Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Otwórz ten czopuch i ustaw RCK na 10. Zetka w kotłowni jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jakiś schemat instalacji, bo tam też mogą być cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj  na priv usera  @Tomek0407, żeby nie zaśmiecać wątku. On ma bufor i na pewno Ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wyłączać fl? Ustaw temp załączania i wyłączania bufora i powodzenia, czopuch otworzyć, RCK na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik max na 16kW ( dostosowujesz moc do mocy wymiennika) i jeśli palnik dobrze spala i z tym nie masz problemu to za ilość spalonego pelletu w Twoim przypadku będzie już odpowiedzialna instalacja za buforem oraz zapotrzebowanie cieplne budynku. Z kalorycznością nie kombinuj ustaw na 5.

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione rozpoczęcie ładowania 40, na dzisiaj zakończenie 70, przy mocy 26kW strumień paliwa 5,2kg/h,  w 2,5h załaduje sie bufor, oczywiście z równoczesnym grzaniem domu. Do schematu raczej nie można sie doczepić standardowy z buforem, poniżej masz pracę od wczoraj

 

Zrzut ekranu 2019-01-6 o 13.07.09.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robin60 napisał:

Tak dokładnie @Benton661 działa tak pulsacyjnie. Poprzednio otwierał się praktycznie na ful i stał jak wryty, aż złapał temperaturę zadaną teraz tego nie robi tylko bardzo pomału zwiększa swoją wartość. Korekt nie robiłem uprzednio jak i teraz. Ale się pobawię.

Za mało miałem czasu na dokładną obserwację jestem nie wyspany gdyż siedziałem pół nocy.

Poza tym FL działa też zupełnie inaczej jak poprzednio widać , że w samym algorytmie zaszły zmiany na duży PLUS. Albo może dopiero się uczy i stara dostosować do instalacji CO i jej potrzeb. Bo tak może być.

Ale zauważyłem , że jak kocioł osiągnie temperaturę i się nie wygasi to pracuje cały czas gdy temp spada kotła do zadanej 70 przy 70,8 FL działa tak 6,5 KW i wiecej do przodu następnie jak temperatura kotła stoi natychmiast wraca do 5 KW i pyka jak spada 2 krowi wprzód  i 1 w tył. Zobaczymy jak będzie dalej.

Pzdr.

 

Po zmianie ustawień w FL mam jeszcze problem. 

Przy ustawieniu tem. Zadanej na 70 stopni FL przrgrzewa do 75 ale zamin się wygasi rośnie tem. do 82-86 stopni, mam sporo płyt szamotowych w kotle i mimo że kocioł nie pracuje przez jakiś czas tem. Kotła wzrasta do 88-90 stopni. Co powoduje uruchomienie pomp CO CWU i otwarcie mieszacza ponieważ max tem. Kotła mam 88 stopni. 

Zmieniłem moc max kotła z 16 KW na 15 kw według mnie płomień jest stabilniejszy i ładniejszy. 

Zmieniłem tem zadano na 66 i 68  ale przy takiej tem. Zadanej kotła kocioł dochodzi do temperatury zadanej i się wyłącza mimo że temperatura nie została osiągnięta. 

Tem mieszacza wcześniej miałem według pogodowki ale ustawiłem stała od 50 do 55 i też jest tak samo często jest tak że kocioł dochodzi do zadanej wchodzi w tryb czyszczenia a temperatura nie jest osiągnięta więc po jakimś czasie piec się wychładza i ponownie startuje.  

Jaka może być ustawiona min moc kotła żeby efektywnie spalać pelet obecnie jest chyba 6 kw. 

 Jest jakiś inny sposób aby kocioł wcześniej zmniejszał swoją moc żeby nie przegrzewał sie lub nie nagrzewa tak szybko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dużo szamotu i zobacz żółtą linie to temperatura kotła, przy 70 jest wyłączany palnik  a kocioł dobija jeszcze pow 80, pompa CO jest  załączona co powoduje spadek a i tak później temperatura kotła idzie do góry ( żółta linia). Odpowiedzialny jest za to  szamot - duże ilości. W sumie u mnie nie wpływa mi to negatywnie a u Ciebie sam widzisz. Te pozostałe to temperatury bufora górna i dolna.

Zrzut ekranu 2019-01-6 o 13.17.23.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę kotła max ustawioną. Przy pracy z buforem daj ją na max. Ja mam 90, przy niższej jak masz, to palnik może modulować mocą palnika gdy dochodzi do niej a jeszcze nie jest spełniony warunek wyłączenia od temperatury górnej bufora i dlatego nie masz w pełnym zakresie 100% mocy u ciebie to 16kW. Wklej temperaturę kotła i moc oraz górną bufora pokaż mi te dane na wykresie

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek0407 napisał:

Ja też mam dużo szamotu i zobacz żółtą linie to temperatura kotła, przy 70 jest wyłączany palnik  a kocioł dobija jeszcze pow 80, pompa CO jest  załączona co powoduje spadek a i tak później temperatura kotła idzie do góry ( żółta linia). Odpowiedzialny jest za to  szamot - duże ilości. W sumie u mnie nie wpływa mi to negatywnie a u Ciebie sam widzisz. Te pozostałe to temperatury bufora górna i dolna.

