma już nową płytę i nowy soft chodz @robin60ma jeszcze nowszy. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku jest napisane, "Wykonanie". Jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kashue napisał:

w ogłoszeniu napisane jest , że paleta ma 33 worki po 15kg

Od pewnego czasu zauważyłem te cwane zagrywki ze strony sprzedawców. Jeszcze chwila i będą podawać cenę za 1/4 tony, żeby tylko przyciągnąć potencjalnych nabywców. Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Ale musiałes mieć minę jak usłyszałeś kwotę do zapłaty ;-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to , że już to ładnie ułożyłem , to za takie manipulacje chętnie bym Pana od pelletu odesłał, płacą za fatygę przyjazdu...ale to była moja wina, nieuważnie przeczytałem aukcje, nie zwróciłem uwagi na taką małą drobnostkę. Żeby było jeszcze śmiesznie, pellet oczywiście przyjechał na 1 palecie 66 worków - 1t :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaja! Chociaż dobry? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.