Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zeluzg napisał:

Bez-tytu-u.jpg

Drzwiczki 2,3,5 są wysokości 17 cm. Tylko od podawania paliwa są większe.

ścianka zielona nad rusztem w pionie - to otwory którymi dostaje się do paleniska powietrza z dmuchawy. Pod rusztem tez są dwa otwory na samym dole do podawania powietrza.

Jak z ekonomicznego punkt pali się wam pelletem. Ktoś ma porównanie paląc wcześniej pelletem a teraz węglem. Ostatnio znajomy w pracy mówił , ze pellet wychodzi drożej niż gaz. Az mi się nie chce w to wierzyć.

 

Witam w nowym roku

Ja paliłem węglem w piecu SEKO z dolnym spalaniem i teraz pelletem i licząc wszystko wychodzi u mnie raczej taniej z tą różnicą że palnik na pellet jest w piecu olejowym zamontowany  na temat kaloryczności i różnic w spalaniu pisaliśmy kilka stron wcześniej .Generalnie palnik na pellet jest  bardziej sterowalny   a węglówka to jak by powiedzieć idzie na żywioł . No inna sprawa że jest problem z dobrym węglem przynajmniej w mojej okolicy . Pellet tez płata figle  ale  ten palik radzi sobie całkiem przyzwoicie . Jak się ma opłacalność pellet - gaz  nie mam takich danych z wiarygodnego źródła . Jak zaczynałem palić pelletem na poprzednim paliku 4 lata temu  to pellet wychodził taniej nieznacznie . Przy cenie  740  może  być taniej Przy 1000 za tonę raczej może porównywalnie ale nie mam tego policzonego . W moim przypadku koszt przyłącza projekty i przeróbki plus zmiana pieca na dobry gazowy (miałem już olejowy zamontowany )  przedłożyło sprawę . Poza  tym gaz to paliwo strategiczne  i nie Polskie a pellet to Polski produkt raczej  więc niech zarabia Polski przedsiębiorca i niech się rozwija .Zawsze mówię daj zarobić sąsiadowi a sąsiad da zarobić tobie .      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kashue napisał:

Dla ciekawskich:

Procedura dla Chrome - uruchamiamy stronę econet24 i logujemy się na konto.

Wciskamy F12

Następnie CTRL+F i wpisujemy showTab('EmFuelConsu1.thumb.PNG.ae433a33fac316d6c41eaeba21df6d3e.PNG

następnie podświetla się fragment kodu2.PNG.283d1ecfe501f68b09ce98ab9efde721.PNG

zmieniamy dla stylu "display: none;" na "display: list-item;"3.PNG.aa678aeec01a5a329403af89fac083d0.PNG

dzięki czemu w menu pojawia się brakująca pozycja, niestety brakuje w niej danych :/4.thumb.PNG.bb95ecd676f102998613c9be59f8190a.PNG

Ujawniając wszystkie zakładki, pojawia się dostęp do 2 harmonogramów i pustych parametrów serwisowych.5.thumb.PNG.214afae991dfcfc79e6a502d034f7076.PNG

 

No niestety sporo tam nieużywanych często rzeczy ale trzeba mieć na uwadze, że konfiguracji sprzętowo/softwerowych mają już całkiem sporo a portal ecoNET jest jeden.

Przyjdzie nam poczekać na aktualizacje jeśli takowa będzie możliwa lub wysłanie sterownika i modułu ecoNETU do serwisu PLUMa.

Ja np mam dość archaiczną można powiedzieć wersję softu dla modułu A:4.30.5

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzeba było by wysyłać cały sprzęt do serwisu na aktualizację, to najwcześniej w lecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kashue napisał:

@PioBinTak właściwie teraz dopiero zwróciłem uwagę na zakładkę zainteresowania u Ciebie , więc zapewne dokładnie wiesz o czym pisałem.

Wracając do tematu by nie robić OT , niestety na ten moment nie udało mi się wyśledzić skąd się biorą dane do wykresu zużycia paliwa, ponieważ na stronie jest umieszczany statyczny obrazek z gotowym wykresem. Jak będę miał więcej czasu to sprawdzę JS który z nich to generuje...

Dobra robota kolego @Kashue. Jak widać dla chcącego nic trudnego, więc trochę trudno mi zrozumieć Pluma, że nie wisili się na aktualizację, której dodatkowe funkcje bardzo by się przydały użytkownikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodzie są też specjalne warunki sprawdzające czy nie korzystamy z kotła kostrzewy, bo można np. zalogować się na stronę 4pellet.pl danymi z ekoneta , bo to jest w sumie ta sama strona ekonet lecz z innego przekierowania, wtedy co prawda mamy te same opcję ale wystrój zielony i przez chwilę podczas logowania pojawia się logo kostrzewa.6.thumb.PNG.569fde1df2c5f0c3c622afe6a82d45e1.PNG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że drążysz temat. Kibicujemy Ci heheh

Przy okazji, pomyśl o zamontowaniu pompy kotłowej, bo powrót masz nieciekawy :)

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661Wystraszony Twoją wypowiedzią poniosłem ochronę powrotu o 5'C . Hmm cały czas myślałem , że powyżej 45'C to dobra temperatura jak na powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz całkiem ochronę powrotu, zabezpiecz ją w inny, konwencjonalny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie chce mi się instalacji przerabiać i dokładać pompy i zaworu VTC. Ogólnie mam temperaturę na powrocie taką jaką ustawię, więc po podniesieniu w ustawieniach powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci ciągła praca palnika, bo podejrzewam że tak palisz, to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 12:47, Kashue napisał:

Dolnośląskie - Ciepłowody , okolice Dzierżoniowa.