Zrzut ekranu 2019-01-6 o 13.17.23.png

U mnie pompa CO też pracuje mimo włączonego kotła ale miesza tylko wodę w obwodzie grzejników, ponieważ mieszacza jest zamknięty. 

Żeby jeszcze  pompa CO i CWU uruchamiała się na chwilę w momencie gdy temperatura jest ponad 88 stopni to wtedy temperatura spadłaby o kilka stopni ale mieszcz się otwiera na długo pompy pracują też długo tzn. Temperatura potrafi spać podczas tego zabezpieczenia nawet do 60 paru stopni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompę CO załącza nie sterownik tylko tak zostawiłem jak grzałem węglem, układ dwóch  termostatów, jeden czujnik wsadzony do czopucha a drugi do kotła, 1 załącza i wyłacza gdy jest odpowiednia temperatura spalin a drugi jest odpowiedzialny by kocioł po wyłączeniu temperatury od spalin nie rozbiegł się poprzez oddawanie ciepła od szamotu i żaru ( węgla) . Tak zostawiłem i jest ok. Chodzi pompę ładującą bufor

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na ile masz ustawioną temperaturę kotła? I chodziło mi o górną bufora

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomek0407 napisał:

U mnie pompę CO załącza nie sterownik tylko tak zostawiłem jak grzałem węglem, układ dwóch  termostatów, jeden czujnik wsadzony do czopucha a drugi do kotła, 1 załącza i wyłacza gdy jest odpowiednia temperatura spalin a drugi jest odpowiedzialny by kocioł po wyłączeniu temperatury od spalin nie rozbiegł się poprzez oddawanie ciepła od szamotu i żaru ( węgla) . Tak zostawiłem i jest ok. Chodzi pompę ładującą bufor

co to za czujnik tem spalin i w jaki sposób można ustawić zakres kiedy ma się załączać a kiedy nie? Mój ecomax 850 to obsłuży? Będzie to działać bez bufora? Ewentualnie co mogę zrobić żeby rozwiązać mój problem? 

Edytowane przez Dareks09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecomax obsłuży czujnik spalin, ale ten czujnik nie steruje pracą palnika, on jest dla informacji o temperaturze spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dareks09 napisał:

Po zmianie ustawień w FL mam jeszcze problem. 

Przy ustawieniu tem. Zadanej na 70 stopni FL przrgrzewa do 75 ale zamin się wygasi rośnie tem. do 82-86 stopni, mam sporo płyt szamotowych w kotle i mimo że kocioł nie pracuje przez jakiś czas tem. Kotła wzrasta do 88-90 stopni. Co powoduje uruchomienie pomp CO CWU i otwarcie mieszacza ponieważ max tem. Kotła mam 88 stopni. 

Zmieniłem moc max kotła z 16 KW na 15 kw według mnie płomień jest stabilniejszy i ładniejszy. 

Zmieniłem tem zadano na 66 i 68  ale przy takiej tem. Zadanej kotła kocioł dochodzi do temperatury zadanej i się wyłącza mimo że temperatura nie została osiągnięta. 

Tem mieszacza wcześniej miałem według pogodowki ale ustawiłem stała od 50 do 55 i też jest tak samo często jest tak że kocioł dochodzi do zadanej wchodzi w tryb czyszczenia a temperatura nie jest osiągnięta więc po jakimś czasie piec się wychładza i ponownie startuje.  

Jaka może być ustawiona min moc kotła żeby efektywnie spalać pelet obecnie jest chyba 6 kw. 

 Jest jakiś inny sposób aby kocioł wcześniej zmniejszał swoją moc żeby nie przegrzewał sie lub nie nagrzewa tak szybko? 

Możesz spróbować tej porady:

Kocioł powinien szybciej schodzić z mocy, ale jednocześnie utrzymywać wysoką temp w celu ogrzania pomieszczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem że wprowadziłem te zmiany w FL A, B, C na początku mojej wypowiedzi i po obserwacji zauważyłem że tak się dzieje jak wyżej pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dareks09 napisał:

co to za czujnik tem spalin i w jaki sposób można ustawić zakres kiedy ma się załączać a kiedy nie? Mój ecomax 850 to obsłuży? Będzie to działać bez bufora? Ewentualnie co mogę zrobić żeby rozwiązać mój problem? 

ten czujnik to zwykły termostat z kapilarą i służą mi to załączania laddomatu i działa niezależnie od sterownika ecomaźx

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u ciebie jest jest to pomocne przy ładowaniu bufora , ale u mnie bez bufora to i tak się nie sprawdzi .

Zastanawiam się czy nieprzewrócenie tych ostawień   A , B  w FL jak było wcześniej , tylko nie wiem czy to coś da bo przed tymi ustawieniami   miałem miej szamotu i mi się tak piec nie przegrzewał ale bez sensu teraz wyciągać szamot tylko po to żeby piec się nie ogrzewał od nagrzanych płyt szamotowych  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.