Nie narzekam na ten przemysłowy pellet, aczkolwiek nie mam porównania z olimpem czy lavą, ale wątpię by płacąc ponad x2 więcej , uzyskałbym 2 x wydajności...więc ze względów ekonomicznych zostaje chwilowo przy tym pellecie przemysłowym.

Spróbuję w najbliższym czasie zrobić dla tego pelletu test kalafiora :)

Kolego ten pellet co nim palisz to 6-8 mm

Na obecna chwile produkują tylko 8 mm

Jest on twardy i czy dużo jest w nim rozkruszu jak możesz podrzuć jakąś fotkę tego pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej dobie pracy palnik wyglada tak:
7abbaa6b3c30f1caa50303186dbe54c1.jpg

A popielnik tak:
eab5351a795599296557b758690778b9.jpg

Generalnie wszystko poza tym spiekiem na wierzchu dało się bardzo łatwo rozkruszyć na pył. Tylko ten spiek:
f08c669ef8b09696d59efd5924a82cef.jpg

oraz ten w głębi palnika są dość twarde i wyglądają trochę na początki kiełbas..Tak jakby były w palniku przez dłuższy czas i trochę się już stopiły...
Podczas pracy płomień krótki ~10-15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawkę zmienię wieczorem, kiedy będę w domu (uciążliwe jest życie bez econeta :P - muszę sobie sprawić...).

Rozpalanie:
czas testu zapłonu 10s
dawka paliwa 100g
detekcja płomienia 5%
nadmuch rozpalania 25%
czas rozpalania 6min
nadmuch po rozpalenia 26%
czas nadmuchu po rozpaleniu 65s
czas rozgrzewania 40s
czas pracy z mocą min 3min
pulsacja NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na próbę worek pelletu dobrego i zdaj relacje bo naprawdę ktoś Ci wcisnal takie ch...wie co i teraz się meczusz. Ja bym tego gościa za jaja powiesił chyba, co mi sprzedał taki dobry pellet. 

Będziesz zainteresowany econetem daj znać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co próbować. Miałem na początku drobny pellet, który na fabrycznych ustawieniach, z jedynie lekko skorygowanym nadmuchem palił się super. Ale też super kosztował...
Tego mi nikt nie wcisnął. Kolega kupił tira, widziałem u niego (w innym kotle i na innym palniku), że pali się bez problemów, to namówiłem go, żeby mi 3t odstąpił. Jeśli uda się go ustawić, a widzę, ze jesteśmy na dobrej drodze, to za tę cenę i tak będę zadowolony. Choć drugi raz go raczej nie kupię... :P

Na PW już rozmawialiśmy i przedstawiłeś mi ofertę na econet. Tylko chwilowo nie mam funduszy na takie wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Revo spalał lepiej pellet gorszej jakości niż Kipi? :)

Z reguły jednak jest tak, że z g..a bata nie ukręcisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma wielkiej różnicy... Ja spróbowałbym wyjąć te szamoty po bokach na próbę i zobaczyć, jak będzie? U mnie też robią się spieki wielkości skwarek, ale sprzedawca się przyznał, że producent w tym sezonie dosypal odpadów z produkcji mebli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak pamiętam przy zakupie palnika, to do gorszej jakości pelletu polecali raczej palniki o większych mocach ( rozmiarach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkowo powinno być 55, ale zasada jest jedna : W kotle ma być bezwzględnie sucho !. Wydaje się, że teraz jest ok. Wędzisz tak na małych mocach na pracy ciągłej? 4d nie ogranicza za bardzo przepływu na grzejniki? Przy niższych temperaturach na kotle i włączonej ochronie powrotu 4 d czasem wariuje

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 09:09, Miros napisał:

zaraz po zakupie econeta robiłem aktualizację i jest,

11.jpg

Kolego @Miros mam do Ciebie kilka pytań.

O ile wiem jakie masz wersje modułu i panelu sczytane z econeta nie miej jednak jednak jak byś mógł daj foto z zakładki informacje ecomaxa strona na końcu pstryknij foto i zamieść jak możesz , chodzi o te moduły.

Kiedy zakupiłeś owy palnik 26KW. czy był sterownik wysyłany do KIPI bądź PLUM na jakiś serwis.

Jak wejdziesz w ustawienia serwisowe nie wiem jaki u Ciebie kod wchodzi ale sprawdź albo 4096 albo 4996 i podejrzyj jakie masz moce palników wszystkie podaj jakie są.

 Z tego co widzę to masz tylko sterownik i econet300  panelu ecoster 200 bądź TOUCZ nie posiadasz tak.

Dziękuję za wyczerpujące informacje.

Pzdr.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.